Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

sifon4o

Member
Здравейте,

знае ли някой каква е процедурата, за да може да направиш печат, с който да отпечатваш име и лого на фирма (примерно) по сградите и улиците, както правеха водка "Мери Джейн" навремето и още доста фирми след това?

Трябва ли ми разрешително от общината? Плаща ли се някаква такса за това, че "разкрасяваш" сградите?

Ще съм благодарна, ако някой, който се е занимавал с това, ме насочи.

Хубав ден :)
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

Странен въпрос...
незнам кака да го определя, като странен, като нагъл, като идиотски... или като детински и невеж?
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

Пробвай с детински и невеж. Защо странен? Има много фирми, които се рекламират и така. И защо нагъл? След като имена и сайтове на фирми се отпечатват по стените на цяла София, значи това трябва да е регулирано по някакъв начин. Просто искам да знам какво се прави.
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

никой няма да ти даде разрешение да драскаш на хората по стените:)
и доколкото знам се правят със спрей и с шаблон, но глобата е голяма
Абсурдно е да си го помисляш
може да го правиш по стени на изоставени сгради
но драснеш ли някъде и някой оплаче ли се - гориш с глоба
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

Отивай в общината - рекламен отдел и там ще ти обяснят. Но това, което искаш няма как да стане. Може да разлепваш плакати на определени за целта места и то с разрешение на общината.
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

Фащаш няколко келеша, даваш им матриалите и им казваш да чакат да мръкне и да тръгват... Първо да шурмуват НДК-то!

После като ти звъннат на телефона ше се прайш на ни лук ял, ни лук мирисал и ше кажеш че миналата седмица някой ви е разбил склада за рекламни матриали и е задигнал няколко шаблона :)
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

Представяте ли си един ден осъмваме и най-отгоре на НДК с огромни букви пише: PREDPRIEMACH.COM :)
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

Noke, със сигурност не искам да е така. Тогава просто няма да го правя. Просто не мога да повярвам, че театър 199, списание RUSH - ако това изобщо е списанието и шофьорски курсове "Мария" (за тези се сещам на прима виста, че са го правили) са платили солени глоби, както и че общината не се е полакомила да прибере пари и от още нещо. Затова и попитах тук. Благодаря ви за отговорите. Ще си измисля нещо друго, което да ме устройва повече.

А predpiemach.com си има фенове, така че защо да носи отговорност за един надпис? Пък бил той и огромен и на НДК. :)
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

Аз ще ти кажа какво е стабилна реклама...
ако пътуваш много ще видиш през 10-50 километра по всички пътища налепени реклами на тегличи.ком май беше ама лепили тея не си поплюват няма как да не им видиш рекламите
на бял лист а3 май напринтирали яко и лепили по дърветата край пътя :)
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

? ЩО БРЕ? АЗ ЧЕСТНО ТИ КАЗВАМ ЧЕ АКО НЕ МЕ МЪРЗЕШЕ ДОСЕГА ДА СЪМ НАЛЕПИЛ ПО ПЪТЯ 10 000 ПОСТЕРА
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

Не ми трябва пътят. Трябва ми София. Най-вече центърът й. А той е залят от плакати. Такова огромно количество плакати, каквото ми трябва, за да не потънат между Калина, Рени, Бени и "кърти, чисти, извозва" просто не мога да си позволя. :)
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

е те софиянци все едно не пътуват никъде дева... не вярвам да ти тябват пенсионрите
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

И да идеш в общината, парите ще ти вземат, ама проблемът пак ще си е твой, защото ако искаш да шариш или лепиш по частни имоти, освен благословията на общината, трябва да имаш и съгласието на собственика на имота. Така де - освен ако нервите ти не са достатъчно здрави и не убедиш проверяващите, при наличие на такива, че просто почитатели изписват логото ви с любов:)
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

Трябват ми активни, работещи за прилични пари мъже и жени, които обичат да се забавляват, ходят по партита, прекарват поне половината вечери от седмицата си навън. Ей такива неща. Верно, че много от тях пътуват, но ще ми е трудно да облепя околностите на София с листове А3. Знам ли... ако се наложи :)

Да имам съгласието на собственика на имота, т.е. да ходя от къща на къща и да пия кафе с хората и да ги убеждавам... хм... ами ако дращя по тротоара?
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

За тротоара - при късмет - няма да последва нищо, при липсата му - ще платиш да почистят и нещо отгоре. А за собствениците - говоря ти от опит - не в София, в Пловдив - дадоха ми разрешение за връзване на транспарант над Главната, но ми казаха, че ако връзвам по балконите - трябва да имам съгласие на собствениците, а собствениците или ги нямаше или искаха пари... та историята беше малко нелегална единия път, другия просто го вързах на две дървета...
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

Относно това, че щял да плаща глоби и ще чисти - няма такова нещо.
Абсолютно грешно разбиране е също, че ще трябва да се обяснява какво са му откраднали от къде.
По конституция и закон е невинен, до доказване на противното от компетентните органи.
Първо трябва да се докаже, че е той и след това са глоби, чистене...
Не може да го глобят с мотив "сайта е негов", ами нали утре ще отида да нашаря София с parliament.bg и какво правим тогава? Цецка ли ще глобят?

А това не означава, че е легално и законно да драскаш из София, точно обратното - всички тези графити с рекламно съдържание са нелегални.
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

Тия реклами с тегличите и аспусите на белите листа покрай пътя са на емКомплект33 и са напълно незаконни - просто на много малка част от общините им се занимава да ги гонят - особено и ако са извън софя не виждам и как ще ги намерят да им наложат глоба. Много по лесно им е на инспекторите да налагат глоби на хората които са сложили някакви реклами върху частната си собственост от колкото да търсят такива дето не знаят къде да ги намерят.
И още един парадокс, ако си сложил реклама в двора си върху къщата си и не си я узаконил могат да те глобят но ако вържеш трансперант над път от нацоналната пътна мрежа (например околовръстното на София) няма кой да те глоби освен ако някой общински испектор не си превиши правомощията (защото те отговарят само за общинската собственост, а пътищата от националната мрежа са държавни)
 
От: Нужда от съвет за реклама тип "графити"!

Ганимед,би ли могъл да обясниш каква беше процедурата с транспаранта ти на главната-иска ли т общината пари,колко голям беше транспаранта,имаше ли ефект,колко пари ти струваше?:)Ще ми бъде от полза опита ти,защото и аз имам планове за такъв тип реклама.
За тротоара - при късмет - няма да последва нищо, при липсата му - ще платиш да почистят и нещо отгоре. А за собствениците - говоря ти от опит - не в София, в Пловдив - дадоха ми разрешение за връзване на транспарант над Главната, но ми казаха, че ако връзвам по балконите - трябва да имам съгласие на собствениците, а собствениците или ги нямаше или искаха пари... та историята беше малко нелегална единия път, другия просто го вързах на две дървета...
 

Горе