Нов SEO Инструмент

primecode

Active Member
Здравейте,
знам, че може би ще изглежда като реклама но целта ми е да представя един SEO инструмент който завърших скоро. Все още е бета, но се надявам ако има някакви недостатъци да ги отстраня скоро.
Адреса е: SeoAnalyzer.info

Приемам критика и предложения във форума.
 
От: Нов SEO Инструмент

Пробвах го, данните които показва за индекс страниците и линковете са ми силно съмнителни
 
От: Нов SEO Инструмент

Можеш ли да бъдеш по-конкретен? Сравнявал съм данните и досега не съм забелязал да има разминаване.
 
От: Нов SEO Инструмент

На мен данните ми изглеждат читави
 
От: Нов SEO Инструмент

На мен тулчето ми харесва :)
 
От: Нов SEO Инструмент

Нещото, което забелязвам на пръв поглед е, че изписва, че нямам robots.txt..., а аз имам:) Ще го поразгледам внимателно и ще ти кажа още нещица ако има.
 
От: Нов SEO Инструмент

Аз съм още в началото и мисля че ще ми е полезен. robots.txt ми излиза напълно коректно ,но съм на блогспот.
 
От: Нов SEO Инструмент

@clooby направил съм малко стриктна проверката за robots.txt
Ако искаш ми прати на ЛС сайта за който говориш за да видя какво може да спира индексирането при теб.
 
От: Нов SEO Инструмент

Показва ми за Гугъл Индексирани страници 5000+ ,а Сайтмапа ми според Г.уебмастера е от 2000 страници от които в основният индекс има 134
Покзава ми 12 бак линка, а според уебмастера са 600
На вторият сайт който проверявам разминаването е още по голямо индексирани 1бр, беклинкове 3 и това за сайт с ПР2 на половин година, според уебмастера са индексирани 20 в основния (толкова са и уникалните статии) и беклинкове 8000+
 
От: Нов SEO Инструмент

Г. има навика да филтрира страници. Обикновенно Y! показва доста повече само по-тази причина че Г. не извежда всички резултати точно заради филтрите си. Нормално е в уебмастера да ти показва всичко, защото страниците са индексирани но там не се филтрират. На по-късен етап ще има и възможност да се показват и филтрираните резултати. Ако искаш ми изпрати адресите на ЛС да проверя все пак резултатите.

EDIT:
Досетих се за кой сайт става дума. Да, имаш 5000+ страници, но както виждам Яху е индексирал 9000. Гугъл има претенции и за връзките а при теб са динамични. Ако искаш точно в Г. да излизаш напред ще трябва да се съобразиш с техните изисквания (не съм ги измислил аз). Точно това е идеята на оптимизацията - да видиш кое накъде върви.
 
Последно редактирано:
От: Нов SEO Инструмент

GWT е известен с неточната си информация, докато тулчето (супер е!) показва директно резултатите за link:домейн.com. А това, че тези резултати в момента изглеждат като рус японец, е нормално - наближава PR-ъпа :D
 
От: Нов SEO Инструмент

Мислиш ли че ще има ъп преди септември, аз мисля че тоя от миналият месец ще се задържи до тогава, а ако следващият е като тоя дето мина по добре хич да го не пускат :)
 
От: Нов SEO Инструмент

По мои лични наблюдения плугина за firefox SenSeo се справя доста добре като инсрумент за насочване на създателите на сайтовете към SEO оптимизацията.
 

Горе