На 22-ри Ноември на протест.

D.Ivanov

Well-Known Member
На 22-ри този месец във Варна и София ще има протест срещу забраната за тютюнопушенето в заведенията.На мене понеже тая забрана лично ми бърка дълбоко в джоба,ще отида и ще се правя на маймуна там и ще викам :).Едва ли ще има полза,но все пак трябва да се покаже недоволството.

Всеки,който е засегнат,недоволен или пък като мене има заведения и се чуди как ще изкара зимата може да дойде и да изкаже мнението си.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Аз забраната си я харесвам, защо да ходя на протест :) Ако се събират някъде, за да се запази забраната, може да намина :)
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Перфектна си е забраната! Но разбира се, това е моето мнение като непушач.
 
  • Like
Реакции: Test
От: На 22-ри Ноември на протест.

и аз съм непушач ама имаме заведения със семейството ми и се чудим как ще изкараме зимата,зор е никой не влиза сега като е студено.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Първо пари за вентилация, а после забраниха пушенето. Направо си е за протест :mrgreen: Аз смятам, че трябва да има заведения за пушачи и непушачи. Така всеки ще може да избира къде да ходи :)
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

По-добре да се помисли как да се увеличат доходите..а не как да се намалят разходите :shock:
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Аз съм против пушенето на обществени места. Обаче е мега малоумие да ти казват какво да правиш в кръчмата си, все пак тя си е твоя, ако искаш ще се пуши, ако искаш няма да се пуши, който не му изнася да си търси друга кръчма.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=910808&audio_id=111212

В щата Минесота някои собственици на заведения са намерили дупка в щатското законодателство. Всяка нощ те организират "театрална вечер". Всеки техен клиент е обозначен като "актьор", а зад бара се съхранява кратък "сценарий", в който е описано как в "театъра" тече "пиеса", в която ролята на "персонажите" е да играят себе си... и да пушат. А в Минесота - щом е част от театрална или филмова постановка, пушенето си е съвсем законно. Един такъв "театър" съвсем се е вкарал в духа на събитията и моли клиентите си да идват облечени в интересни костюми, а по стените си е сложил най-различни надписи, като например "отдел реквизити", където се държат пепелниците и кибритите.

Това ме разби :D

А по темата... Не съм пушач от някъде 2 или 3 месеца.. Минах на ел.цигари и съм доволен.
Бих отишъл на протест но за съжаление не съм от горепосочените градове.
Мен лично не ме бърка ако някой пуши до мен макар и да са ми отвратителни вече цигарите.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Aз знам за един случай в Холандия,който си е актуален и до днес,където собственика на заведението го е направил нещо секта на пушачите,сменил му е статута ли незнам как го е направил и отгоре има един голям кръст и пише храм на пушача :)

Съгласен съм с redrum,какви са тия дето ше казват кой да пуши,кой не в бащинията ми.Че на всичкото отгоре и ще глобяват.Онзи ден бях в Австрия,тамм се пуши.Е,по-напреде сме ние от австрийците как,няма въобще да се мерим.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=910808&audio_id=111212



Това ме разби :D

А по темата... Не съм пушач от някъде 2 или 3 месеца.. Минах на ел.цигари и съм доволен.
Бих отишъл на протест но за съжаление не съм от горепосочените градове.
Мен лично не ме бърка ако някой пуши до мен макар и да са ми отвратителни вече цигарите.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Аз съм против пушенето на обществени места. Обаче е мега малоумие да ти казват какво да правиш в кръчмата си, все пак тя си е твоя, ако искаш ще се пуши, ако искаш няма да се пуши, който не му изнася да си търси друга кръчма.

Също съм против пушенето във заведения и др., само на определени за целта места - Говоря като пушач.
Няма такива неща като "Кръчмата си е моя, ще правя каквото си искам", подобни своеволия са немислими - У дома пуши - там е твоята територия.
Всичко подобно води до анархия, а дефакто е за благо. Това че никога БЪлгарина не му отърва какво му казват да прави винаго го вкарва в бела и хейт.

Няма един пъб в който да се пуши, няма една чакалня, кафене или каквото и да е.
Специални места - Глоби ако не спазваш, солени са.
По спирки също. Има си специален кош за боклук до който можеш да се тровиш колкото си искаш.

