Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

redrum

Well-Known Member
Накратко - обажда се някаква на един от хората, с които бачкам. Моя човек има онлайн магазин. Разговорът е следния:

"Ало, управителя на еди си кой магазин ли е?"
"Да"
"Желаете ли да подновите сео абонамент, ала бала, дрън дрън"
"Кои сте вие?" (той не им е клиент)
"Ние сме nacionalen-biznes.com (нарочно не слагам активен линк, само сега отстъпка ала бала. Ние сме фирма Калдейта БГ ООД бла бла"

Управителят е шаш - кои пък са тия?

"Ама ние имаме друга фирма, която ни прави сеото"

Оная натиска психологически: "Ако не подновите ще паднете на позиции в гугъл, хората няма да могат да Ви откриват"

"Сега не мога да кажа, обадете се утре"
"Добре, ще се обадим"

Днеска звънят на моя човек:

"Ало, ние сме пак ала бала"
"Абе, аз нямам договор с вас, пратете ми да го видя"
"Ама вие трябва да имате хартиен договор бла бал"
"Пратете ми го на пощата да го видя"
Затварят телефона.

Така, след анализ на ситуацията какво предполагаме - някой се представа за Калдейта и сигурно ще пратят фактура на фирма с подобно име и тотално различна банкова сметка. Телефонът, от който се обаждаха не можеше да бъде избран. Така че, внимавайте ;)
 
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Сега намерих инфо в Гугъл, че тези Калдейта били някакви с подобно име и се представяли от името на Национален бизнес каталог.

 
Последно редактирано от модератор:
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

E, ама няма предишен договор с тях? Доста тъп начин за зарибяване, ако наистина са те. То пак си е вид измама. Не очаквах сериозна фирма като тях да правят такива мизерии :shock:
 
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Мдааа, пуснах линк горе... явно копират имената... Аз си редактирах темата горе, ама се учудих, че Калдейта имат колцентър за зарибяване на клиенти... а то било Калдейта друга...
 
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

.... грешно мнение
 
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Това излиза в търговския:

"КАЛДЕЙТА" ЕООД, ЕИК/ПИК 175037661
"Калдейта Ком" ЕООД, ЕИК/ПИК 202304139

И двете са на Карабойчеви. Е, съвсем се обърках :shock: Някой има ли обяснение?
 
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Ееее, ама че то от една година ми звънят всякакви такива "каталози" на телефона :)

Вече ми се препълни black list-а на тела :)

Последното беше от днес - попитах ги кой е сайта им, казаха ми го. Докато говорех, проверих от кога е регнат - малиииии, на 29.01.2015. Питам ги - от кога Ви е сайта - казват "От една година и 2-3 месеца"...опитах се културно да им обясня, че е от 5-6 дни, казаха ми "невъзможно е"... затворих телефона и след това се отдадох на изблик на "български нрав" с псу...ане, че да не депресирам девойката по тела, тя толко си знае, така са и казали :)

Всякакви звънят - "имаме договор с Вас, ще го продължите ли", "партньори сме на Гугъл, ще сте по-добре"... модерното напоследък е за Локал бизнес - направят един сайт, копират данни на 500-600 фирми от друг сайт, и след 10-20 дни почват да звънят наред...лошото е, че все ще има хора да се хванат на това хоро :(
 
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Ясно, явно съм назад с инфото :)
 
Да очаквам ли такова телефонно звънене. Другите бяха от някаква ад портал, където ти обясняват как не ти дублират сайта, а му правят поддържаща страница, каквото и да означава това. :) Не мога да повярвам колко са ударили дъното някои хора. ;)
 
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Ясно, явно съм назад с инфото :)


Не си назад бре, просто сега си им попаднал под ударите - явно сайтовете, на които има тела ти, са такива, че им е ясно че насреща ще попаднат на човек, който е запознат със сео-мео и тем подобни и затова не ти звънят :)
Виж - моите са за врати - явно си мислят: "дърварска му работа - режат, влачат и монтират, все ще има някой идиот суеверен като чуе Гугъл да клъвне" :)

Казваш - каквото имате, пратете го на мейл, управителА го няма сега, ние сме само продавачи (работници) и нищо не можем да кажем и...в блек листата после номера.
 
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Подобна фирма беше звъняла и при нас. Изключително нагли бяха. Помня само как колжката ни им обясни, че техният сайт е с много по-лошо СЕО от нашето е тогава започна купона..... :D
 
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Според мен съотношението труд/заблудени клиенти за тези измамници клони много към труд и малко към заблудени клиенти и скоро ще се откажат
 
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Не мисля, тоя тип фирмички наемат 2-3 секретарки на по ниски заплати и ги карат по цял ден да звънят и да продават тъпата им услуга, направили са някакъв смотан сайт и така, след време правят нов сайт, сменят се номерата и пак..
За да съществуват явно изкарват кинти и има достатъчно балъци да им се вържат.
 
Re: От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Не мисля, тоя тип фирмички наемат 2-3 секретарки на по ниски заплати и ги карат по цял ден да звънят и да продават тъпата им услуга, направили са някакъв смотан сайт и така, след време правят нов сайт, сменят се номерата и пак..
За да съществуват явно изкарват кинти и има достатъчно балъци да им се вържат.

Да, имало. Това на една среща преди време (има няма 2 години) ми обясняваше едно момче с гоуеми ръки, как работел за такъв шеф и оня правил луди пари от абонамент на някакви неграмотни бизнесчета, че чак пича беше готов и той да стартира такова начинание - каталог, с който да взима и той така пари, но нещо само с идеята си остана. Или някой го е разубедил или явно не му стиска. :)
 
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Баси
На мен само за семена и разсади ми звънят.
 
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Снощи и на мен ми звъняха, първо попаднаха на колежката, която не е толкова запозната и я филмирали, че имаме да плащаме 500лв. и да им се обадя незабавно, били от Гугъл. Звъннах аз да питам да не е станала някаква грешка.

Взеха да овъртат и да не споменават от коя фирма са, с надеждата, че аз ще им кажа кой ми прави СЕО-то (само дето сам си го правя) и да ми изпраскат една фактура за подновяване на договора с 500лв. Викам му на този наглец и какво, Вие сте от Гугъл? И той ми казва не, не ние сме сертифицирани СЕО специалисти, сертифицирани от Гугъл, тогава вече на 100% ми стана ясно, че се мъчат да ме изгъбаркат. Това между другото ми го правят за втори път, понеже имам три сайта, очаквам скоро и на третия. Иначе са подготвени бяха ми взели данните от търговския регистър и всичко и ако не си запознат могат да те омотаят.

Внимавайте! Не пращайте пари на никой!
 
От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Всеки ден ми звънят един или двама такива. Така е от около година време. Директно ги режа.
 
Re: От: Нов и интересен начин за измама - ПАЗЕТЕ СЕ!

Всеки ден ми звънят един или двама такива. Така е от около година време. Директно ги режа.

Да, така е. Не им отделяйте време, защото ако днес имате да се обяснявате на 3ма такива, то горе долу ще изгубите 1 час, а ако се повтаря всеки ден, направо може и ден в рамките на седмица. Режете...аз така правя също. Просто да им се обяснявам, трябва да изхабя сили и време. Не си заслужава. Чак се чудя от къде намират време хората да седят на тела, да ги слушат и да се гъбаркат с тях. Тези, които си ги зарибяват и си ги слушат, за тях ясно, просто не са в час. Ама другите, много ми е било чудно. "Не съм заинтересован" + червената слушалка. :)
 

Горе