Ново: Успей с нас - интро видео

Rock

Well-Known Member
Поръчах изработка на интро за "Успей с нас". Надявам се да ви хареса.

Момичето се занимава с това, но пожела да остане анонимна, така че без излишен спам за нея.


[video=youtube;dC8r5eyCuVU]http://www.youtube.com/watch?v=dC8r5eyCuVU[/video]


П.П. Можеше малко по-добре да стане, но и това мисля, че е ОК

Може да се ползва, ако някой иска за разпространение на инициативата.
 
Последно редактирано:
Ех, едно лого отзад да имаше и е перфе. Мацката е уникална. :) Предай и специални благодарности от мен и останалата част от форума. Страхотно се е получило.

П.П: Мацката трябва да се занимава с това, доста е добра - успява добре да съчетае речта си с жестове. Браво. :)
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Харесва ми. Видеото е добро. Относно логото ...може да се монтира и отгоре, а хората, които бачкат с Premiere може и фон отзад да монтират един бърз ефект с АЕ за Интро на интрото с логото... Идеята е добра, мацката няма да я коментирам, че жена ми ще ми счупи точилката от главата. Ако има хора, които се занимават може да пипнат тук там .. филтри, ефекти ... и ще може да Блинки да го пуска да се върти по ТВ..
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Харесва ми. Видеото е добро. Относно логото ...може да се монтира и отгоре, а хората, които бачкат с Premiere може и фон отзад да монтират един бърз ефект с АЕ за Интро на интрото с логото... Идеята е добра, мацката няма да я коментирам, че жена ми ще ми счупи точилката от главата. Ако има хора, които се занимават може да пипнат тук там .. филтри, ефекти ... и ще може да Блинки да го пуска да се върти по ТВ..

Точно, ако някой разбира да барне видеото с ефекти и лого отзад, нека го стори, стига да му се занимава :)
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

ИзвинетИ, ама не й ли е прекалено къс жупа, за да всяка респект? Честно казано, само в краката я гледах и нищо не чух, а пък съм жена...
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Много и къса полата,много разсейва.
Иначе много добре говори
 
Re: От: Ново: Успей с нас - интро видео

аз мога да добавя лого и да я срежа малко - crop
Да, може ли да се изпълни, за да е завършен. Ще видим къде може да го шернем. А с телевизиите, ще е нужно да си направим някой бартер, но на техните цени, ще трябва да въртим малко там. :) Но ако е някоя бизнес телевизия, като On Air, може да имаме успех. ;) Все пак да си накарат служителите да влизат тук и да ровят, за да им вдигнат бизнеса от към онлайн присъствие. ;)
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Хубав е станал клипа, браво. Едно лого на форума в горния десен ъгъл ще е перфектно според мен.

П. П. Ани може да ги прави и с друго облекло, просто е трябвало да и се каже.
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Браво! Момичето се е справило прилично.:D

Лично, не виждам как могат да се направят подобрения по самото видео. Нещичко може да се пипне, ако е снимано HD - да каже автора. Единствения що-годе приемлив вариант е да се кропне и в ляво, където е "празно" да се сложат надписи или някаква графика... ама пак съм скептично настроена, че ще се получи мазало, но пък моите виждания са професионално изкривени, така че за масовия зрител може и да мине.

Може би не е тук мястото, но понеже нямам време да отварям нова тема, ми се ще да дам няколко полезни съвета, за който се захваща да прави и да снима клипчета с хора, като ще използвам за пример горното видео:

1. Когато снимате човек, никага не го "залепвайте" за стената отзад или изобщо за предмета или нещото, което сте избрали за фон. Нека разстоянието да бъде поне метър и половина или доре повече в зависимост от това какъв е цвета/материята/светлината на фона или стената. В нашия случай момичето е на не повече от 20 см от стената.

2. Когато снимате човек, който говори правилините варианти за "разрязване" на тялото са ТРИ:
а) в кадъра влизат - лицето, вратът и малка част от раменете, но задължително над гърдите;
б) лицето и тялото до кръста като задължително трябва да се виждат ръцете - ако човекът е седнал на бюро, то нека ръцете му да са от горе, а ако е прав, то нека ги държи по начин, по който да се виждат и дланите;
в) цял ръст - в кадъра да влиза цялото тяло, включително ходилата на краката.
3. Никога не снимайте, говорещ човек фронтално. Изключение може да се допусне при подточка б) от горния списък, но нека това да е само изключение. Нека винаги едното рамо на човека да бъде по-напред.

