Нов WordPress plugin?

Stefany

New Member
Привет,

Чудя се какъв нов WordPress плъгин да напиша който разбира се да е безплатен. Просто не може да ми дойде идея. Гледам че за най нужните неща за един WP сайт има страшно много плъгини и малко се обърках, кажете моля ви се идеи, колеги.
 
Ето моето предложение:

1. Виж в коя ниша има най-много потребители на WP, като webmaster-и, използващи тази платформа.
2. Разгледай какво може да се добави като функционалност към тези сайтове.
3. Предложи им го фри, но доста пълен от към функции.

Ти в кое имаш наблюдение? Ако може да задълбочим малко. :)
 
От: Re: Нов WordPress plugin?

Ето моето предложение:

1. Виж в коя ниша има най-много потребители на WP, като webmaster-и, използващи тази платформа.
2. Разгледай какво може да се добави като функционалност към тези сайтове.
3. Предложи им го фри, но доста пълен от към функции.

Ти в кое имаш наблюдение? Ако може да задълбочим малко. :)

Ами примерно има много плъгини за календари, галерий, форми и тъй нататък.

Какво ще кажеш за плъгин за превеждане на сайта като WPML? Знам че той най добрия, но пък и единствение свестен.
 
Тук има едно ревю: WordPress Multilingual Plugin - WPML Review

За момента да, за мен лично е най-добрия плъгин, аз за това и му направих едно ревю тук, да си имат хората информация. ;) Иначе няма много пряк конкурент, но за сметка на това е доста разработен и направен от до. ;)

За форумите също е слабо, Има една Ваниал и още един Бъдипрес май беше, но да си кача честно, не съм впечатлен. Да, добре са измислени и някой ползват като lowendtalk, но пък изглежда зле, каквото и да си говорим. ;)
 
От: Нов WordPress plugin?

^^ Страхотно ревю си написал Блинки!

Значи така, форумите викаш куцат. Аз пък си мислих че там са най добре откъм плъгини тъй като видях че имат страшно много сваляния. Значи може би форум е добра идея да се напише.

Много ти благодаря
 
От: Нов WordPress plugin?

OFFTOPIC: Не прави плъгин, направи редакция на ядрото, че да може в процеса на инсталация да се вгради тест с 10 въпроса, които да потвърждават, че IQ-то на задклавиатурното устройство е поне двуцифрено число. Така ще направиш самия CMS повече идиотоустойчив и проблемите с него, ще са по-малко ;)
 
Да, ускоряването на даден CMS винаги е бил доста предпочитана добавка. Наистина помисли върху това. Бях срещал преди няколко седмици един плъгин за оптимална на джава скриптовете, но не бях доволен. Да смъкна някакви % от скоростта на зареждане, но определено се иска пипане в кода на системата, не толкова облицовката. :)
 
От: Re: Нов WordPress plugin?

Да, ускоряването на даден CMS винаги е бил доста предпочитана добавка. Наистина помисли върху това. Бях срещал преди няколко седмици един плъгин за оптимална на джава скриптовете, но не бях доволен. Да смъкна някакви % от скоростта на зареждане, но определено се иска пипане в кода на системата, не толкова облицовката. :)

Ускоряване, ясно. Значи най нужните плъгини за сега са за форум и ускоряване на работата на WP, така ли да разбирам?
 
Това са мои наблюдения, като се има в предвид, че е на първо четене това. При малко по-сериозен ресърч може да се открие и още нещо. Дори сигурно има и нещо, все още неизмислено, нещо около мобилните приложения, например. ;)
 
От: Нов WordPress plugin?

Веднага ти давам идея за Plugin - мързи ме да ги пиша сам :)
Имам остра нужда от известяване по email за това кога администратор се логва и от къде точно. Изпращам ти и кода:

define('ADMIN_LOGIN_NOTIFY_MESSAGE', 'Admin login on XXXX.bg with user %1$s on %2$s from %3$s');
define('ADMIN_LOGIN_NOTIFY_FROM_HEADER', 'From: XXXX.bg <[email protected]>' . "\r\n");
define('ADMIN_LOGIN_NOTIFY_MAIL_TO', '[email protected]');

// Track admin logins
//------------------------------------------------------------------------
function track_admin_login($user_login, $user) {

if ( user_can($user, 'manage_options') )
{
$headers = ADMIN_LOGIN_NOTIFY_FROM_HEADER;

$ip = '';
$sources = array (
'REMOTE_ADDR',
'HTTP_X_FORWARDED_FOR',
'HTTP_CLIENT_IP',
);

foreach ( $sources as $source ) {
if ( isset ( $_SERVER[ $source ] ) ) {
$ip = $_SERVER[ $source ];
} elseif ( getenv( $source ) ) {
$ip = getenv( $source );
}
}

$infoByIP = json_decode(file_get_contents("http://ipinfo.io/{$ip}"));

$eof = "\r\n";

$message = "";
$message .= sprintf(ADMIN_LOGIN_NOTIFY_MESSAGE, $user_login, date('d.m.Y H:i:s', current_time('timestamp') ), $ip ) . $eof;
$message .= "IP: $ip". $eof;
$message .= "Location: $infoByIP->city, $infoByIP->region, $infoByIP->country" . $eof;
$message .= "Network: $infoByIP->org". $eof;
$message .= 'Trace IP: http://whatismyipaddress.com/ip/' . $ip . " " . $eol;
$message .= 'Trace IP: http://www.ip-tracker.org/locator/ip-lookup.php?ip=' . $ip;

wp_mail(
ADMIN_LOGIN_NOTIFY_MAIL_TO,
sprintf(ADMIN_LOGIN_NOTIFY_MESSAGE, $user_login, date('d.m.Y H:i:s', current_time('timestamp') ), $ip ),
$message,
$headers);
}

}
add_action('wp_login', 'track_admin_login', 10, 2);
//------------------------------------------------------------------------
 
Re: От: Нов WordPress plugin?

