Нужда от помощ или съвет за wordpress и RSS

elflame

Well-Known Member
Здравейте, имам следното питане! Имам два сайта единия е на обща тема а другия е тематичен. Искам да поставя в сайта който е тематичен в една колонка отстрани на постовете да излизат новини от другия сайт общия. С RSS става но излиза само текстов линк на новините. Та въпроса ми е имали плъгин за RSS или някакъв начин по който да излизат новините със снимка и заглавие. Гледах из плъгините но не видях такива опции.
 
От: Нужда от помощ или съвет за wordpress и RSS

Здравей благодаря за отговора. Пробвах го но не става. Или аз бъркам нещо или просто не е за това този плъгин. Сега като гледах не знам дали и с RSS ще стане. По принцип самия wordpress при инсталация си има widget за RSS и като го поставиш в sidebara и поставиш feedа на другия сайт, то показва новините от него с линк но без снимки. А на мен ми трябва да са със снимките. Та някои ако има идея как да стане това ще се радвам да чуя идеи.
 
От: Нужда от помощ или съвет за wordpress и RSS

Здравей благодаря за отговора. Пробвах го но не става. Или аз бъркам нещо или просто не е за това този плъгин. Сега като гледах не знам дали и с RSS ще стане. По принцип самия wordpress при инсталация си има widget за RSS и като го поставиш в sidebara и поставиш feedа на другия сайт, то показва новините от него с линк но без снимки. А на мен ми трябва да са със снимките. Та някои ако има идея как да стане това ще се радвам да чуя идеи.
По дефоулт снимките ги няма във фийда.
Сложи това и пак пробвай с плъгина.
PHP:
function add_media_thumbnail_in_rss() {
  global $post;
  if(has_post_thumbnail($post->ID)) {
    $thumb_ID = get_post_thumbnail_id($post->ID);
    $src= wp_get_attachment_image_src($thumb_ID, 'thumbnail');
    if(is_array($src)) {
		echo "<thumbnail>{$src[0]}</thumbnail>\n";
    }
  }
}
add_action( 'rss2_item', 'add_media_thumbnail_in_rss' );
 
От: Нужда от помощ или съвет за wordpress и RSS

Благодаря за отговора къде точно трябва да се постави този код?
 

Горе