Нужда от съвет за начало

valcho

New Member
Здравейте!
Много мислих и мисля да започна с Affiliate marketing но първо се нуждая от няколко съвета
1. Да започна от домейна.Задължително ще е на собствен домейн, аз лично не бих купил стока от сайт с под-домейн. Харесал съм си няколко имена но .com и .net са заети :(
Има ли проблем ако сайта е на .org , .eu или .in примерно? (за .in гледах промоция 5 лева на година).
2. Най голямата сила доколкото разбрах са Cashburners или поне за момента, но ми се иска сайтът ми да е като каталог за много продукти, не само от CB а да включва и Crocmint и Moreniche. Дали ще е проблем и дали изобщо е възможно да включа и 3-те Affiliate програми ?
3.WordPress, Joomla или нещо друго? С кое се работи най-лесно за такъв вид сайтове? Аз лично съм работил с Wordpress и там имам познания. Изпробрах и Cashburners CMS-a
Но нещо ми се струва "бъгав" и не може да се добавят други продукти освен тези на CB.
Общо взето това е само за началото, после ще трябва оптимизация, трафик и куп куп работи :)
Естествено контента ще се опитам да бъде уникален за да съм в добри отношения с чичко Гугъл.

Приемам всякакви съвети и съм готов да започвам :)
 
От: Нужда от съвет за начало

За третия въпрос - колкото хора, толкова и мнения. :-] Аз лично съм силен привърженик на Joomla, колкото и да му плюят SEO възможностите. С подходящите компоненти и плъгини всичко се постига. ;-)
2. Освен ако в правилата не е изрично забранено - не виждам проблем да си включиш всичко. Нека някой, който е работил с тях да се изкаже по-компетентно. Просто ти казвам, че можеш да прочетеш из правилата им, за да си отговориш сам.
1. .com като е зает... защо не пробваш -bg.com ? Или идеята ти не е за BG пазара? Но при изброените - .org е доста по-авторитетен от .eu и .in. Въпреки всичко, ако не си решил твърдо да е определен домейн - промени буква, сричка, добави цифра... просто .com е къде-къде пред останалите. :-]
Толкова от мен.
 
От: Нужда от съвет за начало

Един WP с тема в светли тонове ще е идеален. Може да си сложиш каквито си искаш продукти от където искаш - сайта си е твой. Аз съм слагал не съм имал проблем от афф. програмите. За домейна нема голямо значение аз лично съм фен на .com в твоя случай бих взел .org. Текстовете гледай да са ти грамотно написани на правилен английски, а не на индийски английски, че няма да хванеш много продажби.

Успех! :)
 
От: Нужда от съвет за начало

@Poltargaista Не съм се насочил към българския пазар :)
а за домейн още мисля конкретно име и ще бъде .com/.net/.org

@gangster Да ми препоръчаш някоя тема/shoping card която може да ми свърши работа?Разбира се, че ще направя промени по него.
 
От: Нужда от съвет за начало

@gangster Да ми препоръчаш някоя тема/shoping card която може да ми свърши работа?Разбира се, че ще направя промени по него.

Не се сещам сега за конкретна тема аз ползвам от тези за блогове които са с малко преправяне ако е наложително. Повечето сайтове са ми с малко продукти 1-2-3 и ги правя по в стил блог не онлайн магазин. Темата не е фатална каква ще е стига да не е нещо в черно и тем подобни тъмни цветове.

Тука има някой готини, но са все платени:
http://www.wpjedi.com/best-e-commerce-themes/
http://shopperpress.com
 
От: Нужда от съвет за начало

До тук добре но май няма да стане с комбинирането на афф. програмите.Няма как да се оправя при файнъл ордера ако са на две различни програми или поне аз не се сещам как ще стане

Маи ще трябва да се ориентирам само към CB.
 
От: Нужда от съвет за начало

До тук добре но май няма да стане с комбинирането на афф. програмите.Няма как да се оправя при файнъл ордера ако са на две различни програми или поне аз не се сещам как ще стане

Маи ще трябва да се ориентирам само към CB.

Да ти кажа честно не съм си играл с тези shoping card теми и плъгини аз ги правя по просто нещата. Нова страница на WP я правя на ордер страница примерно на Crocmint-а на Хоодиата както е и ползвам на CB Hardcode Linking Generator-а да взема линквете за ордер. Мисля, че и при Crocmint имаше подобен тул ама нямам регистрация там и не знам как стоят нещата.

