Некоректно отношение от olx.bg / prodavalnik.com

Maverick

Well-Known Member
Изпросиха си го просто. Крайно некоректно отношение към потребителите си!

Не за първи път ми деактивират обявите без причина. Преди бях пуснал различни видове облицовка и ги бях групирал по цени. В една обява има няколко облицовки на една цена, с имена по снимките и подробно обяснение в описанието. Няколко дена след което виждам, че обявите ми са премахнати. След като се наложи да обяснявам на съпорта, че това не е една и съща обява решиха да ми позволят да си пусна обявите.

И с други обяви съм имал подобни проблеми. Много е неприятно когато си отделил време за да подбереш подходящи снимки и напишеш добро описание и без причина ти деактивират обявите.

Върха на сладоледа беше миналата седмица. Една обява се върти повече от 6 месеца (даже е препубликувана няколко пъти). Решавам да платя за реклама и на следващия ден ми я спират. Пиша им на съпорта да питам какво става, а те ми казват, че цената не отговаряла на описанието. На което аз пак трябва да им давам писмени обяснения, че цената е за 1 бр. а в писанието съм написал цени при поръчка на повече бройки. Съответно питам и какво се случва с парите който съм дал за реклама. Вече 1 седмица мина, платената реклама изгоря, а аз отговор още си чакам. Не съм за 4-5 лв. но отношението им е просто безобразно.

Опитах се и телефон да намеря на тази фирма, но явно такъв няма. Не желаят да разговарят с потребителите си и да работят в тяхна полза.
 
Re: Некоректно отношение от prodavalnik.com

спестили са от къстъмър съпорт като им плащат малко И/ИЛИ не са обяснили достатъчно ясно на съпорта че та там за да помагат на хората (а не са им дали малко власт за да колят и бесят) проблема съществува с модераторите на доста места...
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Абсолютнютно съгласен съм с Маверик. Преди няколко дена ми изтриха обява, която ми е от доста време там с обяснението, че съм я пуснал 2 пъти една и съща. Такова нещо няма :) Даже не ми се занимава да им пиша да си губя времето........
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Какво очаквате от Продавалник и вобще от Алегро груп. Те са си такива. Аукро го закриха ей така и прецакаха всички. Не се учудвам.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Ама то и Аукрото беше така. Накрая ще стане и с Продавалника. Когато има кофти мениджър резултата е фалит. Алегро успяха да фалират 2 сайта - Аукро и ShopCentrik. Отрочето им еМаг е с двата крака вътре в КЗП и го очаква същата съдба. Ще видим какво ще стане.
.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Ами до една-две години Продавалник го очаква съдбата на Аукро. Тис добре Маверик с една обява аз с 11 :) да не говорим че един продукт вече 4-ти ден с дебнем с модераторите аз пуска обявата, минава през бота и след 20 мин получвам е-мейл как с обявта ми е дублирана и е спряна. Оказва се, че часовник светещ в седем цвята не било един продукт а продукт със седем различни цвята и за всеки цвят трябвало да имам обява..........
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Продавалник мисля, че е бил създаден през 2008 и то не от Алегро.
Всеки проект си има определен живот :)
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Продавалник беше създаден от собствениците на бгМама. По късно беше продаден за 11 000 лв на Алегро груп които в него момент бяха много окъсали с Аукро. 2-3 месеца по-късно закриха Аукро с надеждата да избият парите с Продавалник. Продавалник прави много пари в момента, но ако продължават така ще го загубят.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Статистика от сайта на Алегро Груп

Gemius Desktop Websites - September 2013


Name


Real users
1 abv.bg 1 745 607
2 vbox7.com 1 555 810
3 prodavalnik.com 965 511
4 dir.bg 942 613
5 bg-mamma.com 834 764
6 mobile.bg 771 118
7 inews.bg 752 823
8 blitz.bg 712 162
9 sportal.bg 672 191
10 vesti.bg 635 363
11 sinoptik.bg 612 717
12 gotvach.bg 611 928
13 gbg.bg 589 686
14 zajenata.bg 580 709
15 24chasa.bg 568 568

Спокойно могат да си позволят малко да се държат каот олигофрени с потребителите си.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Ама то и Аукро беше така. С чудесна афилейт програма. Сайта пееше :) Ето ти сега резултата. Трудно се пада от високо :)
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Ама то и Аукро беше така. С чудесна афилейт програма. Сайта пееше :) Ето ти сега резултата. Трудно се пада от високо :)

И бързо :)

Странно, но никой в момента не може да предложи качествен аналог нито на Продавалник, нито на Аукро. Да речем трудноста не е в изграждането на сайт. Явно опираме до финансовата възможност за реклама и популяризиране от всякакъв друг тип. И никой не желае да инвестира в подобен проект.

Лично аз съм правил някакви опити за аукцион, но освен липсата на достатъчно средства за реклама има го и проблема с потребителите. В БГ все още са традиционалисти и трудно възприемат нови неща.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

До някъде Базар и Бгдомакиня се мъчат, но за съжаление наистина е трудно.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

С масовата реклама, която пуснаха тази година, май пораснаха повече, отколкото им е по силите. Това ще им е и падението - специално за сайт за обяви, беше много примамлив и ефективен до миналата година, но вече има толкова много обави, и толкова много се трият и пускат наново постоянно, че ефектът се губи и човек вече трудно може да си свърши работа.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Странно, но никой в момента не може да предложи качествен аналог нито на Продавалник

Продавалник какво е? според мен обикновен сайт за обяви с повече функции
много потребители изоставиха другите защото този стана много известен

а преди това имаше доста на брой големи сайтове за обяви - сега няма...има един много голям
как да се пребориш с него освен да инвестираш два пъти повече за реклама? :mrgreen:
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Дизайнът и рекламата го направиха толкова популярен. Винаги е имало и доста други сайтове за обяви, но почти всички изглеждат много отблъскващо и объркващо.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Липсата на Телефон за контакти е грубо нарушение на Закона за Защита на Потребителите и е въпрос на време някой да ги докладва за да гризнат дървото - Имам чувството че тези са поредните чужденци които си мислят че БГ е някаква дива губерня дето могат да си правят каквото си поискат и верятно им е навремило да гризнат дървото и да почнат да уважават българските потребители.

А това не им е и единственото нарушение
 
Re: От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Дизайнът и рекламата го направиха толкова популярен. Винаги е имало и доста други сайтове за обяви, но почти всички изглеждат много отблъскващо и объркващо.

рекламата го задвижи понеже и хора който не са на ти с онлайна (визирам родители те ми и едно прителче дето само браузър ползва от време на време) си е продал ските през него а нашите ги заварих един ден лятото да си ровят за градиснки столове...
Продавалник какво е? според мен обикновен сайт за обяви с повече функции
много потребители изоставиха другите защото този стана много известен

а преди това имаше доста на брой големи сайтове за обяви - сега няма...има един много голям
как да се пребориш с него освен да инвестираш два пъти повече за реклама?

Норти класипресс 3 и няколко плъгина и го имаш същия като функцианалност даже рейтинга на обявите може да е schema.org и да излиза в серпа...
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Дизайнът и рекламата го направиха толкова популярен. Винаги е имало и доста други сайтове за обяви, но почти всички изглеждат много отблъскващо и объркващо.

Само реклмата дизайн видимо няма.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Продавалник трудно ще падне :) Особено след като сега налазиха колите, след това наред са почивките. Не се заблуждавайте, тази платформа е много по-добра от аукро, а и магаре с мишка може да се оправи ;)
 

Горе