Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

harkon

New Member
Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние. Това са понятия, които 38-годишната Златина Колева не само много добре познава, но вече три години ги изпитва на гърба си с пълна мощ.

1_11.JPG


Но по-лошото е, че децата й – тризнаците Стоян, Никол и Цветелина, още невръстни, също знаят значението на тези думи. „Имала съм кошмарни моменти. Тримата реват от глад, а аз нямам какво да им дам да ядат. Разтваряла съм степче, за да могат поне да се успокоят и да заспят. До такава степен... нямам думи! До сега не съм посмяла да се оплача, да надигна глас, стараела съм се както мога да се справя. Но сега вече не се издържа наистина. Не знам що за държава е това“, признава Златина. Идва в редакцията на „Народно дело“, защото сама не може да се справи. Дечицата й са на 3 годинки. Сега за първи път тръгват на детска градина, но за забавачка се плаща. „Аз поне имам някакво намаление. Плащам такса и половина, а третата ми е безплатна. Общо 72 лева“, коментира жената. Но при непълни 400 лева на месец от детски тези пари са като воденичен камък на скромния семеен бюджет.


Източник
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Супер заглавие! :lol:
Но що ли не ми се връзва със снимката?...
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

гледам добре облечена е, даже и децата...
тя става, може да се преквалифицира, а не да мрънка, много семейства нямат пари дори за храна, камо ли за дрехи и очила...

и като моли за помощ - да махне очилата, много мразя така..
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние. - Не знам защо, но на тази снимка с тези модерно облечени с нови дрехи хора...нещо не мога да го усетя. Идват избори и доста зачестиха тези теми.

Никога, ама никога не се включвам в политически дебати, но не ви ли прави впечатление от няколко месеца колко зачестиха подобни "новини"?
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Който не прави връзка със снимката, да гледа тази, докато разсъждава върху написаното:

photo_verybig_4400.jpg
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Дори всичко да е както написано, а не както изглежда,
жената просто е пореден пример за безотговорен родител.

Ражда деца, без да е осигурила бъдещето им.
Дори баща не им е осигурила.
На 35 забременява от някой, дето очевидно не ще да гледа деца.

Дебилщина, извинявай.
Не й е виновна държавата.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Дори всичко да е както написано, а не както изглежда,
жената просто е пореден пример за безотговорен родител.

Ражда деца, без да е осигурила бъдещето им.
Дори баща не им е осигурила.
На 35 забременява от някой, дето очевидно не ще да гледа деца.

Дебилщина, извинявай.
Не й е виновна държавата.

Не забравяй, че е родила веднъж и че за някои хора децата са смисълът на живота.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Noke, така е, да. Но пък за сметка на това депутатите ще дадат над един милион лева за нови коли. Кво да правиш, държавни приоритети.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Който не прави връзка със снимката, да гледа тази, докато разсъждава върху написаното:

Този човек не е тръгнал да мрънка и моли по медиите? нали?
Бори се да оцелее - както може.

жената просто е пореден пример за безотговорен родител.
Ражда деца, без да е осигурила бъдещето им.

Това е много точно казано! :wink:
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Аз не съм чел статията, ама на коментарите набързо им хвърлих по едно очо.

Не мога да разбера критиките към снимката и жената защото на манго джери никой не му прави критики. Тази жена трябва да изглежда като циганка от квартала ли за да и се помогне.

@Noke А циганите дето нищо не правят дане би да осигуряват нещо за децата си освен да ги учат да лъжат и крадат?

Ще прочета и статията по-късно за да си дам мнението и по нея, ама ме фрапира факта, че вместо да се подкрепяме и да си помагаме ние почваме да се плюем.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Дори всичко да е както написано, а не както изглежда,
жената просто е пореден пример за безотговорен родител.

Ражда деца, без да е осигурила бъдещето им.
Дори баща не им е осигурила.
На 35 забременява от някой, дето очевидно не ще да гледа деца.

Дебилщина, извинявай.
Не й е виновна държавата.

Е няма такова глупаво изказване като това. В България все още нямаш никаква сигурности не се знае утре какво ще стане. Аз също ще ставам баща след 3 месеца живот и здраве , и осещам несигурността.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Този човек не е тръгнал да мрънка и моли по медиите? нали?
Бори се да оцелее - както може.

Това ли е твоят начин за борба за оцеляване? С бъркане в кофите ли асоциираш борбата на лъва от аватара си?

Ако този човек тръгне към медиите, дори няма да го допуснат да се изкаже, защото е прекалено често срещана гледка. Майка с деца представлява съвсем друга история за тях, обаче.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Това ли е твоят начин за борба за оцеляване? С бъркане в кофите ли асоциираш борбата на лъва от аватара си?

Не това е моя начин - а на човека който показа.

За аварата ми - Аз нз при какъв случай бих тръгнал да прося пари - може би ако съм тежко болен,но и тогава се съмнявам..

Но тази става и е млада, здрава, права...

Майка с деца представлява съвсем друга история за тях, обаче.

Защо говориш глупости?
Незнам тази кой първи я е интервюирал, но едва ли е голяма медия - защо? защото това не е единствен случай
знаеш ли колко много такива семейства има??? - не говоря за циганите, за български семейства става на въпрос.

Сега тя какво очаква - да й напълним банковата сметка за да гледа децата?
ако е единствена или случайте да се броят на пръсти - добре, но има още много..и по-спешни.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Не забравяй, че е родила веднъж и че за някои хора децата са смисълът на живота.
Подозирам че горното е сарказъм.

Щом децата са смисълът на живота ти,
предполага се че посвещаваш времето си на това да си добър родител.
Осигуряваш дом, храна, дрехи, щастливо детство, достатъчно време и т.н.

За жените основните варианти ще да са:
- стабилна кариера, дето да носи пари в дългосрочен план.
- стабилен бизнес.
- намиране на богат баща.
- намиране на къфто и да е (финансово) баща, но поне читав родител.

.. И чак тогаз раждаш.

не може да си сервитьорка (примерно) в залеза на кариерата си, да живееш под наем, едва да си покриваш разходите за парцали и гримове, и да ми раждаш от някой случаен.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Защо говориш глупости?
Незнам тази кой първи я е интервюирал, но едва ли е голяма медия - защо? защото това не е единствен случай
знаеш ли колко много такива семейства има??? - не говоря за циганите, за български семейства става на въпрос.

Не е нужно да е голяма медия. Важното е, че е получила гласност на проблема си. А това е така, защото е майка с деца.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Подозирам че горното е сарказъм.

Щом децата са смисълът на живота ти,
предполага се че посвещаваш времето си на това да си добър родител.
Осигуряваш дом, храна, дрехи, щастливо детство, достатъчно време и т.н.

Не е сарказъм и не е нужно да си състоятелен, за да виждаш смисъла на живота в това да имаш деца. Колкото до парите ... днес ги имаш, а утре не. Сигурност в това отношение няма.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Егати филосовите :twisted:

А кат ви дойде на вас до гъзеца...съвсем друга песен запевате....ако изобщо имате куража да пеете :) Видели сме го вече в некои теми тоя филм :)

Е ви за пример са си слагам новия подпис (копиран от друг форум)
"Питаш в английски форум - отговарят ти. Питаш в руски форум - питат те и те :) Питаш в български форум - обясняват ти колко си прост :lol: "
 

Горе