Нов проект - двомумя се за името. Моля за помощ!

кое име на домейн да избера, моля

  • door-center.eu

    Votes: 1 20.0%
  • hubava-vrata.com

    Votes: 4 80.0%

  • Общо гласове
    5
  • Poll closed .

Asen Popivanov

Active Member
Здравейте!
Мисля да пускам нов сайт, но се колебая за името на домейна. Идеята - сайта ще е електронен каталог за блиндирани и интериорни врати (снимки, описания и цени), галерии от някои монтирани врати, ще има блог, форма за контакт за поръчки, евентуално по-късно мисля да интегрирам и електронен магазин, и може би и форум за ремонтни услуги (кой как ремонтира дома си и т.н.)
Двата варианта, които в момента ми се въртят в главата са hubava-vrata.com и door-center.eu.
Вие, като предприемачи, а и като активни он-лайн потребители кое бихте ми препоръчали?
Благодаря ви за съдействието! :)
И между другото, ако имате идеи за друго име, то ще се радвам да го споделите!
 
Последно редактирано:
От: Нов проект - двомумя се за името. Моля за помощ!

Опитай се да намериш нещо с ключова дума. Колко хора пишат в Google "хубава врата"? Не вярвам да са много. Замисли се какво търсят хората и измисли някакъв домейн. Според мен домейна играе голяма роля, особено в БГ, където конкуренцията не е кой знае каква и с един хубав домейн първа страница не ти мърда. Достатъчно усилия и работа и си в топа.
 
От: От: Нов проект - двомумя се за името. Моля за помощ!

Опитай се да намериш нещо с ключова дума. Колко хора пишат в Google "хубава врата"? Не вярвам да са много. Замисли се какво търсят хората и измисли някакъв домейн. Според мен домейна играе голяма роля, особено в БГ, където конкуренцията не е кой знае каква и с един хубав домейн първа страница не ти мърда. Достатъчно усилия и работа и си в топа.
Благодаря за мнението, колега. Сега се замислих за mdf-vrata.com или evtini-vrati.com , но това последното някак грозно и евтиннещо ми звучи... Пък първото малко ме ограничава видово - предлагам и блиндирани. А в имтерес на истината съм с езамислял някои ключови думи да си ги направя паркирани домейни и да сочат към сайта и... :)
Разколебах се съвсем за името. :cry:
 
От: Нов проект - двомумя се за името. Моля за помощ!

Гледайте да е без тирета и кратко
 
От: Нов проект - двомумя се за името. Моля за помощ!

Трябва ти нещо брандируемо, а това не е. По-скоро нещо свързано с врата и да е запомнящо се.
 
От: Нов проект - двомумя се за името. Моля за помощ!

Гласувах за второто.
Но ти препоръчвам да си направиш бранд.
 
От: Нов проект - двомумя се за името. Моля за помощ!

NeRitaiVratata.com
иначе - второто
 
От: Нов проект - двомумя се за името. Моля за помощ!

Пратих ти на лично 2 предложения.
 
От: Нов проект - двомумя се за името. Моля за помощ!

Няма да цитирам точния домейн, но ето един реален пример с хубава ключова фраза от твоята ниша.

Домейн: фразатаbg.com
Не съм му правил рисърч, но само като погледна това: Alexa Traffic Rank -No Data, Traffic Rank in Country - No Data и Sites Linking In -19 ми стига да знам, че по тоя сайт не се работи въобще, а излиза на 4-та или 5-та позиция само заради домейна. :)
 

Горе