За изхвърлен фас по улицата - глоба, серийно провинение - екстри.
Паркинги - НЕ, даже в колата си нямаш право да пушиш, най-малко докато шофираш.
Ако те сбарат да пушиш в колата си докато детето ти е там... То си е твое нали ? По твоята логика... да ама нямаш и на идея кво те чака.

Вие няма ли да ходите в Европа вече ? Докога в това село ?
В целия свят има подобни правила - Ние какво ?!?
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

„Евлогий Георгиев не е пиел, не е пушел. А първата работа на българина , като позабогатее - и то на българина полуинтелигент - е да пропуши и да почне да пие. Пиянството става национален въпрос в България..."

Атанас Буров

Пс:
Забележете, тук няма забогатели - всичко пие и пуши и без пари.
Трагедия!
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Що за ден е това, четвъртък...

Аз от както не се пуши по заведенията съм намалил излизанията в пъти. Като цяло преоткрихме домашните събирания. Излиза по-евтино и е весело.

Тази забрана е пълна глупост според мен. Защо накараха заведенията да влагат огромни суми във вентилация и обособяване на зали за пушачи и непушачи като след 2 години тотално забраняват пушенето?

Защо не забранят цигарите изобщо?

А това, че водата която тече от чешмите ни е тотално негодна за пиене и много хора имат проблеми с бъбреците заради нея? Защо не се направи нещо по този въпрос?
А този който трайно се е застоял над столицата да не е по-безопасен? Защо не се направи нещо за него?

И какво ще стане ако изведнъж всички пушачи решат да откажат цигарите? Това ще доведе до немислим крах на държавният бюджет. Ежегодно приходите от акциз на цигарите са над 1.5 милиарда лева. Тоест малко над 8% от бюджета на цялата държава идва само от акциз на цигари.

И това не е всичко, колко хора ще останат без работа, а колко производители на тютюн ще останат гладни?
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Точно за този случай ставаше въпрос,който го има в линка,който си посочил :)

Ами много тъпо се получава,защото в една компания примерно от 5 човека или всичките пушат или 1 или максимум 2ма не пушат.И какво сега,ще се редуваме навънка да излизаме,като някои ученици в задния двор на училището.

Aз знам за един случай в Холандия,който си е актуален и до днес,където собственика на заведението го е направил нещо секта на пушачите,сменил му е статута ли незнам как го е направил и отгоре има един голям кръст и пише храм на пушача :)

Съгласен съм с redrum,какви са тия дето ше казват кой да пуши,кой не в бащинията ми.Че на всичкото отгоре и ще глобяват.Онзи ден бях в Австрия,тамм се пуши.Е,по-напреде сме ние от австрийците как,няма въобще да се мерим.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Аз съм против пушенето на обществени места. Обаче е мега малоумие да ти казват какво да правиш в кръчмата си, все пак тя си е твоя, ако искаш ще се пуши, ако искаш няма да се пуши, който не му изнася да си търси друга кръчма.

Ами закон е, как да не могат да ти кажат, какво като е твоя кръчмата. Много неща са забранени, да се продават наркотици, да се укриват данъци и т.н. Ако го направят така, че собствениците да избират, нали се сещаш че ще се пуши абсолютно навсякъде. На мен сега ми е много по-добре, преди където и да вляза, не можеше да се диша от цигарен дим.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Що за ден е това, четвъртък...

Аз от както не се пуши по заведенията съм намалил излизанията в пъти. Като цяло преоткрихме домашните събирания. Излиза по-евтино и е весело.

Тази забрана е пълна глупост според мен. Защо накараха заведенията да влагат огромни суми във вентилация и обособяване на зали за пушачи и непушачи като след 2 години тотално забраняват пушенето?

Защо не забранят цигарите изобщо?

А това, че водата която тече от чешмите ни е тотално негодна за пиене и много хора имат проблеми с бъбреците заради нея? Защо не се направи нещо по този въпрос?
А този който трайно се е застоял над столицата да не е по-безопасен? Защо не се направи нещо за него?

И какво ще стане ако изведнъж всички пушачи решат да откажат цигарите? Това ще доведе до немислим крах на държавният бюджет. Ежегодно приходите от акциз на цигарите са над 1.5 милиарда лева. Тоест малко над 8% от бюджета на цялата държава идва само от акциз на цигари.

И това не е всичко, колко хора ще останат без работа, а колко производители на тютюн ще останат гладни?

