Неуспешно плащане на артикули в Ebay

zarrini

Member
Имам бърз въпрос с надежда за бърз отговор- при опит за плащане на 5 артикула от Пейпал ми излиза съобщение за отказ от картодържателя и ме кара да вкарам друга карта, а за онлайн плащания ползвам само една. Имам достатъчно пари в сметката, дори 300лв над нужната. Имате ли представа кое ме спъва?
Твърде голяма сума, някакви лимити от страна на моята банка?
В движение питам, пиша от телефон.
 
Последно редактирано:
От: Неуспешно плащане на артикули в Ebay

Плати ги на два пъти като не ти дава общо, странно, плащал съм и над 20 артикула заедно, като цяла сума.
 
От: Неуспешно плащане на артикули в Ebay

Повечето карти имат дневен лимит. Провери дали не си достигнал този лимит (моят е 400лв независимо онлайн или от банкомат). Ако не е това проблема, обади се в банката, там ще ти помогнат 100%
 
От: Неуспешно плащане на артикули в Ebay

Другия вариант, днес плащаш няколко продукта, утре останалите, 24 часа не са фатални
 
От: Неуспешно плащане на артикули в Ebay

Преди 3 дни се сблъсках и аз с подобен проблем, но с разплащането на само един артикул. Наличност по сметката имам достатъчно, но при опит за разплащане, независимо дали през пейпал или директно от виза картата ми (цкб), веднага ми изписва, че плащането е отхвърлено.

Чудя се, дали няма общо с региона. До колкото знам, банките работещи със системата на Борика подават информация за региона от който се извършва плащането. Давам пример с Майкрософт и по точно при разплащанията за дигитално съдържание при Xbox конзолите. Тъй като България не е официално поддържан регион за Xbox, Микрото не приемат разплащания от Бг банки, които подават информация за местонахождението. През пейпал също не става. Тогава варианта е или да се закупуват гифт карти от трети страни, или сменяш банката с такава, която не връща инфо за региона.
 
От: Неуспешно плащане на артикули в Ebay

Това с виза карта ли ?
Проверете си дали всички данни са ви коректни и на двете места...
 
От: Неуспешно плащане на артикули в Ebay

Писах на продавача да ми прати отделен инвойс за всеки артикул, но още не ми е отговорил. Предполагам че има някакви дневни лимити, които не са ми известни. Най тъпото че се излагаме, все едно че ние от България не може да платим.
 
От: Неуспешно плащане на артикули в Ebay

при неуспешни транзакции с карта сумата се блокира и от банката зависи кога ще я отблокират, затова е добре да имаш поне 2-3 пъти повече пари по сметката отколкото имаш намерение да плащаш.
 
От: Неуспешно плащане на артикули в Ebay

Да, два от артикулите платих с пари от сметката в PP, два с прехвърляне на пари от картата и на следващия ден платих и последният артикул. Явно има дневен лимит, но не съм се обаждал в банката да питам колко е.
 

Горе