Нужда от помощ от човек с небългарско IP

Unwise

Well-Known Member
Темата не е никак несериозна, но тъй като не намерих подходящ раздел, я сложих тук. Ако админите сметнат, че е за другаде, нека я преместят.

Май, ще се караме с интернет доставчика на интернет доставчика ми (кофти ситуация). Става въпрос за нерегламентирано филтриране на портове. На територията на България няма филтриране, но веднага след като напусне територията на България тези портове се блокират. Става въпрос за портовете 5222 и 5269. Тези портове се позлват от чат сървъри базирани на XMPP протокола (Jabber/Google Talk). Надявам се грешката да е допусната от невнимание или небрежност. Ако се окаже умишлено, това е сериозно нарушение на неедин български закон и дори на Европейската конвенция за правата на човека.
Какво представлява самият тест? Ако не сте с българско IP, просто пробвате да наберете тези два адреса:
http://95.168.224.56:5222/
http://95.168.224.56:5269/
Ако виждате web форма за login, то проблем няма. Ако страницата не може да бъде набрана (Page not found / Error 404), то съм прав за това, което твърдя.
Преди да пусна темата тествах с няколко български и няколко небългарски проксита и знам резултата. От България са видими двата порта, а от чужбина - не. Все пак е възможно да съм допуснал тъпа грешка при тестовете (вероятност 1-3%) и точно затова пускам темата.
Моля всеки, който реши да пробва адресите, да опише резултата в темата. Предваритено благодаря!
 
От: Нужда от помощ от човек с небългарско IP

Аз не ги отварям

Няма достъп до тази уеб страница
Връзката с/ъс 95.168.224.56 бе прекъсната.

Грешката не е в твоят телевизор
 
От: Нужда от помощ от човек с небългарско IP

Значи 97-99% се оказват 100%. Май ще има разправии и се надявам да не замясат на просташките пазарски свади.
 
От: Нужда от помощ от човек с небългарско IP

Ако са го направили нарочно не мисля че ще излезеш на глава с тях - вероятно ще ти се наложи да си търсиш друг доставчик
 
От: Нужда от помощ от човек с небългарско IP

С Бг го отварям. Пробвах с американско и европейско прокси - не става.

request to url [http://95.168.224.56:5222/95.168.224.56:5222] fail, reason - couldn't connect to host
 
От: Нужда от помощ от човек с небългарско IP

Не говоря за съд срещу интернет доставчик (вероятността да са виновни е под 10%). Не съм сигурен какво точно става, но имам предположение. Няма да пояснявам. Който разбира, да разбира.
Следващ въпрос, който изникна в последствие. Някой от България да е ползвал през изминалия (март) или този (април) месец успешно TOR? Ако не знаете какво е това, значи не сте го ползвали.
Благодаря предварително за отговора и на този въпрос!
 
От: Нужда от помощ от човек с небългарско IP

И при мен се отварят.
 
От: Нужда от помощ от човек с небългарско IP

Пробвах с няколко различни IP-та през TOR, но с нито едно неуспях да отворя адресите.
 
От: Нужда от помощ от човек с небългарско IP

Благодаря за тестовете. Определено има нещо гнило и то не в Дания както е казал Шекспир, а в България. Остава да разбера до колко е гнила работата. Не е редно да хвърлям обвинения без доказателства, така че на този етап няма да обвинявам никого или поне не официално.
А това за TOR-а беше въпрос без връзка с посочените адреси (т.е. просто дали ви работи, а не дали ви набира конкретни адреси) и макар да не съм пояснил, съм имал предвид използване на TOR от България (т.е. от IP адрес от българското пространство). Пак благодаря. За момента темата е ненужна, но мога да дам повече инфо когато|ако изникне такава.
 
От: Нужда от помощ от човек с небългарско IP

Пробвах с няколко холандски и немски private проксита и резултатът е: The requested URL could not be retrieved (110) Connection timed out. С БГ IP-то зарежда.
 
От: Нужда от помощ от човек с небългарско IP

И при мен не могат да се отворят.....
 
От: Нужда от помощ от човек с небългарско IP

С проксита не става, иначе от БГ се отваря без проблем.
 
От: Нужда от помощ от човек с небългарско IP

Установи се в територията на кой точно интернет доставчик става филтрирането. Все още не е ясна причината.
Ще помоля да не си правите труда вече по този проблем. Благодаря отново на всички участвали.
 

Горе