Нов дом: Маса на стената, ел. уреди...

NovaPS

Well-Known Member
Стягам ново гнездо и се чудя дали да не сложа трапезната маса, която се ползва всекиднвено, но пък заема супер много място, подходящо за игра на поколението, не че не им е забавно да се крият под нея де.. :)

Има доста варианти, но предимо чужбински :) В БГ нещо немога да намеря подобно изпълнение.

Ето нещо, което харесах:
- на тоя само като му гледам доволнота физиономия и ми иде да ида я откача и да си я зема у нас. :)
- още по-добър вариант, щото се измъква. ама 2900Е ми се струва безумно за 1 дъска с 4 амортисьора и 4 крака :)

Най-много се притеснявам от ОЧАКВАНЕ vs РЕАЛНОСТ:
:):):)

Някой срещал ли е подобно нещо до 200-300 лв.
 
Защо не си поръчаш да ти направят?

Но за 200-300 кинта надали ще стане, защото механизмите са голяма цифромания.
Наскоро ме ощавиха по 160 кинта на панта за летящи врати.
 
Нали се продават кухненски плотове, отиваш изрязват ти един по зададен размер, праскаш му едни крака, от долу закачаш една картина, едни панти и за стената и си готов, какво има сложно толкова, какви скъпи механизми какви 5 лв, индиеца най-долу да не дал пари за това чудо където го е измайсторил.
 
Нали се продават кухненски плотове, отиваш изрязват ти един по зададен размер, праскаш му едни крака, от долу закачаш една картина, едни панти и за стената и си готов, какво има сложно толкова, какви скъпи механизми какви 5 лв, индиеца най-долу да не дал пари за това чудо където го е измайсторил.
Ееее. Бате, то трябва и да е красиво. :)
 
Нали се продават кухненски плотове, отиваш изрязват ти един по зададен размер, праскаш му едни крака, от долу закачаш една картина, едни панти и за стената и си готов, какво има сложно толкова, какви скъпи механизми какви 5 лв, индиеца най-долу да не дал пари за това чудо където го е измайсторил.
Ако тръгнеш да си го правиш вкъщи 100% няма да го сложиш така. Та нали си дизайнер...
 
Нали се продават кухненски плотове, отиваш изрязват ти един по зададен размер, праскаш му едни крака, от долу закачаш една картина, едни панти и за стената и си готов, какво има сложно толкова, какви скъпи механизми какви 5 лв, индиеца най-долу да не дал пари за това чудо където го е измайсторил.

Аз от туй се притеснявам, ако си направя сам. Че ще изглежда като на индиеца :D

Тоя първия, мисля че ползва само две панти долу, другото са магнити и горе някви закопчалки. При него проблема е с падащите крака, че ако някой ги срита по посока на стената ще падне масата.
Тая с амортесьорчетата е екстра, щото ги застопорява, ама 5К, за какво точно ги даваш не ми е ясно.
 
едни панти
С панти за 2 кинта няма да стане :)

Аз от туй се притеснявам, ако си направя сам. Че ще изглежда като на индиеца
Ако си в София мога да ти дам контакт с доста добър дърводелец. правил ми е 3 кухни и всичките са уникално добри.
 
NovaPS разчитай на дизайнерския си усет, не е толкова сложно даже може да се получи доста арт, аз бих взел даже едно пале;) знаеш ли колко готина маса може да се получи от него само малко креативност трябва да проявиш, верно няма да стане с панти за 2 лв ще стане с панти за 5лв;) е все пак, ако си с две криви ръце, най-добре си повикай майстор, щото го има и тоя момент, ако не си хващал чук или отверка недей...
 
Ако си в София мога да ти дам контакт с доста добър дърводелец. правил ми е 3 кухни и всичките са уникално добри.
Ако има такъв майстор, направо шервай тук. :) Човекът заслужава да събере клиенти, ако наистина е толкова добър. :)
 
Масата ми за сега артиса :D

Спряхме се на една от икеа за ~250 кинта с четири стола (баси офертата). По някое време, може и да я окача.

На друго се изнервих аз, уж бай Тошо го няма, ама се едно сме по негово време. Във всички tech..нещо си магазини една и съща техника... само цените с по 30-50 лв. ралзика.

Харесах си едно комбинирано зануси (пералня+сушилня) ама в БГ нищооо за модела, дори и в кеша на гугъл. :)

И като отворих темата, някой ползва ли (пералня+сушилня)? Изчетох, че за никъв буй не стават, ама като няма място това е вараинта.

Спрял съм се на:
Samsung ► https://goo.gl/y1R8Ra
Zanussi ► https://goo.gl/Pozbq1
и едно AEG ама за сега е извън бюджета.
 

Горе