Новото лого на България

bizz

Active Member
618x490.jpg

Логото е правено от обединение от хора, взели близо 1.4 милиона лева за изработването му, а финансирането е по оперативна програма "Регионално развитие". Цялостната стратегия е правена от обединение от над 50 различни специалисти от 7 държави и цялата тая работа им е отнела... дръжте се да не паднете, 2 години.

Снимките обаче усъмниха хора от екипа на Webcafe.bg. И само за половин час те успяха да открият откъде са взети снимките - нито тази с летището е българска, нито красивите русокоси девойки в мол са българки, нито молът е български, нито дори розовото масло - и планината отново не е българска (Френските Алпи).

Публикуваме оригиналните снимки, взети от stock images сайт - и може да видите коя откъде е по водните знаци. Странно защо не са снимани и позиционирани места от България, при положение, че си имаме предостатъчно молове, предостатъчно красиви момичета, за да позират в тях, и предостатъчно розово масло - и достатъчно добри фотографи.

Източник

Ужас!
 
От: Новото лого на България

Мога да направя по-добро за 20 мин. и за 20лв.

ТИЯ НЕНОРМАЛНИ ЛИ СА!!????????
 
От: Новото лого на България

А снимките за презентацията са взети от shutterstock и 123RF и това няколко седмици след Аспен (Пампорово).
Толкова ли не можаха да купят 5 снимки от български фотографи за тези пари.
 
От: Новото лого на България

Поне по мое лично мнение самата идея на логото да съчетае планините, морето и розовото масло не е никак лоша, но самото изпълнение - избиране на цветове, типография и т.н. не струват и 10 лева :) .. Умрели цветове, умрял слоган, умряла типография... Тъй ли не можаха нещо по-живичко да измислят?
 
От: Новото лого на България

Послепис - ся' си мисля.. На фона на тия конкурси на последък, които се заформиха тук, искате ли да си организираме ние един форумски такъв точно на тази тематика и да изберем накрая едно и в официално писмо да им го пратим на тия кавали? :)

Всеки сам избира логото и слогана, качва го, потребителите тука гласуват и накрая победителското лого заминава наред с голяма порция сипано за където са изхабили толкова пари :)
 
От: Новото лого на България

А снимките за презентацията са взети от shutterstock и 123RF и това няколко седмици след Аспен (Пампорово).
Толкова ли не можаха да купят 5 снимки от български фотографи за тези пари.

имам чувството, че нарочно си правят та*ак.. нищо чудно и самата идея за логото да е крадена/купена наготово. така ли ще представяме България - страна без собствена идентичност, която се рекламира със снимки купени от чуждестранен сайт?! Ми то утре Замбия може да си направи същата презентация, защото сайта сигурно няма да има нищо против и на тях да продаде тези снимки
 
От: Новото лого на България

Като прочетох платената цена за това лого (+нещата към него) ми стана ясно всичко. Поредно източване на пари. Нямам идея защо са го направили толкова некадърно. Нямам идея и защо така тръбят по медиите за това. Съмнявам се да няма сериозна причина за всичко това.
 
От: От: Новото лого на България

Като прочетох платената цена за това лого (+нещата към него) ми стана ясно всичко. Поредно източване на пари. Нямам идея защо са го направили толкова некадърно. Нямам идея и защо така тръбят по медиите за това. Съмнявам се да няма сериозна причина за всичко това.

И то са го правили 2 години 50 човека!!! Изработва ли са по 3 пиксела на ден...


Послепис - ся' си мисля.. На фона на тия конкурси на последък, които се заформиха тук, искате ли да си организираме ние един форумски такъв точно на тази тематика и да изберем накрая едно и в официално писмо да им го пратим на тия кавали? :)

Всеки сам избира логото и слогана, качва го, потребителите тука гласуват и накрая победителското лого заминава наред с голяма порция сипано за където са изхабили толкова пари :)

Съгласен съм за такъв конкурс във форума - сигурен съм, че ще се включат доста хора. Кой ще направи темата?
 
От: Новото лого на България

А бе защо има две теми за логото? :rolleyes:
 
От: Новото лого на България

Просто не мога да повярвам...предното лого беше завъртяна роза, а както знаем розата символизира нещо в жените, което много обичаме. Сега това прилича на повръщано, цветовете са ужасни, двете кръгчета пред и след България приличат на белезници...2 милиона лева, това е просто подигравка и готина схема за източване на пари.
 
От: Новото лого на България

Абе аз ви казах, че на фона на тия идиотизми, дори да вдигнат заплатата на премиера на 20 к лева е нищо.
Те си крадат милиони....
 
От: Новото лого на България

Абе аз ви казах, че на фона на тия идиотизми, дори да вдигнат заплатата на премиера на 20 к лева е нищо.
Те си крадат милиони....

Нищо сега ще пуснат пак и по една фен страница в фейса и туитъра за 100к. лева и ще се оправят нещата логото ще почне да се харесва та пушък ще се дига. :lol:
 
От: Новото лого на България

Пак някой е прибрал хубава комисионна... Тези започнаха да крадат като за последно :)
 
От: Новото лого на България

Пак някой е прибрал хубава комисионна... Тези започнаха да крадат като за последно :)

Е то щото ще им е за последно за това. :D
 
От: Новото лого на България

За пореден път се учудвам колко елементарен е БГ народа - Четвърта година се разправят легенди как Доган получил 1 000 000 хонарар за Цанков камък и колко се краднело при тройната, а в същото време с лекота се забравят такива изцепки на треторазрядни гробарски подлоги дето вече няколко пъти взимат по няколко милиона за смешни сайтове.
Дано да дойде време да доживеем да чуем първо и второ разрядните гробари какви сделки са правили - надявам се това време да дойде скоро
 
От: Новото лого на България

296735_408210042597866_330735900_n.jpg


:-o :-o :-o :-o
 
От: Новото лого на България

Има и проблем с обществената поръчка
Дата на обявяване: 09.02.2012
Министерство на икономиката, енергетиката и туризма отправя покана за участие в открита процедура за възлагане на обществена поръчка с предмет: "Разработване на стратегия за бранд "България", на продуктови и регионални брандове и въвеждане на интегриран бранд мениджмънт", в изпълнение на Проект № BG161PO001/3.3-01/2008/001-08.

Всеки, който може да смята може да разбере, че не са минали 2 години от тогава.
Вижте и още
 
От: Новото лого на България

За мен лично най-забавната част от цялата история е "Логото е правено от обединение от хора, взели близо 1.4 милиона лева за изработването му". Заедно със снимките всичко е типично по български - "Да замажем очите на простия народ като му кажем колко е скъпо логото и колко много хора са го мислили толкова време.". Жалко и трагично е за какво се дават пари хиляди 'пъти' повече от необходимото, а за други доста по-големи проблеми пари не достигат... поредната гавра.

Самото лого е тип 'от всичко по малко', като цяло можеше и да е доста по-зле, като им знам талантите, но са измисляни и много по-добри лога за $30. Аз лично съм за идеята на Зийлот - да си спретнем един форумен конкурс на същата тематика и да видим какво ще излезе :) Доста ще ни се вдигне егото ако направим лого струващо повече от милион и половин лева :D
 

Горе