Новините в новинарски сайт

charka

Member
Здравейте , предстои ми правене на сайт за автоновини на wordpress само едно нещо ме спира за сега, а чета вече 2 седмици за това нещо ... От къде се взимат новините за един новинарски сайт, всички сайтове ли си имат екип който им пише статии , съмнявам се :lol: . Та, бихте ли ме светнали какви са вариантите за сдобиване със статии :(
 
От: Новините в новинарски сайт

Ако искаш качествен сайт, ще трябва някой човек с опит да ти пише новините, най-малкото да са интересни и без правописни грешки. Другият вариант е да направиш всичко на автомат и да вземаш RSS от други сайтове, но лично на мен това не ми допада. Или ти си пиши новините, или си намери мини екип (ако имаш бюджет де) :)
 
От: Новините в новинарски сайт

На мен също много ми харесва идеята да се пишат новините, но проблемът е, че никога не съм писал статии и на този начален етап ще ми трябва някаква алтернатива за сдобиване с такива . Иначе, имам тенденция да се науча или да намеря някой да помага. А някой би ли обяснил как се взимат статии със RSS
 
От: Новините в новинарски сайт

Ок де, Тенденции не беше най-правилният израз :lol: , исках да кажа , че смятам да се науча да пиша хубаво статии , но дотогава ще трябва да използвам друг вариант
 
От: Новините в новинарски сайт

Да си кажем истината. Качествен и уникален в комбинация с новинарски сайт е оксиморон. Никой няма такъв ресурс да го поддържа актуален, а и да има няма как да си избие парите.
Как работят по-големите? Държат по 5-6 мишки, които гледат ТВ, слушат радио и следят фидовете на конкуренцията. Като чуе/види нещо пише една бърза дописка от 2-3 изречения и копи/пейст от сродна новина за допълване.
Чат пат някое репортерче вади собствена новина.
После яко спам във фейсбук. Това е модела на всички шитни от сорта на ПИК, БЛИЦ, Агенция Фокус итн. По-малките крадат от тях. Това е.
 
От: Новините в новинарски сайт

А не е ли незаконно да се краде от такива новинарски сайтове, като факти.бг например или топгиър в моя случай и т.н.
 
От: Новините в новинарски сайт

А не е ли незаконно да се краде от такива новинарски сайтове, като факти.бг например или топгиър в моя случай и т.н.

Винаги е незаконно да се краде!
 
От: Новините в новинарски сайт

А превода на статии от американски сайтове по-безопасно ли е :/
 
От: Новините в новинарски сайт

стига да има кои да ги превежда:?
 
Превод от авторитетни сайтове в нишата. Следене на фирмените блогове на големите компании, не само автомобилите, но производителите на масла, гориво и т.н. Това е. А и някое друг ивент - автошоуто в Женева. ;) Успехи. Казвай да помагаме. ;)
 
От: Новините в новинарски сайт

Повечето новинарски сайтове (големите) ползват БТА, но не знам колко им струва абонамента. БТА буквално бълва новини постоянно, те си харесват някой от тях и ги преразказват, това е истината. Дори и повечето телевизии се ползват от услугите на БТА в новините си.
Ако наистина си тръгнал да правиш нещо сериозно, поинтересувай се колко струва абонаментът им, намери си човек който да преразказва новините, или го прави сам.

Превод от чуждестранни сайтове също е добър безплатен вариант, но тук има една уловка- ако са чуждестранни, фокусът на сайта ще избяга от новини за България. Освен ако няма някое покушение на политик...
 
От: Новините в новинарски сайт

Извънземен, фокусът няма къде да иде, защото в България много автоновини не излизат... за съжаление . Ще проуча как стоят нещата с БТА , ако цифрата не е умопомрачителна може да се възползвам, не знаех че има такъв вариант... А щом не е толкова страшно с превеждането мисля, че и така ще пробвам :D Благодаря ви за съветите ! Блинки отново ме надъха с доза оптимизъм :D
 
От: Новините в новинарски сайт

Ще проуча как стоят нещата с БТА , ако цифрата не е умопомрачителна може да се възползвам, не знаех че има такъв вариант...

По спомени пълният абонамент за новините на БТА е близо до 1 000 на месец, много по-лесно ще ти е да наемеш някой да ти пише новините.
 
От: Новините в новинарски сайт

Следи големите чужди сайтове по темата, топ гиър, превеждаш, преразказваш новините дори от бг топ гиър. Не вярвам за новини да има как да те съдят за авторско право, това са новини все пак, а не специфична статия с мнение по дадена тема или анализ на нещо си. Ако не те бива в писането на статии има достатъчно хора във форума, които пишат
 
От: Новините в новинарски сайт

Според мен нямаш никакви проблеми да преписваш от бг сайтове, тъй като те вземат информацията от чужди такива. Едва ли има български журналист, който да обикаля света и да създава авто-новини, така че не се притеснявай :)
 
Да. Ако вкараш и твои си стил, ще е супер добре и много по-разчупено. ;) Участвай активно в авто форумите.

Важно е да споменаваш източника. Не е като някой, които си говорят на изус. Уж били сигурни, ама само те си го пишат без да цитират.
 
От: Новините в новинарски сайт

Аз в тази сфера съм доста запознат, форумите ги обикалям от години, мисля ,че като за начало мога да смеся - малко превод, малко добавяне от мен, ще следя водещите чужди сайтове и би трябвало да потръгне :)
 

Горе