Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

mantaman

Well-Known Member
От известно време наблюдавам странни явления в СЕРПА. Направих си експеримент и пуснах линк с ключова дума от сайт който е на четвърто място по тази дума към сайт който е на втора страница и той вместо да се вдигне пропадна на трета страница.
(линка е единствен изходящ от първият сайт и е супер релативен щото ключовата дума е част от името и на двата домейна)

Купих си релативен линк от сайт ПР4 стар качествен, линкнах го към мой сайт и от трета страница отиде на четвърта.

Мечката игра на скоро при комшиите сега май е наш ред. Имам предчувствие че до края на този месец ще има здраво реване във форума на БГ тематика :)

(под мечка разбирайте онова сладкото мече от кунфу Панда само че по режисура на Г.)
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

Че тя Пандата или някаква местна разновидност, много вероятно вече върша, започвайки от около 13 май (петък), удраяйки топобяви и още няколко сайта, а няколко дни по-късно и алабала и още няколко сайта. Има спорове дали тези удари бяха алгоритмични или ръчни, но сякаш първото надделява като мнение.

Резултат в сайт за обяви от Панда 2 БГ Версия:
3410487Q.png


Сходен бе и в топобяви от Панда 1 БГ Версия (на 13 май)
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

Пандата е невъзможна за българоезични сайтове в близките 2-3 години. Не е дорасла лингвистично. Може да се закрепи на ПФ, разбира е, но поне в англоезичния сектор засега не успя да го докаже - прилича на пънче насред магистрала.
P.S. проблемите на горепосочените сайтове са временен филтър. от който се излиза за дни.
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

Български лингвисти по въпроса работят още от времето на Негово Величайше Тъпоментие Imago, да не говорим за БАН и за няколкото независими групички тип Skycode. Не ги подценявам, но те не могат да го решат кардинално.
Нещата ще се изяснят, когато Гугъл пробие ниво 46-48% от руския пазар. А засега българоезичният пазар намазва. В смисъл, лесен е и има малко филтри. Но и парите са малко.
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

Аз сякаш съм на мнение, че става дума за нещо средно, вкарано е нещо в алгоритъма, което обаче е гледано от човек преди това. Тоест целяло е конкретни сайтове.
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

Кофти... тъкмо се навих да поспоря и се усетих, че няма за какво :) Българските несполуки не са последица от алгоритъм, а са в резултат на намеса на човешки фактор спрямо конкретни сайтове.
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

Те за това ли от топ обяви си махнаха скритото тиксо което последно като го гледах бичеше над 100к. А колкото до сайтовете за обяви съм почти на 100% сигурен че има човешки фактор в тая ниша който топи здраво конкуренцията.
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

Промяна в алгоритъма определено има. Наблюдавам, че има орязване не само на сайтове за обяви, но и на някои новинарски сайтове, които прекалено агресивно използват "страници с резултати от търсене". От друга страна, резултати от сайтове със стари домейни и висок PR, но с липсваща Он-пейдж оптимизация , които досега излизаха на 3-4 страница, след 13 май се появиха на 1-ва.
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

То ако не се променяха правилата нямаше да е интересна играта. Чудя се само до кога ще бавят ПР ъпа и какво ще го окотят там :)
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

ИМА ШАНС..
Най- драстично ми се прояви тук: /ЕН - в българските не се е усетило при мен/. Това стана, общо взето след един сошъл букмаркинг бласт, който и посъвпадна с Пандата. Денят, в който има повишаване на посещенията насред пустинята е, когато стъмбнах една нова статия, т.е. си е посещения само от стъмбълупона, през целия този период Гугъл напълно ме премахна от СЕРП-а, в който иначе имах стотици кийуърди и фрази в десетката. /Всъщност ми остави две- три по- засукани фрази и.. толкоз/. Сайта си.. умря. За щастие, след тия около две седмици всичко се нормализира.
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

Каква е тая Панда че нещо пак съм изпуснал ?
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

С названието "Панда" се обобщават последните подобрения върху алгоритъма на Google. Промените бяха насочени предимно срещу контент фермите. Засега няма сериозно отражение върху българския онлайн бизнес.
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

Засега няма сериозно отражение върху българския онлайн бизнес.
Освен геройски загиналите и ранените тежко в боя... Ти тая тема чете ли я?
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

Незнам, но като чели Пандата пък на мене ми помогна..
Когато я пуснаха ми разцепи сайта направо.. защото моят сайт е за Онлайн игри и почти 95% от игрите ми бяха с copy/paste описание.. Направо не ми се мисли.

Обаче после хванах 1 спинер.. вкарах малко мозък :D.. и за около седмица успях да пренапиша почти всичко..(сега мисля, че ми остават около 10-15 игри да пренапиша.. ама финала е най-гаден..) И какво стана.. изведнъж, яко почнаха ми да се връщат посещенията.. и то с двойно повече сила.. Сега като си пускам игра с уникален контент и субмит в около 40 соц мрежи(MANUAL).. си върви повече от перфектно.. :)

Доволен съм от пандата на тоя етап :D..
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

След БГ версията на Панда (или каквото там е), аз лично имам по 20-30% нагоре трафик за БГ сайтовете.
 
От: От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

След БГ версията на Панда (или каквото там е), аз лично имам по 20-30% нагоре трафик за БГ сайтовете.
Браво! :)

Според мен алгоритъма на Google (Panda), е направен за да унищожи всички Auto Bloggo-ве.. просто.. Google От едно време не ги обича тея блогчета.. (Copy/Paste)..

До някъде според мене е добре с Пандичката.. защото който сам си пише контента несъмнено печели доста :)
Няма безнаказан труд :)

Cheers,
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

Сега забелязах нещо различно в гугле.сом като почнеш да търсиш например фраза от три думи още докато пишеш първата ти предлага автоматични резултати това го има и в БГ версията сега обаче забелязах обаче че като напишеш и трите думи и почнеш да изтриваш първата .сом пак ти предлага автоматични резултати докато .бг не
 
От: Нещо се мъти в Алгоритъма на СЕРПА

И при мен добре вървях нещата, но от вчера спада с посещенията тръгна, а днеска още по зле дано се оправи до няколко дена.
 

Горе