Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

chelsea6

Member
Здравейте колеги. Чета от няколко дни постовете ви относно AdSense, но така и не намерих точните отговори на въпросите ми. Понеже тук голяма част от вас са далеч по-опитни в тази сфера от мен реших да отворя тема и аз. Две години работих с EasyAds и реших да сменя фирмата, тъй като съм недоволен. Пуснах си единия от сайтовете към AdSense и ни одобриха за два дни. Сега обаче за три дни сме заработили едва 0.60 цента, което според мен е доста несериозно (това е за три дни). Прави ми впечатление и че CPM рекламата е в брутално ниски нива - едва по няколко импресии на ден (до 100). RPM-то ми е oколо 0.02-0.05 на ден...

Сайта, който съм пуснал през тези дни не е падал под 3к посещения, като имаше и дни до 13к (спортен е). Ден преди AdSense пуснахме и реклами от Е-таргет, като там за 4 дни направихме близо 5 лева.

Та към въпроса ми. Пречат ли си двете платформи и да очаквам ли от AdSense да се дигнат приходите с минаването на повече дни?

Благодаря ви предварително!
 
Последно редактирано:
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

Всичко зависи от това какво си поставил рекламите, какви са ти форматите, коя реклама се зарежда първа и т.н.. Може и да си пречат, може и да не си. Дай да погледна сайта ти и ще ти кажа какво да оптимираш
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

За сайта на лично.
 
Последно редактирано:
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

За български сайтове adsense е така - особено на такава тематика, като вашата.

п.п.

Дано биете утре.
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

Окей, но колега от друг сайт прави близо 120 лв на месец със същите посещения, а друг прави 400 лв с 5к на ден... къде е логиката?


Иначе благодаря ти.
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

За да ти кликат по рекламите тряя да ги набиеш в публикациите. Избираш дали да ти им е гадно на посетителите или да изкараш някой друг цент отгоре. :)
 
Хм....така са спортните сайтове в бг с адсенс. Но не мисля, че и изитата са нещо кой знае какво. Ще се усети може би на над 10 000 на ден. Но пак няма да е сериозно.

Помисли и някоя друга директна реклама. Полежението е яко плачевно от към Адсенс. Дискутирано е милион пъти тук защо е така, и това не е от Google, така де - не е най-вече от него. ;)
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

Благодаря ви за бързите отговори, но идеята ми беше как така при колеги цифрите са съвсем различни (те са в ''играта" с Адсенс от няколко месеца). И дали цените няма да се покачат ако остане само едната платформа на сайта ми?
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

Ахх как мразя да съм съгласен с човек, който съм спорил в друга тема. :D

Но да, директна реклама ще ти сложи пари в джоба. Свържи се с отборите от Пловдив, говори им убедително, че ще продават повече билети и им кажи да те спосорират малко, че да си развиеш сайта дори още повече.

Друг вариант е може би да продава тениски, със сигурност ще правиш повече от Адсенсе. От 5к посечения, поне 150 тениски на месец може да продадеш, 3 лева печалба на тениска, пак ще ти направят повече от е-таргет или адсенсе.

3-ти вариант е да продаваш нещо свързано със спортни залози, сигурен съм, че поне 30-60% от посетителите ти залаган на мачове. Даже може и еврофутбол да ти станат спонсори.

4-ти вариант е да организира аматьорски футболни съзтезания например. Купа трибуна пловдив, награден фонд еди колко си, такса за вход еди колко си. Уговаряш се с някой, който държи тия изкуствените малки теренчета и така. Тук обаче може и да загубиш малко парички първоначално, ако не си смяташ цифричките добре и ако въобще не може да го маркетираш както трябва.

Като цяло, има доста по-печеливши варианти от адсенсе, но трябва да поработиш повече.
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

Благодаря ви за бързите отговори, но идеята ми беше как така при колеги цифрите са съвсем различни (те са в ''играта" с Адсенс от няколко месеца). И дали цените няма да се покачат ако остане само едната платформа на сайта ми?
Много зависи как са ти разположени рекламите и каква е кликаемоста при тях. Може на 100 човека да кликнат 10 човека а може и на 1000 да кликне само един човек, разбираш ли къде е ключа от палатката :)
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

bedrijfsbeheer Ситуацията не е изобщо толкова розава колкото си я мислиш с клубовете. Благодаря ти за предложенията, но търся отговорите на други въпроси.
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

bedrijfsbeheer Ситуацията не е изобщо толкова розава колкото си я мислиш с клубовете. Благодаря ти за предложенията, но търся отговорите на други въпроси.

Аз съм ти дал 4 варианта, но ако искаш да печели малко и да си седиш с Адсенсе или Е-таргет, твой си избор.
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

За български сайтове adsense е така - особено на такава тематика, като вашата.

п.п.

Дано биете утре.

Отбора в Пловдив е един и не е този, който играе днес. Незнам как реши че е от него. :)

По темата - брат Адсенс правят каквото си искат... ще имаш и по-силни дни със сигурност. Налагай ги, задръж ги малко в сайта и мисля, че ще потръгне работата. Естествено с тая българска аудитория парите не са много, но на толкова ни оценяват кликовете. Пробвай да зарибиш някой за директна реклама... не ми се вярва да е трудно, все пак 3 до 5 хиляди дневно си е доста трафик. Да не говорим, че сайта сте го изградили супер и е с репутация... за снимките и видеата, които правите да не говорим, че са в пъти повече от нашия официален сайт и тоя на жълтите.