Ти верно ли ?!?
Имаш нужда от преинсталиране, имай го в предвид.

Никой не те е карал да слагаш вентилация на сила. Ако беше мислил когато е трябвало нямаше да се нбуташ така.
Естествено че ще забранят пушенето, с или без вентилация. А вентилацията сама по себе си трябва да я има в заведение в което се хранят хора, или бат и др.
(Собствениците, не визирам никой точно)

Проблемите с водата са глобален проблем. В Англия канализацията е доста добра, медни тръби се използват. ВЪпреки индрустрията която е в пъти по добра - водата е естествено проблемна. Една Брита (Кана за филтриране) или инсталиране на филтрираща система в дома ти е решението което ти трябва - не да търсиш вина в Държавата си...

И за капак - "Пиянството става национален въпрос в България"
Събирали се те по домашно, по евтино и по весело било... вземи свърши нещо полезно за обществото, та и за себе си и околните - Лочите като изтървани, а се оплаквате после че и бедни сте били... Бедността идва от Акъла, не от друго.

С Уважение
 
Последно редактирано:
От: На 22-ри Ноември на протест.

Въпреки, че съм пушач смятам, че тази забрана е за добро. Живял съм в Англия 5 години, а там се пуши само навън. Това изобщо не им пречи на хората и заведенията са пълни! На мен лично не ми беше приятно в началото да си пия питието без цигара, но свикнах. :)
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Въпреки, че съм пушач смятам, че тази забрана е за добро. Живял съм в Англия 5 години, а там се пуши само навън. Това изобщо не им пречи на хората и заведенията са пълни! На мен лично не ми беше приятно в началото да си пия питието без цигара, но свикнах. :)

‎"Европа свършва там, където започват да ядат шкембе чорба."

Уинстън Чърчил
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Никой не те е карал да слагаш вентилация на сила. Ако беше мислил когато е трябвало нямаше да се нбуташ така.
Естествено че ще забранят пушенето, с или без вентилация. А вентилацията сама по себе си трябва да я има в заведение в което се хранят хора, или бат и др.
(Собствениците, не визирам никой точно)

Как никой не те е карал,нали е изискване и идват на проверка и като нещо не ти е наред и те глобяват.Какво има да му се мисли,как може да се пушии и да няма вентилация,то не е за коментиране,какво имаш впредвид да му мислим навреме като е било?Кой е казал,че ще спират цигарите?То по тая логика дай да не правим нищо,нищо да не захващаме щото кой знае какво ще стане,да мислим само без да правим нищо...съобразяваме се с глупавите изисквания на подобията на институции някви.То по твоята логика дай да не отваряме магазини примерно,защото могат пък да измислят закон клиентите да влизат само по чорапи вътре примерно :) Някак си много тъпо звучи,трябва да се действа това е положението и ако не го отменят тоя закон съм им е..л майката ще се пуши и толкова,аз няма да стоя гладен и да държа семейството ми гладно.На българина върви обясни,че не трябва това да прави или онова,няма как да стане Бай Ганьовци сме,тва си е истината.

Водата в България е под всякаква критика,няма изобщо ама никаква база за сравнение с Англия или някоя друга държава.В Англия не им спират водата по 2 пъти в седмицата, нали?(аз съм от Варна).Пукат се тия 100 годишни тръби отвсякъде течове,цялата зема под нас е във вода.Сменят отчасти водопроводи,старите не издържат и се пръскат постоянно..изобщо некадърна работа нямам думии не ми се говори.

Бедността идва от акъла,кажи го това на някой човек който са го съкратили от работа след 20 години стаж и се чуди как да изхрани семейството си.Кажи го на пенсионерите,които като вземат пенсия дават 70% от парите си за лекартсва и с другите 30% ядат и пият цял месец.Още колко примери има...трагична история.

Съжалвам човече ама изобщо не си прав по нито едно направление,ама по нито едно!
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Как никой не те е карал,нали е изискване и идват на проверка и като нещо не ти е наред и те глобяват.Какво има да му се мисли,как може да се пушии и да няма вентилация,то не е за коментиране,какво имаш впредвид да му мислим навреме като е било?Кой е казал,че ще спират цигарите?То по тая логика дай да не правим нищо,нищо да не захващаме щото кой знае какво ще стане,да мислим само без да правим нищо...съобразяваме се с глупавите изисквания на подобията на институции някви.То по твоята логика дай да не отваряме магазини примерно,защото могат пък да измислят закон клиентите да влизат само по чорапи вътре примерно :) Някак си много тъпо звучи,трябва да се действа това е положението и ако не го отменят тоя закон съм им е..л майката ще се пуши и толкова,аз няма да стоя гладен и да държа семейството ми гладно.На българина върви обясни,че не трябва това да прави или онова,няма как да стане Бай Ганьовци сме,тва си е истината.

