Нова криптовалута = потренциални печалби или SCAM?

a4kata

Member
Преди няколко дена попаднах на нова Криптовалута Plexcoin по данни от сайта им pre-sales-а започва от 7ми август, а от 3-ти Юли са регистрациите за запазване на място(Аз се регнах на 4-ти) официално валутата ще бъде пусната на 5-ти септември като се продадат всичките 400 милиона в пре-продажбите и ще бъде на цена $1.76 т.е ще направим печалба 1 354% ако сме купили на $0.13

Sales stage 1
0 to 50 millions PlexCoin sold buying price $0.13 Potential profit within 29 days: 1 354 %
Sales stage 2
50 to 100 millions PlexCoin sold buying price $0.28 Potential profit within 29 days: 629 %
Sales stage 3
100 to 200 millions PlexCoin sold buying price $0.53 Potential profit within 29 days: 332 %
Sales stage 4
200 to 400 millions PlexCoin sold buying price $0.88 Potential profit within 29 days: 332 %

Въпросът е дали наистина ще е така или това е някакъв SCAM хората депозират и накрая тези изчезват. Поразрових се и видях, че ще може да се депозира с пейпал в такъв случай това си е някаква сигурност. Някой от вас занимавал ли се е с подобни криптовалути да сподели мнение особено, когато ги пускат ? За заинтересованите всичко го пише в сайта, колкото по рано се регнете толкова по-добре. Аз разбрах за това от официална реклама във фейсбук, за депозиралите чрез реферали има 5% за тях и 5% за рефералите, затова съм дал и реферален линк, ако някой не иска да го ползва www.plexcoin.com в браузъра. Ще се радвам на мнения от заинтересовани хора и опит с криптовалутите без излишен спам, нека си бъдем полезни взаимно.
 
Окей, мисли логично. Купуваш на $0.13. Стават там колкото казваш - долар и нещо. Кой ще ти ги купи тогава? Ще останат хора с бройки и ще се чудят на къде да ги пробутат.

Криптовалути излизат постоянно.
 
Това напълно ме устройва, все пак ще има хора купили на $0.88 и $0.53, аз като си купя на $0.13 винаги ще мога да продам дори и на $0.30 или $0.40 ако толкова падне. Това, което ме притеснява е да не излезе скам само с това сайтче купуват хората нариват пари и след това няма валута и онея спасяват с на хората парите ...
 
Щом е криптовалута, това означава, че тя може да се копае. И това ще ти е много изгодна процедура в началото. Така, че разучи как се копае и си изчисли малко койни. След това опитай да ги продадеш и ще видиш дали нещата са мошенически или не.
Изобщо не се хващай да купуваш!
 
Тотален скам!
В крипто светът напоследък е популярна ICO (Initial Coin Offering), която бива съпътствана от Proof of identity на екипа, (в случая липсва)
Предлагат единствено едни пластики на VISA, които са с преподписан договор на 2$ (3500 карти х 2$, които ще платят при издаването, след "инвестиция")
Пляснали са един сайт за 300$ и фантасмагорна схема на разпределение, чиято единствена цел е да лови шарани.
 
Смисъла на една сериозна криптовалута НЕ Е да се печелят $$$ от нея. Въпреки че Bitcoin се оценява в $, те са първи врагове. Крайната цел на Bitcoin е да се използва в ежедневието вместо $. Все по-високата цена на Bitcoin означава все по-висока стойност на Bitcoin и все по-ниска стойност на $.

Тези от PlexCoin представят измислената си валута като инвестиция с цел да се печелят $, и то още преди тая валута да е видяла бял свят. Дори не е валута, а е просто поредния токен на гърба на Ethereum. Подобно на ICO, обаче без никаква идея освен инвестиционната. Можеш да видиш обаче какво става когато всеки се надпреварва да спекулира с криптовалутите - Pump & Dump. Когато някой е купил евтинко и цената се покачи малко, той не се сдържа да продаде всичко дето е купил, за да не се мине. Можеш да проучиш какво стана с една криптовалутка Chaincoin когато един от YouTube (HighOnCoins) реши да я предложи за Pump & Hodl - в един момент струваше 6 долара, сега струва 0.5. Ако хипотетично PlexCoin мине успешно през всичките си стадии, то след това цената на това нещо ще се срине за часове, щото всеки ще се юрне да си дъмпва обещаната инвестиция. Но мен ме съмнява да се стигне до там, според мен те просто са нагласили целия сайт за да им изпращат хората парички и по някое време да изчезнат. То дори не е пирамида, ами временно явление :)

Можеш да видиш и от къде да взели материал да напишат този White Paper. Например, намери Section 04 където заглавието е The PlexCoin project. Сега иди тук https://medium.com/@blockchaincap/why-2017-is-the-year-to-invest-in-blockchain-1ca945c8cb40 и сравни текста под The time is now. Просто са откраднати и променени думите, точно както един студент си прави дипломната работа :)
 
Смисъла на една сериозна криптовалута НЕ Е да се печелят $$$ от нея. Въпреки че Bitcoin се оценява в $, те са първи врагове. Крайната цел на Bitcoin е да се използва в ежедневието вместо $. Все по-високата цена на Bitcoin означава все по-висока стойност на Bitcoin и все по-ниска стойност на $.

Тези от PlexCoin представят измислената си валута като инвестиция с цел да се печелят $, и то още преди тая валута да е видяла бял свят. Дори не е валута, а е просто поредния токен на гърба на Ethereum. Подобно на ICO, обаче без никаква идея освен инвестиционната. Можеш да видиш обаче какво става когато всеки се надпреварва да спекулира с криптовалутите - Pump & Dump. Когато някой е купил евтинко и цената се покачи малко, той не се сдържа да продаде всичко дето е купил, за да не се мине. Можеш да проучиш какво стана с една криптовалутка Chaincoin когато един от YouTube (HighOnCoins) реши да я предложи за Pump & Hodl - в един момент струваше 6 долара, сега струва 0.5. Ако хипотетично PlexCoin мине успешно през всичките си стадии, то след това цената на това нещо ще се срине за часове, щото всеки ще се юрне да си дъмпва обещаната инвестиция. Но мен ме съмнява да се стигне до там, според мен те просто са нагласили целия сайт за да им изпращат хората парички и по някое време да изчезнат. То дори не е пирамида, ами временно явление :)

Можеш да видиш и от къде да взели материал да напишат този White Paper. Например, намери Section 04 където заглавието е The PlexCoin project. Сега иди тук https://medium.com/@blockchaincap/why-2017-is-the-year-to-invest-in-blockchain-1ca945c8cb40 и сравни текста под The time is now. Просто са откраднати и променени думите, точно както един студент си прави дипломната работа :)
Благодаря ти за мнението! Тук е дилемата, тъй като аз съм регистриран едни от 1-вите от 90 000 субскрайбъра само 3000 са преди мен т.е ще хвана 1-вото ниво от $0.13. И на мен много ми изглежда като временно явление и че след като съберат депозитите дим да ги няма и всички горят това ме притеснява и спира да сложа някой долар. Ако наистина се стигне до края и е пирамида аз от $0.13 винаги ще съм на +, тъй като ще има купили на $0.88. Нов съм в крипто валутите и не знам имало ли до сега такъв момент да съберат депозити и да изчезнат ...
 
..........само 3000 са преди мен т.е ще хвана 1-вото ниво от $0.13. И на мен много ми изглежда като временно явление и че след като съберат депозитите дим да ги няма и всички горят това ме притеснява и спира да сложа някой долар. Ако наистина се стигне до края и е пирамида аз от $0.13 винаги ще съм на +, тъй като ще има купили на $0.88. Нов съм в крипто валутите и не знам имало ли до сега такъв момент да съберат депозити и да изчезнат ...

Колегите са си казали мнението - SCAM!
Моето е същото!
Но ти продължаваш с убеждението, че "аз от $0.13 винаги ще съм на +, тъй като ще има купили на $0.88"...спокойно, има време - след като си нов в крипто валутите имаш достатъчно време да разбереш, че и първите могат да изгорят :) Купи, стой и гледай!
 

Горе