Не беше ли забранено да привличаш внимание към банерите?

DiDokal

Active Member
Става въпрос за това тук...

Както виждате, сайта не е направен вчера и едва ли ще го жертва заради един банер, но от друга страна нали беше забранено по какъвто и да е начин да привличаш вниманието към банерите?

Какво ще кажете? :confused:
 
От: Не беше ли забранено да привличаш внимание към банерите?

Не съм чувал за такова понятие "да не привлича":rolleyes:
Забранява се Х да подканва потребителите да кликат по него,
разбирам го като да не се пишат такива неща в сайта,
обаче дори препоръчват в условията банерите да се
отделят на отделен фон и въобще да се експериментира
с вариантите за фон, размер и прочие.
Та кое според теб е некоректното в този сайт
или друго имаш предвид, което не съм догледал?
 
От: От: Не беше ли забранено да привличаш внимание към банерите?

Става въпрос за банера който се намира в горната дясна част, виж как е ограден от черни диагонални черти. И цитирам от правилата на адсенс
Насърчаване на кликвания
За да се осигури добра практическа работа както на потребителите, така и на рекламодателите, участващите в програмата AdSense издатели нямат право:
- да насочват вниманието на потребителите към рекламите посредством стрелки или други графични похвати;

Това което се вижда в сайта е чист графичен тарикатлък... но сайта е доста стар, едва ли има адсенс от вчера а рекламите са все още там...

А това което ти казваш, мисля че няма нищо общо защото ти говориш за самия фон и украшенията вътре в банера, а не това което е около него, това което привлича погледа...
 
От: Не беше ли забранено да привличаш внимание към банерите?

Той графичния фон не е само на банера, а на цялото поле (включително и под снимката в ляво), просто не се вижда.
 
От: Не беше ли забранено да привличаш внимание към банерите?

Той графичния фон не е само на банера, а на цялото поле (включително и под снимката в ляво).
Хаха! така е, но ти виждаш ли го 5секунди след като си влезнал в сайта? Защото като зареди снимката и bye bye
 
От: От: Не беше ли забранено да привличаш внимание към банерите?

Хаха! така е, но ти виждаш ли го 5секунди след като си влезнал в сайта? Защото като зареди снимката и bye bye
Със същия успех може вместо на диагоналчета да е червено на цвят полето и какво от това?
Рекламите винаги зареждат леко след фона.
Изобщо с нищо не нарушава правилата.
 
От: Не беше ли забранено да привличаш внимание към банерите?

Изчаках някой друг да пише но никой не се включи :(
Може и да си прав но за мен това е доста съмнително...
Честно казано бих го изпробвал някой ден, вече е в списъка ми :)
 
От: Не беше ли забранено да привличаш внимание към банерите?

Наистина няма понятие "да не привлича". Забранено ти е да има стрелки, които да сочат, както и разни други графични елементи и текст като "Кликни тук" (не говоря за фрази от рода на "Виж Тук", "Избери тук" и т.н. Въпреки, че самите реклами нямаш вина, ако се показват с подобни фрази, стрелки и т.н. защото се генерират автоматично разбира се... но като цяло може да се измисли схемичка има си и трикове.
 
От: Не беше ли забранено да привличаш внимание към банерите?

Принципно няма проблем, защото не само банера е с този бекграунд, а цяла една зона от темплейта ако го поразровиш малко ;)
 

Горе