Не хоствайте при siteground !

имат си weekly backups, влизаш в cpanel, сваляш, качваш без да ги питаш и готово
 
От: Re: Не хоствайте при siteground !

Тва верно само по себе си е малко лейм причина да правиш рекламация на хостинг.
Ама щом са българи няма начин да не са пустиняци :(
УууууууууУУУуууууУ! :mad:
:evil::twisted::evil:
 
От: Re: Не хоствайте при siteground !

имат си weekly backups, влизаш в cpanel, сваляш, качваш без да ги питаш и готово
Бъркаш се, никаде няма да си свалиш бек-ъпа:)
 
От: Не хоствайте при siteground !

Наложи ми се един път да им искам backup изненадата беше 30$ ама като истинско българче ги нахраних на български (и си платих де). И после да видиш как бекъпа стана навик :) Вече 60$ ли стана ...
 
От: Не хоствайте при siteground !

Наложи ми се един път да им искам backup изненадата беше 30$ ама като истинско българче ги нахраних на български (и си платих де). И после да видиш как бекъпа стана навик :) Вече 60$ ли стана ...
аха...
Няма да се очудя, ако и те самите не инсценирах хакване, за да ти земат парите..
 
От: Не хоствайте при siteground !

това е политика на всички чуждестранни хостинг провайдери. Даже е описано и условията за ползване. Обикновено пише нещо подобно:
"For its own operational efficiencies and purposes, ..... from time to time backs up data on its servers, but is under no obligation or duty to Subscriber to do so under these Terms. IT IS SOLELY SUBSCRIBER'S DUTY AND RESPONSIBILITY TO BACKUP SUBSCRIBER'S FILES AND DATA ON ............ SERVERS, AND under no circumstance will .................. be liable to anyone FOR DAMAGES OF ANY KIND under any legal theory for loss of Subscriber FILES AND/or data on any ................. server"

С две думи клиента са е отговорен да си ги прави и при проблем да се оправя сам. Такава е действителността. Отнася за повече доставчици, независимо дали са Българи или НЕ, щом придават услугите си в USA.
 
От: Не хоствайте при siteground !

не е само в usa много малко хостинг доставчици се ангажират да гарантират 100% бакъп те ги правят но не дават гаранции че всичко ще е тип топ и ти препоръчват да си ги правиш сам


а за 60-то $ най-вероятно го пише в ТОС или някъде другаде иначе няма как да ти искат пари
така ми бяха српяли един домейн в една компания че ми бил изтекъл хоста (домейна е платен от мен не е безплатен) и трябвало да си подновя хоста да го ползвам тоз домейн
след малко снимане на тос изпращане на фаиловете с снимките и споменването на няколко световни институции :)
ми дадоха ключ за трансферране :) направо без да сам го искал
така че четете тос преди да купувате
много е важно

Поздрави
 
От: Не хоствайте при siteground !

Tos 20 страници на английски, кой ще ги прочете според тебе?
 
От: Не хоствайте при siteground !

Tos 20 страници на английски, кой ще ги прочете според тебе?

"Като ти е слаба главината, да ти е яка гърбината" са казали старите хора. Това, че те смързява да прочетеш 5-10-15-20 страници, не е оправдание. След като това нещо присъства в TOS файла им, то единствената вина, която може да носи някой е твоята, че не си си правил редовни бекъпи.
 
От: Не хоствайте при siteground !

"Като ти е слаба главината, да ти е яка гърбината" са казали старите хора. Това, че те смързява да прочетеш 5-10-15-20 страници, не е оправдание. След като това нещо присъства в TOS файла им, то единствената вина, която може да носи някой е твоята, че не си си правил редовни бекъпи.
Купи си хостинг от тях тогава и бъди щастлив. Не смятам на никой да наливам акъл. Така са Българите, искаш добро да му направиш, то ти се качва на главата. Хората са казали "Кучетата си лаят, кервана си върви"
Хайде със здраве ;)
 
От: Не хоствайте при siteground !

Виж приятел, не съм искал да успоря твоята правота в случея или да накърня достойнството ти. Просто явно се вижда, че те е смързяло да прочетеш TOS на доставчика ти, което е нещо абсолютно задължително, ако наистина се занимаваш сериозно с това нещо.
Аз желание да си купувам хостинг от тях нямам, нито пък ще имам. И както ти каза, да проблема наистина е в българина и за съжаление, този път вината не е от съпорта, а твоя. Ако беше прочел общите условия, може би нямаше да си купуваш хостинг от тях, а дори и да го беше направил, може би щеше да се сещаш по-често да си правиш бекъпи.
Виж, не се заяждам. Нямам нищо против теб и мнението ти за сайтграунд, но не е етично да обвиняваш някой за неправомерни мерки, имайки предвид че го има упоменато.
Мързела не боли, а мори.
 
От: Не хоствайте при siteground !

И все пак още твърдя, че са измамници.
3.1. Restore from SiteGround backups
SiteGround acts in good faith to back up data on your account once a week. Such backup copies are intended for internal use only Data restore from SiteGround copies is provided on an as is as available basis.
If the backup copy is older than 7 days, you will be able choose between a restore of the available backup copy and a full refund of your back up restore fee. If we do not have a back up copy of your data, we shall refund your fees for the backup restore service.
Според моя англ, никъде не пише каква точно е таксата. В начало на банерите пише, че обслужването е професионално, а в същност като се логнеш в контрол панела ти предлагат пак сделка с/у солидна сума да си вземеш "Bussines support " Това НИКЪДЕ не е упоменато в условията за ползване !

Нека аз съм мързеливия и нечетящият. Те да са правите. Бай Ганьовци са отвсякъде. Да сложат вместо логото 1 бг знаме, поне да се знае да бягат хората от тях.
 
От: Не хоствайте при siteground !

как да сложат бг знаме ....май са с офшорна фирма в Щатите ли в Люксенбург ли кой ги знае.. .
 
Последно редактирано:
От: Не хоствайте при siteground !

ktomov
Нищо не казаш по въпроса? интересно
 
От: Не хоствайте при siteground !

Трябва ли? Прочети отново какво са ти написали. Ще ти дам няколко жокера:
"available basis"
"аcts in good faith"
"back up restore fee"
И според твоя английски, като никъде не пише каква е таксата за възвръщане, след като преди малко ти написах, че се вижда че има такава, кой ти е виновен че си започнал да работиш с тях?
Хора, това, че ви мързи дори да четете и да разбирате, не е оправданите за глупавите ви грешки.
 
От: Не хоствайте при siteground !

Трябва ли? Прочети отново какво са ти написали. Ще ти дам няколко жокера:
"available basis"
"аcts in good faith"
"back up restore fee"
И според твоя английски, като никъде не пише каква е таксата за възвръщане, след като преди малко ти написах, че се вижда че има такава, кой ти е виновен че си започнал да работиш с тях?
Хора, това, че ви мързи дори да четете и да разбирате, не е оправданите за глупавите ви грешки.
Пише фее, но не се казва каква ще е тази фее, ти също не си прочел какво съм написъл
 
От: Не хоствайте при siteground !

Накратко няма да им ползвам услугите и готово има доста по сериозни от тях!
 
От: Не хоствайте при siteground !

Накратко няма да им ползвам услугите и готово има доста по сериозни от тях!

Що на мен не ми изглеждат несериозно, само сайта им с този ПР 9 и съдържанието на него доста сериозно ми изглежда .

Никой от нас май не е работил с тях достатъчно за да се правят такива генерални заключения .
 
Последно редактирано:

Горе