Нов куриер на пазара - ФАСТО

Mladtehnik

Active Member
Здравейте колеги,

Последните дни гледам доста реклами има на фасто - куриерска фирма оперираща на територията на България.

Някакви наблюдения, отзиви, коментари които да са полезни на всички ?
 
Да бият цените на Рапидо :)
 
Ще ви споделя малка част от преживяванията си с тази куриерска фирма.
В началото на април подписвам договор с тях,още не са ми върнали моя екземпляр.
На 02.04 пращам пратка с наложен платеж с тях и още не са ми я платили.
На 05.04 пращам друга пратка за София,която обещават да доставят на 10.04(първия работен ден) ,не я доставят ,и ние и получателя не можем да се свържем с тях цял ден на единствения им телефон за цялата страна.Клиента отказва пратката,а те казват че клиента не бил на адреса и не си вдигал телефона.За това искат от мен да платя доставката в двете посоки-120лв.
И започва ходене по мъките,счетоводителката казала че ми превели парите,счетоводството се местело,шефката я нямало,когато им звъня даже директно са ми затваряли....И така до днес,когато си изсмукаха някакъв протокол за прихващане с който искат от пратката пратена на 02.04 да си приспаднат транспорта за пратката която са отказали по тяхна вина и да ми платят остатъка,а все още не са ми върнали пратката за която ме ИЗНУДВАТ да им платя доставка в двете посоки.
Предвид моите главоболия само заради по-ниски тарифи,предвид факта че имат забавяния с по месец и половина с изплащането на други наложени платежи,предвид факта че двамата им служители в офиса им в нашия град нямат трудови договори и офиса не съществува официално,предвид факта че още не са ми върнали договора.....НЕ СИ ПРИЧИНЯВАЙТЕ ТОВА!!!
Да,всяко начало е трудно и се допускат грешки,но действията им през този месец говорят за абсолютна целенасоченост.
 
Прегледах им цените - доста високи ми изглеждат за фирма, която тепърва иска да пробие.
 
Всичко е въпрос на пазарлък,на мен ми предложиха цени доста по-различни от тези в сайта им.Освен това прочетох тук-там,шефката им е кандидат депутат и кандидатстват за обществени поръчки за разнасяне на пощата на държавни институции,така че единичните клиенти не са им приоритет явно.
 

Горе