Неизплатени заплати - уволнение?

traiki

Well-Known Member
Фирмата, за която работя ми дължи заплати за 4 месеца. Споделиха ни, че до няколко дни ще ни уволнят, ще ни изплатят всичко и полагащото се обещетение, но като всеки "български бизнесмен" винаги "утре е утре". Така че ми писна да чакам и реших да питам тук какво трябва да направя, че, за да напусна и същевременно да не загубя т.нар. обещетение, което ми дължат при уволнение?
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

Работодателя дължи обезщетение само ако съкрати позицията, ако напуснеш по взаимно съгласие не ти дължи нищо, поне аз така знам.
 
А каква е причината за това уволнение? В смисъл съкращаване на щаб, нещо дисциплинарно, по взаимно - тук не ти дължи обезщетение. Не съм много адванс в ТРЗ-то, но това определено е някаква доста груба проява. И ако му се разминат глобите за това, ще е голям късметлия. ;)
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

Причината за уволнението е съкращаване на работните места. Според мен не плаща, за да ни накара сами да напуснем и да не ни плати 2-4 заплати накуп...По принцип става дума за голяма фирма, но... българска.
 
Re: От: Неизплатени заплати - уволнение?

Причината за уволнението е съкращаване на работните места. Според мен не плаща, за да ни накара сами да напуснем и да не ни плати 2-4 заплати накуп...По принцип става дума за голяма фирма, но... българска.

Да, с обезщетение е тук. Но да знаете, че и подлежи на глоба - глоба за неизплатени заплати:

Чл. 414. (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., изм. - ДВ, бр. 120 от 2002 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 48 от 2006 г., в сила от 01.07.2006 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) Работодател, който наруши разпоредбите на трудовото законодателство извън правилата за осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд, ако не подлежи на по-тежко наказание, се наказва с имуществена санкция или глоба в размер от 10 000 до 15 000 лв., а виновното длъжностно лице, ако не подлежи на по-тежко наказание - с глоба в размер от 2500 до 10 000 лв.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 48 от 2006 г., в сила от 01.07.2006 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) За повторно нарушение по ал. 1 наказанието е имуществена санкция или глоба в размер от 20 000 до 30 000 лв., съответно глоба в размер от 5000 до 20 000 лв.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 48 от 2006 г., в сила от 01.07.2006 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) Работодател, който наруши разпоредбите на чл. 62, ал. 1 или 3 и чл. 63, ал. 1 или 2, се наказва с имуществена санкция или глоба в размер 15 000 лв., а виновното длъжностно лице - с глоба в размер 10 000 лв., за всяко отделно нарушение.
(4) (Нова - ДВ, бр. 48 от 2006 г., в сила от 01.07.2006 г.) Работодател, който наруши разпоредбите на чл. 130а, ал. 1 и 2, чл. 130б, ал. 1 и 2 и чл. 130в, ал. 1 и 2, се наказва с имуществена санкция или глоба в размер от 1500 до 5000 лв., а виновното длъжностно лице - с глоба в размер от 250 до 1000 лв., за всяко отделно нарушение

Чл. 415. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 2 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 124 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) Който не изпълни задължително предписание на контролен орган за спазване на трудовото законодателство, се наказва с глоба в размер от 2500 до 10 000 лв.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 2 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 124 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., изм. - ДВ, бр. 48 от 2006 г., в сила от 01.07.2006 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) Работодател, който противозаконно пречи на контролен орган за спазване на трудовото законодателство да изпълни служебните си задължения, се наказва с имуществена санкция или глоба в размер от 20 000 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание, а виновното длъжностно лице - с глоба в размер 10 000 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

Никой не може да освободи от работа ей така, затова си имате договор с работодателя.
 
Re: От: Неизплатени заплати - уволнение?

Никой не може да освободи от работа ей така, затова си имате договор с работодателя.

Сори бате, но тук теорията и практиката са тотално различни. Може да пише, че те съкращава, защото не се справяш с някакви си неща, което не е истина или да ти го направи ад и да те принуди доброволно да напуснеш. Иначе всеки разчита на договора да го пази, както и добре написаните клаузи в него, но нашите всевдо-бизнесмени могат да си те прецакат много добре и пак ще мине по законов ред това.
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

В никакъв случай не напускай сам, изчакай да те съкратят, иначе няма да си вземеш обещетенията в пълен размер.
А ако не плащат заплати, подайте сигнал към нужните органи, и най добре с колегите да се консултирате с адвокат.
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

В никакъв случай не напускай сам, изчакай да те съкратят, иначе няма да си вземеш обещетенията в пълен размер.
А ако не плащат заплати, подайте сигнал към нужните органи, и най добре с колегите да се консултирате с адвокат.