Най-добрия вариянт според мен е да съчетаваш Адсенс със директната реклама.

Поздрави!
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

Никога не слагай други ППЦ наедно с адсенс, против правилата им е и ще отнесеш бан със сигурност, не че и иначе не може да го отнесеш без обяснение...Но пък е позволено да продаваш афилиейт продукт или свой собствен, така че наблегни на някакъв продукт.
А и да ти кажа честно, никога не бих сложил адсенс на бг сайт, просто с този трафик, ако сайта е на английски ще изкараш добри пари, но с бг никакви.
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

къде е пише,че не може има други рекламни мрежи в един сайт ? до колкото знам, не дават на една и съща позиция да се въртят етц, а за рекламите ти , ами аз като вляза в статия виждам един банер 728х90 горе които по-принцип е малко кликаем и 2 в sidebar които не са на адсенсе , другите 2 банера на адсенсе ти слизат на долу и не се виждат тоест нямат кликове, направи следното сложи банер над и под статията вариантите са ти 336х268 мисля,че беше или 468х90 първия е грозен втория не толкова , като не виждат баерите няма как да кликат, също за easyads мога да ти препоръчам 600х нещо си имаше ликове под статиите доста успешно идва поне при мен, но аз имам много посещения и може и от това да е , ако те итересува по точно как може да разположиш позициите драсни на лично
 
От: От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

Окей, но колега от друг сайт прави близо 120 лв на месец със същите посещения, а друг прави 400 лв с 5к на ден... къде е логиката?


Иначе благодаря ти.

Всичко се свежда до дизайна, разположението на рекламите и контента, разликите могат да бъдат фрапиращи в ctr при еднакви показатели на трафика. Няма универсален отговор на твоя въпрос ''защо не кликат''. В тестването е истината, пробваш различни хореографии на банерите, докато не постигнеш желания резултат. Но не е само това, много зависи и от самия дизайн на сайта. Примерно погледнах твоя сайт и ще ти кажа, че темата не е подходяща за адсенс, а и има много отвличащи вниманието други банери, видеа и разни други ненужни боклуци.

Не ме разбирай погрешно, сайтът ми харесва като цяло, просто не е подходящ за адсенс, а да речем за директна реклама или продажби.
Забелязал съм из темите за адсенс във форума, че много колеги пропускат една малка, но МНОГО ВАЖНА подробност, а именно каква е целта на сайта - да генерира максимален брой адсенс кликове или да е полезен и стойностен като цяло за посетителите. Или другояче казано - да го духат ли посетителите или да не го духат:) (имаше преди време една такава тема, в която се дискутираше това, ако не се лъжа).
Твоят сайт очевидно е от ''недухащите'':), тоест държиш на качеството и приятното изкарване на посетителя в сайта.
Един ''духащ'' (adsense friendly да го наречем) сайт НЕ ТРЯБВА да е полезен за посетителя, трябва да има оскъдно и непълно инфо и като цяло да кара посетителя да се махне от него неудовлетворен от информацията, която е заварил (разбира се не трябва да се прекалява и да се нарушават правилата на играта, балансирано). Ха сега познайте какви са му алтернативите за това - или настиска червения хикс, горе вдясно или напуска през рекламите. Другото нещо е, че банерите трябва да са разположени в самите публикации, да им ги поднесете на тепсия, след като е видял, че няма нищо интересно в поста да се махне през рекламата. Всякакви сайдбарове, хедъри, футъри и подобни шитни е просто загуба на бройка да се разполагат там банерите на адсенс.

Другото нещо е ''adsense friendly'' мобилна версия на сайта, защото процентите десктоп/мобилен трафик все повече клонят към мобилния. За там важи същото от горния абзац. Това което написах не е четено в блога на някой мангал от Пакистан, а е няколкогодишен опит.
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

Иначе за монетизация, можеш да вмъкнеш един икомерс ''Билетен Цнетър'' нещо такова, примерно за продажба на билети, звънни на ръководствата на Локото и Ботев, дали не може да се измисли нещо, волебол/баскетбол отборите и тях ги пробвай.
Продажбата на фенклуб аксесоари също е добра идея, разрови се из смортните онлайн магазини нещо за афилиейт или напправо потърси, дали някой може да ти дропшипва подобна стока.
Пробвай и да продадеш реклмани карета на онмагазини в тази ниша.
Пробвай и афилиейта на бет365.
Абе разцъкай вариантите и тествай кое ти носи най-високи приходи.
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

От къде ти е трафика, ако е от сураттефтера е нормално, аз на един сайт правя по 3 евро на ден с 400-500 посещения на ден ( обаче с гугълски трафик ), вярно на друга тематика е, но все-пак. Колкото до етаргет, зарежи ги тея ги не бива въобще.
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

Махни Етаргет - това е може би най-слабата рекламна мрежа.
Сложи 2 реклами адсенсе в статията - най-добре в началото и в края (препоръчително 300х250 или големия правоъгълник 336 - те се кликат най-много). 1 както е сега в сайдбара (само може би я направи 300х600 ).
В момента сякаш се наблюдава някакво занижаване на приходите в адсенсе та може и това да оказва влияние.
 
От: Ниска печалба от AdSense и пречи ли си той с E-target

Тази, която е най-горе 728Х90 според мен е на много добро топ място, поне бях чел една статия в уаважаван сайт, че там горе било подходящо да се постави такъв банер/в случая ставаше дума в средата над сайта/, там би трябвало да се клика много.
 

Горе