Нереален трафик

Nadahan

New Member
Здравейте от скоро имам сайт и от 23.11.13 до сега имам почти 8 хиляди трафик. Сигурен съм , че това са ботове но как мога да ги спра ? Как мога да превлека истински потребители ? Тъй като става въпрос за рекламен сайт , от който се надявам да направя някой лев. Също така се постват много безсмислени и идентични коментари , което още повече ме навежда на мисълта че са ботове. Благодаря предварително
 
От: Нереален трафик

Привет,

как го броиш този трафик? Аз също имам подобни проблеми, но под Google Analytics ми ги показва точно. Ако броя през AWStats там посещенията са ми хиляди, но реално са доста по-малко.
 
От: Нереален трафик

Така , хоста ми е HostGator и от техния си контролен панел проверявам трафика. Не знам как скочи толкова в последните дни имам по 2к+ , от вчера малко почна да пада защото спрях да използвам No hand SEO
 
От: Нереален трафик

Така , хоста ми е HostGator и от техния си контролен панел проверявам трафика. Не знам как скочи толкова в последните дни имам по 2к+ , от вчера малко почна да пада защото спрях да използвам No hand SEO

В hostgator-a се бъгна системата от 1 седмица нещо правят. Преди ми ги отчиташе почти точно, но в момента ми изкара по 0 посетителя на ден/седмица/година (на стар сайт), а в google analytics си вади реалните посещения.
 
От: Нереален трафик

Сега пробвах в гоогле аналитикс и всичко ми е на 0. Възможно ли е това ?
 
От: Нереален трафик

Сега пробвах в гоогле аналитикс и всичко ми е на 0. Възможно ли е това ?

Ми за нов сайт е напълно възможно да имаш 0 посетителя (ако това питаш).
 
От: Нереален трафик

Еми не знам тогава защо в hostgator ми показваше такъв трафик , трябва ли да инстална някакъв плъгин във WP ?
 
От: Нереален трафик

Това чудо No hand SEO къде ти слага линкове?
 
От: Нереален трафик

рандом блогове от моята нитша предполагам , защото иска Име на сайта и кей уордс
 
От: Нереален трафик

не знам какво имаш предвид . но съм начинаещ в тази сфера и се опитах да докарам максимален трафик ( всеки търси бързи пари ама дърво )
 
От: Нереален трафик

Ще ти преведа това което написал човека. Пингвин е тъй наречената актуализация на Google която "служи" за филтриране на сайтове които използват не приети от Google техники (spam техники) които карат сайтовете бързо и лесно да излизат на първите места. Принципно идеята им е да изчистят сайтовете които ползват такива техники от първите места и да ги закарат в 3та груха, но последно време покрай този пингвин пострадват и читави сайтове но това теб в момента не те бърка... за това съм го написал в кавички...

Работата е там че това нещо "No hand SEO", може да прецака целия пейзаж на твоя сайт, не знам даже какъв е този инструмент но само като го прочета и ми става ясно че работата не е много читава.
Вярвай ми, по бързо ще стане ако отделиш време за стандартно и читаво SEO, от колкото да се заблуждаваш с подобни инструменти които от горе на това може да ти докарат беля..
 
От: Нереален трафик

Днеска отново бях с 30 коментара от ботове въпреки че имам плъгин който иска потвърждение , че подателят на коментара не е спамер . но коментарите са факт. Някой може ли да ми даде някакъв съвет как да се справя с това , защото се превърна в сайт посещаван само от ботове и мен
 
От: Нереален трафик

Мда - Antispam Bee ползвам аз. Алтернатива е LiveFrye - там имаш даже много други благинки.
 
От: Нереален трафик

а някакви идеи как да привлека истински хора било то купувачи или само посетители ? ( сори ако не е това раздела )
 
От: Нереален трафик

а някакви идеи как да привлека истински хора било то купувачи или само посетители ? ( сори ако не е това раздела )
С много труд и четене или наемаш човек който разбира от СЕО. Стигнал си до този форум, постарай се още малко използвайки търсачката защото има много писано в форума по този въпрос. Всички искат бързи резултати но не става така.. всъщност става, ако се сприятелиш с google adwords :)

Знаеш ли защо те посещават тези ботове? Не съм на 100% сигурен, но на 99% че е благодарение на горепосоченото инструментче :)
 
От: Нереален трафик

а някакви идеи как да привлека истински хора било то купувачи или само посетители ? ( сори ако не е това раздела )

Ако си чел "Пътеводител на Галактическия Стопаджия" би трябвало да знаеш, че отговора на подобен въпрос е 42.

Сега малко по-подробно имаш 2 начина да го направиш
- бърз и скъп
- бавен и скъп
(удобното е, че може да се комбинират което излиза ОЩЕ по-скъпо)

Бързия начин е да направиш реклами и да ги пуснеш. Може да използваш Google AdWords или Facebook Ads. Разбира се има си доста специфики и тънки моменти, но резултата е, че докато си плащаш ще имаш трафик. Спреш ли да плащаш и трафика ще спре.

Бавния начин е да почнеш да пишеш по-хубави статии и да започнеш да помагаш на хората. Както горния начин си има доста особенности, но по-добрата новина е, че трафика ти в течение на времето може само да расте. Неудобното е че може да стане след няколко месеца или година. Тук Neil Patel има една прекрасна статия - http://www.quicksprout.com/2013/12/02/how-to-grow-your-blog-to-100000-visits-a-month-in-18-months/ "Как да направим за 18 месеца трафикот 100000 посещения за месец".

Затова решението е да комбинираш 2-та начина като прибавиш и социалните мрежи за целта. Най-вероятно имаш развити социални профили и можеш да направиш страници за сайта ти. И започваш бавно и методично да разпространяваш.

Разбира се темата можем да я разискваме и до утре, но отговора е - 42.
 
От: Нереален трафик

Предполагах , но сега разбирам че е нож с 2 остриета. Хем имам трафик , но кел файда като е само от ботове
 

Горе