И това не помага ! С няколко колеги попаднахме при такава ситуация и не ни платиха заплати в период от 7 месец, после се оказа че на целия отдел не са плащали. И като со консултирахме с адвокат изкараха некви документи и разписки,че са се разплатили със всички. И като затънаха обявиха фалит и не платиха нищо и после регнаха нова фирма и продължиха дейноста !
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

Изработените вече 4 заплати работодателя ти ги дължи вече така или иначе - независимо дали напускаш или те съкратят. Трябва също и отпуски да се изплатят ако не си ползвал (пропорционално за годината).

За съкращението отделно зависи по кой член те съкратят, но има вариант да ти платят обещетение. Внимавай ако ти предлагат напускане по взаимно съгласие - ако се съгласиш нямаш право на обещетение от борсата (в случай че решиш да си починеш малко). Иначе съкращаване на щат е много тегаво - минава се през НОИ, отделно можеш да оспориш защо точно теб са съкратили, ако спечелиш делото ще ти дължат заплати за периода в който си бил без работа. Отделно ако се съкращават над 10% от персонала има пък други врътки.

Преди години мисля че имаше безплатни консултации с адвокат по трудово право в партера на КНСБ. Ако няма вече се консултирай срещу заплащане - поне ще спиш по-спокойно вместо да го мислиш постоянно.
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

Ако е по взаимно съгласие мисля, че имаш право 3 месеца на борсата, а при съкращение 7 или 8 беше при 70-80% обезщетение от заплатата на която са те осигурявали.
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

Ако е по взаимно имаш право на борса, за мисля 2-3 месеца. Това не важало обаче, ако се самоосигуряваш странично. Тогава нямаш право, защото си все още "нает"
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

1. Може да те съкрати поради намаляване обем на работа. После няма право да назначава по твоята позиция близо година. Дължи ти една заплата, после на борсата 70% от заплатата ли беше... Колко месеца си на борсата зависи от стажа ти по тр. книжка.
2. Може да те съкрати за кеф без обяснения, чак тогава ти дължи 4 заплати.
3. По взаимно съгласие на борсата ще вземаш нещо от рода на 150 лева.

По 1. се ходи на тр. борса, те ще те препратят към НОИ.
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

Звъниш на Господари на ефира, на телевизии, където можеш. Ей тея измамниците дето не дават заплати много ги е страх от това внимание.
 
Re: От: Неизплатени заплати - уволнение?

И защо чака 4 месеца?

Явно добре му вървят страничните неща от работата му, защото някъде към 80% от хората на заплата биха фалирали още в първите 2. Но и аз мисля, че е било редно след поне втория (да се даде аванс, че било криза и не знам си какви щуротии) месец да си ги изискваш, ако не нормален начин, то по правен. ;)
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

я първо, ако имаш ел.подпис първо виж изобщо имаш ли платени осигуровки за тези месеци в портала на НАП, ако има дали отговарят като часове и брутна заплата(т.е. 8 часа при ХХХ лева) , същата справка можеше да се направи на едни терминали в НОИ, но даваше информация само има/няма, там преди даваха и някакви ПИК кодове за справка през сайта им сега не знам как е.

- ако всичко е ОК, си пускаш молба за напускане без предизвестие на основание чл.327, ал.1, т.2 от КТ и още от другия ден можеш да почнеш друга работа или през бюрото по труда да получаваш ?4? месеца някакви обещетения,
- ако НЕ Е ОК - сигнал до инспекцията по труда, ще дойдат на проверка едни анкетни карти и все ще намерят нередности за глобяване...
- неплатените заплати не ги губиш, но може да се наложи да ги търсиш чрез съд, ако фирмата е глътнала вода...
- ако нищо от горенаписаното не те устройва - пусни си цялата отпуска + неплатена, ако трябва(до един месец, не могат да ти откажат) и си търси нова работа...
 
Последно редактирано:
От: Неизплатени заплати - уволнение?

Когато напуснеш по взаимно съгласие, от борсата взимаш минималното обезщетение.
Когато те съкратят взимаш мисля към 80% бяха от заплатата и то за по-дълго време.

За това ти казвам, не се прецаквай да напуснеш по взаимно съгласие. Щом казваш че са някаква голяма фирма.. трябва повече мнимание да им обърнете, медийно, чрез инститтуции, това не е някаква по-малка фирма да фалира и да сменят юридическото лице.
 
От: Неизплатени заплати - уволнение?

И защо чака 4 месеца?

И аз това щях да питам.
Започнат ли да ми бавят ден-два след датата написана в трудовия договор - почвам да буча.
Седмица-две... спирам да работя.
Така трябва да постъпва всеки!
Без оправдания... "Ми нямам сега... ми изчакай утре, ама вдругиден...".
Щом няма пари, няма и стимул за работа.
 

Горе