Нова статия или ъпдейт на стара

Дискусията в 'Оптимизация за Търсачки' стартирана от razdumka, Ян 19, 2019.

Тагове:
  1. razdumka

razdumka Active Member

Рег.:
    Ян 15, 2017
    Съобщения:
    371
    Харесвания:
    102
    Точки:
    43
    Искам да събера мнения от хората, които се занимават със СЕО. Имам блог, чийто посетители са около 160/ден. Гръбнакът на блога са няколко статии, класации на продукти за конкретна година. Сега на въпросите:
    1. Да ъпдейтвам ли старите статиите с новите класации на продуктите за новата година или да напиша нови статии за новата година (което би направил всеки по инерция)?
    2. Ако напиша нови статии със същите ключови думи, за да се класират пак така добре както старите, няма ли Гугъл да приеме това за спам?

2. CopyTheFunk

CopyTheFunk Active Member

Рег.:
    Септ 8, 2015
    Съобщения:
    182
    Харесвания:
    63
    Точки:
    28
    Място:
    София
    Не се занимавам със SEO, но според мен е по-добре да направиш нова статии. Така ще мога да видя класациите за 2016, 2017, 2018 и т.н.

Wordpressbg харесва това.
  3. BurnX

BurnX Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    3,178
    Харесвания:
    556
    Точки:
    113
    И сложи линк в статиите които вече са се класирали добре към новите статии , така трафика автоматично ще влезе да ги порчете за да разбере за новите продукти.

white_pawn, Wordpressbg и razdumka харесват това.
  4. scorebg

scorebg Active Member

Рег.:
    Септ 15, 2011
    Съобщения:
    757
    Харесвания:
    104
    Точки:
    43
    И според мен е по-добре нова статия с новите продукти. Нямам представа колко статии има блога. Колкото са повече по-добре от към притесненията ти за спам...

5. Стоян Петров

Стоян Петров New Member

Рег.:
    Авг 20, 2017
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    От СЕО гледна точка по-добре на старата страница, защото вече има някаква сила. Можеш да сложиш нещо като навигация в началото на дадената страница за улеснение на потребителите. Успех! :)

Последно редактирано: Февру 8, 2019
  6. ReminD

ReminD Well-Known Member

Рег.:
    Ян 22, 2008
    Съобщения:
    6,286
    Харесвания:
    1,221
    Точки:
    113
    Наблюдавай бе пич, вие повечето мислите, че кой знае какво ще стане, че ще навредите сериозно, ако напишете някоя статия или сложите някой вътрешен линк. Зависи си от нишата - пробваш , тестваш, няма как да се знае. Напиши една статия хубава с 2019 например и гледай какво ще се случи - дали ще отиде в серпа в началото, дали няма, дали ще се отрази на другата, после пък сложи линк в старата към новата, поиграй си малко.

razdumka харесва това.
  7. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,176
    Харесвания:
    1,911
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    И аз съм за нова статия. Всяко ниво съдържание е добре дошло. И да е хубаво, интересно и уникално. ;)

8. Confessor

Confessor New Member

Рег.:
    Дек 4, 2018
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    По-скоро, както каза един колега горе - нова статия и вътрешен линк към старата.

9. helf_php

helf_php Active Member

Рег.:
    Апр 16, 2011
    Съобщения:
    508
    Харесвания:
    63
    Точки:
    28
    Аз бих ъпдейтнал старата статия. Рано или късно google ще забележи това.

10. BlackFriday

BlackFriday Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 17, 2008
    Съобщения:
    1,879
    Харесвания:
    172
    Точки:
    63
    щом гръбнака са няколко статий, ще ти кажа аз какво бих направил за всяка

1 ще направя няколко подобни статий ест по слаби и ще ги пусна в блогове пак със същия кв и линк да сочат към главаната (стара статия)
    2 на старата статия ще променя само това: в титлето ще сложа (2019) и така всяка следвща година :)

Blinky и razdumka харесват това.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice