Нишов сайт и AdSense

N.JELQZKOV

New Member
Здравейте,

Обмислям да пускам нишов сайт, но не знам дали още вървят, а и до сега никога не съм имал подобен. До сега съм я карал само на сайтчета на обща тематика: новини, статийки и т.н., където най-големия клик, който съм виждал беше 1 евро. В WF бях попаднал на темата на един пич. Идеята му беше да регистрира изцяло нов домейн и да го развие до печалбата от $100 на ден. В процеса на развиване пускаше информация в темата, какво точно е направил до сега, как го е направил и т.н. , за да покаже на хората точно как се правят нещата. След 6 месеца сайта му правеше по $120 на ден. Напълно му вярвам, защото чак Мат Кътс, беше почнал да се занимава с него. Всичките приходи са от AdSense.

Нямам намерение да се хвърлям в ниши с CPC от по 20-30 лева. Да речем си намеря ниско-конкурентна ниша с CPC 5-6 лева. Примерно при 500 импресии, CPC - 6 лева и CTR 1.9% , на теория би трябвало да правя по 55-60 лева на ден. Нали цялата идея на нишовите сайтове е да се изкарват добри доходи с не толкова голям трафик. Та цялата тази картинка е доста примамлива и се чудя дали да не се хвана и аз. Как мислите?
 
От: Нишов сайт и AdSense

Няма да е лесно начинание и определено ще ти трябва доста време и инвестиция в сайта, за да го развиеш до нивото, което искаш. Предполагам си се ориентирал към EN, защото е чиста загуба на време да се мъчиш да правиш нещо подобно за BG. Много внимавай с избора на ключовите думи и нишата, защото това също може да те закопае още преди дори да си започнал. Също така голяма част от тези теми в WF са писани преди време и нещата и насоките, дискутирани там до голяма степен няма да работят ако следваш всичко стъпка по стъпка. Намери това, което работи в момента и давай смело с него, нищо няма да изгубиш :)

Приготви се и обаче да налееш малко парички в качествени статии и линк билдинг, защото без това си за никъде. Постарай се също така да не изградиш точно нишов сайт, създаден само за кликове от реклами, а по-скоро authority такъв, в който да има информация, полезна за потребителите, накарай ги да се връщат и да четат отново. Направиш ли го съм почти 100% сигурен, че ще бъдеш доволен от крайния резултат :) Успех!
 
От: Нишов сайт и AdSense

Ако не е тайна пусни линк на сайта на пича дето прави тези пари на ден
 
От: Нишов сайт и AdSense

Трябва да е луд да си пусне линк към сайта. Иначе мога да ти пратя темата ако искаш. SoulReaver мерси за съветите! Да сайта ще е на EN. Инвестиция в статии може и да не ми се наложи, защото мога и сам да ги пиша. Най-много да ги давам на някой да ги проверява за дребни грешки, защото все пак английския не ми е роден език. Въпреки всичко ми е ясно, че без инвестиция трудно, може да се очакват някакви резултати. Мерси пак за съветите и пожеланията. ;)
 
От: Нишов сайт и AdSense

За нищо :) Имай предвид, че се усеща когато текстовете не са писани от native speaker и това може да отблъсне потенциалните посетители на сайта. Може да пробваш тук във форума да намериш хора за тях, както и в някоя от борсите за текстове, срещу разумна инвестиция (4-5 $ за 500 думи) ще имаш доста добри текстове.
 
От: Нишов сайт и AdSense

... Тук защото прелива с native speakers ... както и в борсите за текстове за по 1$ за 100 думи пишат само native, и няма ни един пакистанец или индийец... :p
 
От: Нишов сайт и AdSense

... Тук защото прелива с native speakers ... както и в борсите за текстове за по 1$ за 100 думи пишат само native, и няма ни един пакистанец или индийец... :p

Съгласен, но съм на мнение, че с малко труд и подходящата обява + отсяване може да се намери качествен човек, който да свърши работата.
 
От: Нишов сайт и AdSense

Здравейте,

Обмислям да пускам нишов сайт, но не знам дали още вървят, а и до сега никога не съм имал подобен. До сега съм я карал само на сайтчета на обща тематика: новини, статийки и т.н., където най-големия клик, който съм виждал беше 1 евро. В WF бях попаднал на темата на един пич. Идеята му беше да регистрира изцяло нов домейн и да го развие до печалбата от $100 на ден. В процеса на развиване пускаше информация в темата, какво точно е направил до сега, как го е направил и т.н. , за да покаже на хората точно как се правят нещата. След 6 месеца сайта му правеше по $120 на ден. Напълно му вярвам, защото чак Мат Кътс, беше почнал да се занимава с него. Всичките приходи са от AdSense.

Нямам намерение да се хвърлям в ниши с CPC от по 20-30 лева. Да речем си намеря ниско-конкурентна ниша с CPC 5-6 лева. Примерно при 500 импресии, CPC - 6 лева и CTR 1.9% , на теория би трябвало да правя по 55-60 лева на ден. Нали цялата идея на нишовите сайтове е да се изкарват добри доходи с не толкова голям трафик. Та цялата тази картинка е доста примамлива и се чудя дали да не се хвана и аз. Как мислите?

Няма причина да не се пробваш. Щом до сега не си се занимавал започни с един сайт, а след това може да разшириш дейността и да направиш повече. Принципът е - не слагай всички яйца в една кошница. Направи един, развий го, оптимизирай го и като започне да носи задоволително за теб количество левове, правиш втори и така...

Най-важното при тези сайтове са ключовите думи - хем да са с ниска конкуренция в SERp-a, хем цената им на клик да не е обидно ниска. Затова те съветвам да си купиш думите, около които ще изграждаш сайта. Тук има хора, които предлагат такава услуга, в BHW също. Това е най-важната част. След това content-a и линковете, са по-лесната и приятна част, така че действай и да пишеш как върви :)
 
От: Нишов сайт и AdSense

Няма причина да не се пробваш. Щом до сега не си се занимавал започни с един сайт, а след това може да разшириш дейността и да направиш повече. Принципът е - не слагай всички яйца в една кошница. Направи един, развий го, оптимизирай го и като започне да носи задоволително за теб количество левове, правиш втори и така...

Най-важното при тези сайтове са ключовите думи - хем да са с ниска конкуренция в SERp-a, хем цената им на клик да не е обидно ниска. Затова те съветвам да си купиш думите, около които ще изграждаш сайта. Тук има хора, които предлагат такава услуга, в BHW също. Това е най-важната част. След това content-a и линковете, са по-лесната и приятна част, така че действай и да пишеш как върви :)
Може ли линк към хората които предлагат такава услуга мисля да се пробвам и аз :)
 
От: Нишов сайт и AdSense

По спомен се сещам за Fozzy и dimitar_ak, но незнам дали още се занимават. Разтърси се в пазара тук, ако не - в BHW e пълно с оферти. И ти да пишеш после как върви :)
 
От: Нишов сайт и AdSense

По спомен се сещам за Fozzy и dimitar_ak, но незнам дали още се занимават. Разтърси се в пазара тук, ако не - в BHW e пълно с оферти. И ти да пишеш после как върви :)
На чужденците хич не им вярвам понеже много добре лъжат и доста пъти съм се опарвал ..
 

Горе