Тези три простички правила са базови и не изчерпват аргумента, но ви уверявам че да ги спазвате е съвсем лесно и че ще ви гарантират много по натурален и професионален вид на материалите.

Следващата точка се отнася за най-честата и груба грешка, която разваля дори и безгрешно направено видео.

4. НЕ записвайте говора на човека с нормалния микрофон на камерата. Ползвайте отделен микрофон!!! В нашия случай, момичето говори добре, но ефекта се губи от ехото на вградения в камерата микрофон и това разваля цялостното възприемане на посланието на видеото.

Подчертавам, че изброените правила се отнасят най-вече при снимане на човек, който говори - прави представяне на продукт/услуга, чете новени или води видео урок.

Надявам се да съм била полезна и ако някой има нужда от въпроси или съдействие - ще помогна с удоволствие.

:|
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Верно малко късичка й идва полата, като за поставените цели :).
@Linetta - можеш ли да дадеш пример за добра практика на такова видео (т.е. такова, в което да са изпълнени съветите ти), мисля че ще е полезно
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Като съвет към мадамата, мога да кажа, малко интонацията да "оцвети". Спроед мен много равно и безизразно говореше в клипа. Иначе всичко друго е ОК.

Според мен, както е в този вид видеото, вляво може да се "Лепне" логото на кампанията.
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

.
@Linetta - можеш ли да дадеш пример за добра практика на такова видео (т.е. такова, в което да са изпълнени съветите ти), мисля че ще е полезно

Eто пример за заснемане на говорещ човек, седнал зад бюро + говорещ човек, според вариант а) в кадъра влизат - лицето, вратът и малка част от раменете, но задължително над гърдите и вариант б) лицето и тялото до кръста като задължително трябва да се виждат ръцете - ако човекът е седнал на бюро, то нека ръцете му да са от горе, а ако е прав, то нека ги държи по начин, по който да се виждат и дланите;

[video=youtube;7RRM3HIm_0M]http://www.youtube.com/watch?v=7RRM3HIm_0M[/video]


Ето пример за видео на говорещ човек в цял ръст. Обърнете внимание, че има места, в които автора на видеото не е спазил стриктно правилото от подточка б. Това е, защото просто се е съобразил с цветовете на фона и на дрехите на говорещия човек: фона е черен, блузата на Джобс е черна и ако оператора не "хваща" в кадър и част от сините му дънки щяхме да "виждаме" само главата на говорещия.

[video=youtube;PAEnqvGy7aM]http://www.youtube.com/watch?v=PAEnqvGy7aM[/video]

Както ще забележите, различните похвати на заснемане, следва да се редуват в едно видео и за това е добре да се снима с две камери едновременно. Малко хора обаче разполагат с две камери, а и ако не ги настроите по еднакъв начин ще се получи доста грозно.... ама това е многоооо дълга тема.
Можете обаче, съвсем спокойно да постигнете отлични резултата, снимайки само с една камера. Нужно е да "разделите" съдържанието на отделни части и да ги заснемете по различен начин и под различен ъгъл, а след това при монтаж да ги "подредите" в правилната последователност.

:|
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Поръчах изработка на интро за "Успей с нас". Надявам се да ви хареса.

Момичето се занимава с това, но пожела да остане анонимна, така че без излишен спам за нея.


П.П. Можеше малко по-добре да стане, но и това мисля, че е ОК

Може да се ползва, ако някой иска за разпространение на инициативата.

браос, мацето първо е много симпатично и най-вече се държи супер професионално. На моменти интонацията и бяга но предполагам просто не сте го репетирали много. мноо готино видео
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Супер е, само едно лого и ще заспи. Айде да почваме споделянее :D
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Супер е, само едно лого и ще заспи. Айде да почваме споделянее :D

Аз вече го направих. :) Определено мацката превлече мъжкото око. :)

Едно фриендче ще му сложи лого, ако може. Нали може, да си питам собственика на видеото. ;)
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Може, аз съм го поръчал заради форума, стига да се хареса корекцията - давайте смело.
 
От: Ново: Успей с нас - интро видео

Таз манекенка, що не си издаде ника в форума. :twisted:
 

Горе