Не изпускай лодката...

Mat

Well-Known Member
Много често ми се случва някой да ме попита "Изпуснах ли вече лодката?"

"ДА!"

Нека да бъдем честни... всеки път, когато не направиш нещо, което е трябвало да свършиш, изпускаш дадената лодка.

Може след това да дойде друга лодка, но предишната вече си я изтървал.

Всъщност, не само си пропуснал предишната лодка, но и лодката, към която можеше да прескочиш, ако се беше качил на първата лодка.

Нека обясня...

Ако беше положил усилия и беше скочил на лодката "пари от интернет"( която си плава бодро по течението и до ден днешен), тази лодка щеше вече да те е отвела до място, на което никога не си се намирал, стига да го нямаше твоето решение да не полажиш усилие.

Една предприемачка, която си докарва шест-цифрена доходи от интернет маркетинг, бива оценена на няколко милиона в днешно време, просто защото една лодка я е отвела до друга лодка.

Една грабната възможност те отвежда до следващата възможност, която също можеш да грабнеш.

Гореспоменатата предприемачка използва сумата, натрупана чрез интернет маркетинг, и я инвестира в пазара с недвижими имоти, когато се повяви подходяща възможност за подобен ход, и след като пазарът с недвижими имоти отново взе да замира, тя излезе от него и инвестира печалбата в други сфери.

И всичко това благодарение на факта, че се качи на първата лодка, преди известно време, справи се достатъчно добре, за да остане върху лодката, управлява я умело, и имаше възможността да се качи на още лодки и да напрадне по-ефективно, и по-бързо.

Тя все още се занимава и с интернет маркетинг. Че защо някой би се отказал от паричен поток, който може да му отвори нови възможности в бъдеще?

Вие пропускали ли сте лодка?

Всеки го е правил, в един или друг момент, но това не означава, че трябва да пропуснеш и лодката, която стои на кея сега, чакайки ТЕБ.

А защо повечето хора не се качват...

Те чакат Круизни Кораби.
Където всичките им прищевки биват задоволявани.
Където не би им се налагало да си мръднат пръста.
Където някой им подава храна в устата, и ги кара да се чувстват задоволени и мързеливи.

Ти можеш да обиколиш целият свят, дори и с най-малката лодка, стига това да е нещото, което наистина желаеш.

Хубав ден,
Мат
 
Аз пък не чакам лодки, затова не съм изтървал такива досега :) Гледам къде е най-дълбокото и скачам там със засилка:) Е, няколко пъти се удавих мъжката, ама и това го има в тая игра... Хубавото е че животите в играта са повече от един :)
 
Една предприемачка, която си докарва шест-цифрена доходи от интернет маркетинг

Ей тия най ги обичам! Лодка, скутер, рикша - все ще те извозят с тия рекламни трикове. ;)
 
Има, има всичко има не всичко е мижави фейсбук странички и аматьорски магазинчета с 5 продукта в наличност...
 

Горе