Непогасени публични задължения

Дискусията в 'Webmaster's Off Topic' стартирана от TheEntrepreneur, Май 7, 2019.

Тагове:
  1. TheEntrepreneur

TheEntrepreneur Active Member

Рег.:
    Дек 2, 2012
    Съобщения:
    405
    Харесвания:
    54
    Точки:
    28
    Здравей,

Току що получих имейл от НАП, че като физ. лице имам неплатена глоба от МВР и ще започнат да течат лихви, а глобата я платих в срок когато излезе.

Някой сблъсквал ли се е с това?

Не откривам нищо в Гугъл по въпроса.

2. razdumka

razdumka Active Member

Рег.:
    Ян 15, 2017
    Съобщения:
    376
    Харесвания:
    108
    Точки:
    43
    Нещо не ми се връзва, прочети пак. На глобите не могат да текат лихви. Може би пише, че ще започне принудително събиране на глобата. Да, случвало ми се е... Платил си в КАТ, но информацията не е отишла в НАП. С платежното за платеното Наказателното постановление се отива в НАП и всичко е ОК, освен строшените нерви.

3. TheEntrepreneur

Рег.:
    Дек 2, 2012
    Съобщения:
    405
    Харесвания:
    54
    Точки:
    28
    Грешно се изразих, не е глоба, а наказателно постановление. Благодаря, утре ще отида да видя каква е работата.

4. petrov321

petrov321 Well-Known Member

Рег.:
    Дек 27, 2009
    Съобщения:
    1,128
    Харесвания:
    34
    Точки:
    48
  5. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    362
    Харесвания:
    127
    Точки:
    43
    Виж да не е някакъв фишинг.
    Глобите, било то от АУАН или НП не се олихвяват.

6. TheEntrepreneur

Рег.:
    Дек 2, 2012
    Съобщения:
    405
    Харесвания:
    54
    Точки:
    28
    Написах го при издаването на ПИК.

Не е фишинг. Разговарях с тях и ще го анулират.

7. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,413
    Харесвания:
    2,045
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Като се плати се пази всичко, поне няколко месеца. Аз наскоро си погасих едни глоби за 2017-та през EasyPay. Веднага си проверявам в онлайн системата им и от там ми става ясно какво имам и какво да плащам. Честно казано в пъти по добре е. ;) Там където имаш адекватно и работещо ел. правителство, гражданите са длъжни да си проверяват всеки месец в системата за задължения, глоби и друг тип съобщения, касаещи ги, като по този начин са наясно какво имат като задължения. Тук една куриерска фирма ходи и търси хората за подпис, друга им пише мейли, трета им звъни, пълен цирк. И в крайна сметка отиваш и губиш половин ден в глупости, защото и зад гишетата са едни капацитети. :)

8. Test

Test Well-Known Member

Рег.:
    Ян 12, 2011
    Съобщения:
    1,717
    Харесвания:
    504
    Точки:
    113
    На всички са изпратили имейли масово, точно по времето, когато е пусната темата. И аз получих известие за задължение от някакви стотинки. Като цяло намирам тази практика за много полезна, тъй като често пъти хората не знаят, че дължат минимални суми и разбират чак когато трябва да ползват някаква услуга, за която се изисква липса на задължения.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice