Нова платформа за резервации към заведения с cashback от цялата сметка

reserve.bg

New Member
Здравейте,пуснахме патентована система за резервации с cashback (пари обратно) от цялата сметка.
Парите ги получава този ,който се е потрудил да организира мероприятието.Процентите не са малки ,стигат до 15% и има около 230 рестор.,клубове ,дискотеки
в София.
Ако може да споделите мнение и дали ви е по-лесно и удобно да резервирате по телефона както е при нас или както са други платформи без директен контакт със заведението,с избор на хора,време,час под формата на падащи менюта.

Reserve.bg
 
Като идея е топ, но основният въпрос е, ще плащате ли? Процентите не са ниски никак, а сайта изобщо не ми вдъхва доверие, твърде малко информативни страници имате. Отделно не знам откъде ще ги печелите тези пари, че да ги плащате на потребителите, тъй като част от клубовете и без тва са си пълни нон стоп, едва ли имат огромна нужда да ви дават % от резервациите през вашият сайт, те хората си ги знаят и си запазват всеки ден места сами...
Аз ако имам вървежен бар/ресторант, в който особено уикенда всичко е заето на 99%, а голяма част от местата ви са такива, за кво ми е да давам пари на друга платформа като вече съм фул, къде ще ги настанявам тия хора? Нещо не хващам логиката, ама сигурно някак сте ги убедили тези клубове/ресторанти/дискотеки, знам ли....
Иначе всеки би резервирал през Вас, ако наистина всичко е така, както пише и скоро ще стане популярен сайт с правилна реклама.
 
Това дето го написа Webstil е едно на ръка, но дори и да сте договорили нещо с тези ресторатни и клубове, то ще е само на ниво резервация с предварително уговорени менюта и/или вход, как ще се следи на място какво се поръчва, пък и после на вас да ви се отчитат..
 
Практиката е на лице ,доста популярни заведения са в други системи за резервация като Rezzo например,а за заведенията с тяхната надценнка никога не им е представлявало проблем да дават отстъпка ,при нас разликата, е че ние връщаме пари като процента може да е плаващ в различни дни и може и да е по малък,а относно бизнес кейс ние ги взимаме парите от заведенията ,а за да се докаже стойност трябва да се вкарат данните от бона или фактура и уникален четири цифрен код против спекула и доказателство ,че клиентите са минали през нашата система.Заведението валидира данните и си получавате парите в профила и там е обяснено как могат да се усвоят,а иначе не са много заведенията ,където са 24 7 пълни . Value proposition e доказан от сайтове като open table в щатите ,но там такусването е различно ,например абонамент и 2 долара на брой човек,ние просто се сетихме чрез валидиране на бона да се взима процент от цялата сума,дори и да си изпил една кола ,но пък общата сметка е голяма може да се получава доста сериозен кешбек.Плюс това заведението е таксувано само ,ако има валидиран бон и данни вкарани от клиента ,в петък имаше резервация в дискотека ,но клиента не вкара данните и след feedback с него той каза ,че се е напил и е забравил бона така ,че ние ще имаме и доста брак ,заведението не е таксувано и ние пием една студена вода
 
Интересно ми е как успяхте да патентовате "система", попадаща под GPL...

Сложете по-големи снимки, без очи ще остане клиентелата от тия разпънати пиксели.
 
Ние не патентоваме софтуеар ,а именно система ,имаме и PCT заявка в WIPO за международен патент и сме пуснали и полезни модели ,където след доклад имаме заключение ,че сме патентноприложими ,но не е лесно има си специфики и пинизи, за България имаме официално издаден полезен модел(малък патент с по малко време за протекция 10 год.) от Българско патентно ведомство сега се борим и с Европа,като сме набелязали няколко страни ,защото иначе е много скъпо
 
От липса на специалисти в патентоването на телекомуникацци и с помощта на много добър патентен представител в друга област се научихме сами да си пишем патентите и полезните модели сами. И след изчитането на буквално стотици патенти разбира се.
Но трябва и финансиране ,ментори и тн. тепърва ще се ходи по pitching.
А по повод на горенаписания въпрос ,защо заведенията да се навиват въпреки ,че са им понякога пълни ,същия въпрос може да се зададе и защо да поръчваш през бгменю и да ти взимат комисионна от 20% като можеш да поръчаш дирктно през заведението ,въпроса е да създадеш търсене в critical mass
 
Последно редактирано:
Абе чудно ми е какъв е смисълът да се патентова такава тъпотия, дето е толкова лесна за репликация. И кой идиот би издал патент за такова нещо...
 
Абе чудно ми е какъв е смисълът да се патентова такава тъпотия, дето е толкова лесна за репликация. И кой идиот би издал патент за такова нещо...

Не питай мен кой би го издал ,питай патентното ведомство ,именно затова сме търсили протекция ,защото е лесно за репликация ,но е факт на пръв поглед лесно ,но го няма никъде по света ,а ако ти дам да прочетеш взаимовръзките и как въобще се пише патент ще ти трябва доста повече време от четенето на пост
 
Точно затова ми убягва практичността на подобни занимания. Ама вече съвсем офтопик стана. Давайте по темата.
 
Точно затова ми убягва практичността на подобни занимания. Ама вече съвсем офтопик стана. Давайте по темата.

Ама това ми е мисълтта копира се и този,който копира си носи последсвията ,ужасявящо е все още как във България се подават по 100 патента на година ,а в една Австрия 10 000 с горе долу същите параметри като жители, а относно патентоването на софтуер и близки до него по света става все по _ либерално,защотот отдавна не става въпрос за механика
 
Звучи интересно, ще следя развитието на компанията с интерес.
Как смятате да се конкурирате с rezzo.bg? Имат доста сериозен бюджет за маркетинг и реклама, ако не ме лъже паметта взеха и финансиране от LaunchHub. Разбирам, че стойността, която предлагате е различна, но все пак си мисля че те са ви прекия конкурент тук.
It's numbers game ... колко заведения имате при вас? Как смятате да достигнете до повече?
Как ще достигнете до повече клиенти?
Виждам, че имате опит в сферата. Кои са предишните компании, които сте разработвали?

Иначе сайта изглежда много добре, пипнат е.
ps: Евалата, имате one more bar.
 
Здравейте,пуснахме патентована система за резервации с cashback (пари обратно) от цялата сметка.
Парите ги получава този ,който се е потрудил да организира мероприятието.Процентите не са малки ,стигат до 15% и има около 230 рестор.,клубове ,дискотеки
в София.
Ако може да споделите мнение и дали ви е по-лесно и удобно да резервирате по телефона както е при нас или както са други платформи без директен контакт със заведението,с избор на хора,време,час под формата на падащи менюта.

Reserve.bg
Откъм UI/UX иска доста работа.
Почти никаква валидация на данни.

Capture.PNG

Сложете скролер и при избор на филтър, показвайте резултатите:
Capture1.PNG

Тук е ясен проблема:
Capture2.PNG

Не е правилно да съм сменил езиковата версия и да има картинки които не са за нея

Capture1233.PNG

Препоръчвам един хубав оглед да направите и да се подобри.
 
Звучи интересно, ще следя развитието на компанията с интерес.
Как смятате да се конкурирате с rezzo.bg? Имат доста сериозен бюджет за маркетинг и реклама, ако не ме лъже паметта взеха и финансиране от LaunchHub. Разбирам, че стойността, която предлагате е различна, но все пак си мисля че те са ви прекия конкурент тук.
It's numbers game ... колко заведения имате при вас? Как смятате да достигнете до повече?
Как ще достигнете до повече клиенти?
Виждам, че имате опит в сферата. Кои са предишните компании, които сте разработвали?

Иначе сайта изглежда много добре, пипнат е.
ps: Евалата, имате one more bar.

Еми ,ще търсим и ние финансиране англели,фондове ,а за ланчхъб и eleven не знам rezzo по принцип е на happy те пари имат.
 
Еми ,ще търсим и ние финансиране англели,фондове ,а за ланчхъб и eleven не знам rezzo по принцип е на happy те пари имат.
Ха, не знаех, че е тяхно. :) Аз не съм блял, не съм знаел никога. :) Браво на тях тогава.

С финансиране ще се получи бързо и както трябва. Първо, ще имаш инвеститор, който ще те стегне и ще изисква всичко да върви по релси, и второ, не по важност - парите, от които всеки млад и стартираш бизнес има нужда. :)
 
Остави за сега патентите, не ми отговори на най-важният въпрос: Как ще следите коя компания колко пари е похарчила в дадено заведение, за да и върнете после кешбека
 
Остави за сега патентите, не ми отговори на най-важният въпрос: Как ще следите коя компания колко пари е похарчила в дадено заведение, за да и върнете после кешбека
Не се ли тракват с някаква връзка между системите? Също така, за да получат отстъпка има някакъв физически тракинг код. Но ако питаш дали някой няма да е по тарикат от другия, няма отговор на този въпрос по тези ширини. :)
 

Горе