Водата в България е под всякаква критика,няма изобщо ама никаква база за сравнение с Англия или някоя друга държава.В Англия не им спират водата по 2 пъти в седмицата, нали?(аз съм от Варна).Пукат се тия 100 годишни тръби отвсякъде течове,цялата зема под нас е във вода.Сменят отчасти водопроводи,старите не издържат и се пръскат постоянно..изобщо некадърна работа нямам думии не ми се говори.

Бедността идва от акъла,кажи го това на някой човек който са го съкратили от работа след 20 години стаж и се чуди как да изхрани семейството си.Кажи го на пенсионерите,които като вземат пенсия дават 70% от парите си за лекартсва и с другите 30% ядат и пият цял месец.Още колко примери има...трагична история.

Съжалвам човече ама изобщо не си прав по нито едно направление,ама по нито едно!



Дисекция:
Първи абзац пропускам, няма да намерим съгласие...
Само ще вметна че не бих инвестирал в нищо което свързва тютюнопушене що е обществено заведение. Не ме интересува че всички пушели, че да чупя маса пара за "аквариуми" за пушачи - Никак. Проверяваш как правят по света (сравняваш Англия с България) и виждаш грешката в зародиш - НЕ я правиш.


Като не ти харесва във Варна с проблемната вода - Село, сонда на двора - Вода.
То човек като търси от какво да се оплаква - всичко и всички са виновни.
Представяш ли си пък да сменят канализацията в града ?!?
Целият БВП няма да стигне сигурно...
И защо да няма база за сравнение, след като говорихме за мръсна вода, и вметнах само че тръбите са различни (по добри) и пак е зле ? Никъде не сме сравнявали канализацията...


Ами от акъла идва бедонстта, от никъде другаде.
20 години да работиш и да нямаш стотинка What the hell, за ракия има всяка вечер, но за хляб няма като те съкратят - така ли ?
Нали не мислиш и че съм от епруветка, имам възрастни роднини - но страданието си е по тяхна вина, също са консумирали толкова много пари алкохол, разчитайки на пенсия един слънчев ден. Пак до акъл опира, но не си признаваме че сме прост народ - Никога.
Достатъчно съм плащал, и все още плащам за Пенсионерите, макар да не се и надявам да видя пенсия на старини - като тях. Така че чист съм и тук.

Колко примери има, и за какво? За опропастен живот може би ?
Бих искал да слушам ако е възможно за добре планиран такъв.
Кой каквото си направи, за него си го прави. Тия примери с нищо не ме топлят, нито засягат.
Виж, ако живея като тях ще ме засягат яко, но уви - не ми се нрави.


Извинявай ако ти звуча грубо, но самият живот както си го описал и ти си е Груб.
За да съм добре друг ще е зле, и обратно - ако съм зле някой ще е добре.

Послепис:
Бизнес за който говорят пиянки (кръчми в които се пуши), или кафенета (хобито на Българина пушач също) - Не бих се занимавал, не вади пари а ядове. (Както доказваш, оплаквайки се от дългогодишният си труд в каузата)

Поздрави, и без лоши чувства.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

И успех на протеста, не видях да е описано искането и целта му с които ще се пледира.
Но надявам се ще е първия протест който е генерирал промяна.


Допълнение към горния пост:
Има инсталации с кубитейнери вода, помпи и филтри - Хидрофор.
Като спре водата имаш резерв който се помиста в странично помещение, или изба.
Стига за определен период от време. Поплавъци контролират нивото, системата е паралелно свързана за инсталацията след водомера.Инвестицията си заслужава ако бизнеса не иска да спира, което логично му носи разходи и загуба.

Имам приятел който си направи сам подобна система за 2 кубика вода - работи безотказно за нуждите на домакинството за няколко дни. Живее в кооперация от на 3 етажа, ползва първия.
 
Последно редактирано:

Горе