Не е нужно да нашляпваш всички продукт на един път може да го добавяш един по един с течение на времето.:)
 
От: Нужда от съвет за начало

Точно се чудех как да взема директно линковете за ордер :)

Мерси много

Забравих да кажа после трябва да провериш сорса на страницата, която ти генерира Linking Generator-а за този мета таг да знаеш, че ти отчита правилно:

Код:
<meta name="affiliate" content="Tvoeto ID" />
 
Здравейте!
Много мислих и мисля да започна с Affiliate marketing но първо се нуждая от няколко съвета
1. Да започна от домейна.Задължително ще е на собствен домейн, аз лично не бих купил стока от сайт с под-домейн. Харесал съм си няколко имена но .com и .net са заети :(
Има ли проблем ако сайта е на .org , .eu или .in примерно? (за .in гледах промоция 5 лева на година).
Няма значение, но е хубаво да си е нещо популярно, все пак е един вид лице в нета. Но карай по-SEO, и по-малко брандинг или ексакт мач с .net, .com. Важното е да ти е Ок и да отговаря на изискванията, за да продаваш.
2. Най голямата сила доколкото разбрах са Cashburners или поне за момента, но ми се иска сайтът ми да е като каталог за много продукти, не само от CB а да включва и Crocmint и Moreniche. Дали ще е проблем и дали изобщо е възможно да включа и 3-те Affiliate програми ?
Мда, тази програма и доста добра. Други ползват и останалите. НО и другите 2 са ОК. Обаче ако трябва да избира измежду 2те, щях да се насочка към Cashburners, после наред, които следват.
3.WordPress, Joomla или нещо друго? С кое се работи най-лесно за такъв вид сайтове? Аз лично съм работил с Wordpress и там имам познания. Изпробрах и Cashburners CMS-a
Но нещо ми се струва "бъгав" и не може да се добавят други продукти освен тези на CB.
Това сам си решаваш, с което ти е по-ОК. Няма голяма драма тук. ;)
Общо взето това е само за началото, после ще трябва оптимизация, трафик и куп куп работи :)
Естествено контента ще се опитам да бъде уникален за да съм в добри отношения с чичко Гугъл.

Приемам всякакви съвети и съм готов да започвам :)

Ако имаш нещо друго питай. :)
 
От: Нужда от съвет за начало

Добре но с Hardcode Linking Generator-а директно се купува стоката.
А ако искам примерно първо да има бутон "Add to card" и после да се дава "Checkout" ?

Еми ще ти трябва някакъв E-Commerce плъгин за целта, но както ти казах не съм се занимавал с подобни плъгини и в момента нямам сайт на който да експериментирам ще се наложи да рацъкаш плъгините да видиш кой ще ти свърши работа:

Top 5 отлични E-Commerce плъгини за WordPress-безплатно!

Иначе аз ги правя ордер страниците така:
http://www.hoodia-absolute.com/order.php
 
От: Нужда от съвет за начало

Готов съм със сайта .
Но сега на къде? Четох за сателитки, горе-долу разбрах как се правят. С тях ли да започна ? колко да направя? До сега четох темите относно тях но всичко е много объркано.
Освен сателитките нещо друго по-съществено да правя ли?
 
От: Нужда от съвет за начало

Submit по директории за сайтове;
Submit по директории за статии;

Тежестта на сателитките пред Google намалява все повече и повече с всеки изминал ден. По принцип е хубаво да имаш, но го имай предвид.
 
От: Нужда от съвет за начало

..До сега четох темите относно тях но всичко е много объркано.
...
Чети и медитирай.
Пак чети и пак медитирай.
И така дорде това обърканото се подреди :) .
 
Направи си добре план как ще го промотираш и какви стратегии си му намислил за събиране на трафик. Много е важно тук да имаш добре направен план или поне да е разчертан в главата ти стъпка по стъпка, за да имаш идея какво да правиш, а не да се луташ. Може и да те сторят празни приказки, но е важно, по-ефективно е даже. Като начало няма да е зле да му пипнеш текстовете и да му оправиш конверсията или по-скоро да я подобриш. И след това почни по обкражаваща го част, а именно, линкове, статии, директории, сателити и прочие.

А какво те интересува? В смисъл поел ли си по някакви стъпки вече или те първа още анализираш ситуацията? Успешна и мултифунционална формула няма, но правилни стъпки и насоки има много. :)
 
От: Нужда от съвет за начало

Всички текстове са променени. Не са като в останалите такива сайтове. Конверсията я подобрявам постоянно.
Иначе в момента го събмитвам по раните директории и правя 2 сателита.Мисля скоро време да му пусна реклама в Адуордс и фейсбук. Не, че ще успея да продам нещо но поне да натрупам малко трафик.Това ми е плана за сега, след това ще го мислим :)
 
От: Нужда от съвет за начало

Щом имаш пари, няма ли да е по-добре да ги дадеш за SEO, отколкото за реклама?

P.S. Купи си американски хостинг. Също си вземи и whois privacy, щото от форума имаше изгорял потребител...
 

Горе