^^ Мерси много Блинки, много помогна! :)

Дано, защото имам чувството, че малко повече дълбане и гледане в новите тенденции, може да ти даде още добри идеи. ;)

Напоследък гледах клипчета на Клокси, та и там темата за оптимизация на сайта, от техническа гледна точка, е доста застъпена. А и повечето администратори на сървъри също биха дали някое експертно мнение, защото са се сблъсквали много с проблема на тежките (наблъскани с плъгини и други модули) готови системи.
 
От: Нов WordPress plugin?

Веднага ти давам идея за Plugin - мързи ме да ги пиша сам :)
Имам остра нужда от известяване по email за това кога администратор се логва и от къде точно. Изпращам ти и кода:

define('ADMIN_LOGIN_NOTIFY_MESSAGE', 'Admin login on XXXX.bg with user %1$s on %2$s from %3$s');
define('ADMIN_LOGIN_NOTIFY_FROM_HEADER', 'From: XXXX.bg <[email protected]>' . "\r\n");
define('ADMIN_LOGIN_NOTIFY_MAIL_TO', '[email protected]');

// Track admin logins
//------------------------------------------------------------------------
function track_admin_login($user_login, $user) {

if ( user_can($user, 'manage_options') )
{
$headers = ADMIN_LOGIN_NOTIFY_FROM_HEADER;

$ip = '';
$sources = array (
'REMOTE_ADDR',
'HTTP_X_FORWARDED_FOR',
'HTTP_CLIENT_IP',
);

foreach ( $sources as $source ) {
if ( isset ( $_SERVER[ $source ] ) ) {
$ip = $_SERVER[ $source ];
} elseif ( getenv( $source ) ) {
$ip = getenv( $source );
}
}

$infoByIP = json_decode(file_get_contents("http://ipinfo.io/{$ip}"));

$eof = "\r\n";

$message = "";
$message .= sprintf(ADMIN_LOGIN_NOTIFY_MESSAGE, $user_login, date('d.m.Y H:i:s', current_time('timestamp') ), $ip ) . $eof;
$message .= "IP: $ip". $eof;
$message .= "Location: $infoByIP->city, $infoByIP->region, $infoByIP->country" . $eof;
$message .= "Network: $infoByIP->org". $eof;
$message .= 'Trace IP: http://whatismyipaddress.com/ip/' . $ip . " " . $eol;
$message .= 'Trace IP: http://www.ip-tracker.org/locator/ip-lookup.php?ip=' . $ip;

wp_mail(
ADMIN_LOGIN_NOTIFY_MAIL_TO,
sprintf(ADMIN_LOGIN_NOTIFY_MESSAGE, $user_login, date('d.m.Y H:i:s', current_time('timestamp') ), $ip ),
$message,
$headers);
}

}
add_action('wp_login', 'track_admin_login', 10, 2);
//------------------------------------------------------------------------

Ми ти си си написал плъгина :D

Иначе ми е интересно, как ти е полезен подобен плъгин?
 
Offtopic: Някой да ни напише плъгин за форуми (по-специално vbulleting, който да траква по IP потребителя и да го мята към съответната версия - бг или ен - на сайта). И за WP мисля, че няма да е лош един такъв. Виждал съм един за Opencard, дори съм го слагал, работи. За WP, още не съм стигал, може и да има. Но си е хубаво нещо. Все пак сме Европейски съюз, ще има интерес. :)
 
От: Нов WordPress plugin?

This?
Result to your mail..

Wordpress Login Attempt By xxxxxx
Date: xxxxxxx
IP: xx.xx.xx.xx
Hostname-Resolved: xxxxxxx
Browser: xxxxxx
Referral: xxxxxx
Веднага ти давам идея за Plugin - мързи ме да ги пиша сам :)
Имам остра нужда от известяване по email за това кога администратор се логва и от къде точно.
Idea?
 
От: Нов WordPress plugin?

Форумът за WordPress се казва bbPress.
Кеширащи (за "ускоряване") плъгини има достатъчно.

По тия две горните забрави да правиш конкурентен продукт. Нещо по-лекичко предполагам е по-удачен вариант - ей като последните 2 предложения...
 
От: Re: Нов WordPress plugin?

Offtopic: Някой да ни напише плъгин за форуми (по-специално vbulleting, който да траква по IP потребителя и да го мята към съответната версия - бг или ен - на сайта). И за WP мисля, че няма да е лош един такъв. Виждал съм един за Opencard, дори съм го слагал, работи. За WP, още не съм стигал, може и да има. Но си е хубаво нещо. Все пак сме Европейски съюз, ще има интерес. :)

Блинки, това го има като опция в WPML избираш си коя версия да отваря на посетителя в зависимост от езика, на който му е настроен браузера.

Аз пък не мога да намеря свестен плъгин за регистрация на юзери и private area. За да направя, това което ми трябва ми се налага да ползвам три отделни плъгина и да губя страшно много време за настройки ... За свестен такъв плъгин бих си платила даже. :D
 
От: От: Нов WordPress plugin?

^^ Плъгин за регистрация на юзери? То няма ли 1000 такива, или не струват?

А private area имаш предвид да посочиш кои страници да не могат да се access ако юзера не е логнат ли?

Да, точно - пълно е с плъгини за регистрация, ама ... и да, имам предвид да не могат да се четат определени страници, ако не си логнат.
 

Горе