Някой да гледа кучета ?

C.Cenov

Well-Known Member
Малко е тъпо, но се чудя дали да не започна да гледам мопсове - имам двор където е баща ми и ще има кой да ги храни - ще се измайстори някаква колиба и така, но нямам идея дали въобще си струва да купя 2-3 кучета да ги изгледам докато станат готови за разплод и след това евентуално да ги продам. Ще ми бъде полезно ако някои сподели мнение .. просто искам да си вкарам някъде парите..
 
От: Някой да гледа кучета ?

Пробвай с кокери, ако имаш условия. В момента забелязвам, че има интерес от бая хора. Защото с кокерите търсят трюфели. Ако са чистокръвни, здрави и с документи цената може да надхвърли и хиледарка. Но го направи ако обичаш животните. Нека това да е водещо. :)
 
От: Някой да гледа кучета ?

Опитай, Приятелю! Наистина главен фактор, че трябва да обичаш животните, а всяко начинание е възможно да превърнеш в печеливш бизнес, достатъчно е само да подходиш само сериозно към него. Успех!
 
От: Някой да гледа кучета ?

Направи рисърч:

1. Кои са най-търсените породи кучета в момента?
2. Колко струва едно куче от тези породи?
3. Колко лесно се гледат, тренират, какви здравословни проблеми имат най-често и т.н. (чети във форуми за домашни любимци)
3. Какви ще са ти горе-долу разходите за определения период в който очакваш да стоят при теб преди да бъдат продадени:
-храна
-ваксини, лекарства
-административни (паспорти, разрешителни ако трябват и т.н.)
-подслон
-играчки (кучетата трябва да са хепи!)
4. Колко време си готов да отделиш за това начинание? Кучетата имат нужда от внимание. Малките кученца от 2пъти повече внимание :)
5. Кой период през годината е най-благоприятен за отглеждане и ПРОДАЖБА (много важно! пример:около Коледа за подарък) на кучетата?
6. И както казаха колегите по-горе - си задай въпроса "Кой е основният движещ фактор?" - Това, че ще се забавлявам, ще ми е интересно и обичам кучета ИЛИ искам да направя пари!
 
От: Някой да гледа кучета ?

Реално, никога не съм гледал куче, но имах котка като малък 10-тина години и бях се превързал доста към животното, не бих казал, че съм някакъв заклет фен на животните в смисъл от моята чиния няма да ядем двамата с кучето ми, но определено ако имам 2 филии хляб бих му дал едната :)

Но сега и зима идва, трябва да се прочете дали държат на студ, а за тези кокери, мисля да се хвърля на някоя по евтина порода, като мопса - гледам, че вървят за около 300 лв с документи и ваксини, ако се обадя предполагам, че ще чупя още малко от цената. А и искам да взема поне 2 -3 кучета, даже ще е най-добре да са различни породи
 
От: Някой да гледа кучета ?

Малко е тъпо, но се чудя дали да не започна да гледам мопсове - имам двор където е баща ми и ще има кой да ги храни - ще се измайстори някаква колиба и така, но нямам идея дали въобще си струва да купя 2-3 кучета да ги изгледам докато станат готови за разплод и след това евентуално да ги продам. Ще ми бъде полезно ако някои сподели мнение .. просто искам да си вкарам някъде парите..

ще гледаш мопс на двора :shock:
 
От: Някой да гледа кучета ?

Мопсовете ми се струват малко нежни за отглеждане/развъждане навън, зимата ще им е студено.
 
От: Някой да гледа кучета ?

ще гледаш мопс на двора :shock:

Ми не знам, не съм чел на колко издържат, като цяло квото и куче да взема ще се гледа на двора в клетка с колибка, в смисъл не си го взимам за домашен любимец..
 
От: Някой да гледа кучета ?

Ако искаш да продаваш мопсове и другите дребни котки ( да се чете кучета) е хубаво да се обучават за живот в жилище. Ще е хубаво да се договориш и с някоя школа за кучета в близост който да учат кучетата при желание от клиента. Едноседмично обучение на подобно куче струва към 500 -600 лева ако не греша. Едни 10% винаги биха ти били от полза.
Мопсовете също така боледуват доста от всякакви неща за който не си чувал. - информацията ми е от една приятелка и може да не е 100% точна провери го.

Иначе мопсовете не са толкова търсени заради проблемите и пърденето си. Виж дали изобщо ще намериш пазар. Имай в предвид, че цената на кученцата след 3тия месец започва да пада много бързо .. след 6тия са почти непродаваеми. Не прекалявай с кучетата в началото.
Мой приятели отглеждат кучета единия за продажба другия за боеве. И при двамата забелязвам, че работят само с една порода. Виж дали някой кучета не си пречат с други и дали могат да съжителстват.
 
От: Някой да гледа кучета ?

Преди години бях пускал стария ми мъжки (немска овчарка) и тръгнах да продавам кученцето, което ми се полагаше. Около 5-6 човека ми звъннаха в рамките на 1 седмица (имай предвид, че не живея в много голям град), но за съжаление им отказах, защото в същото време ми откраднаха мъжкия и реших да си запазя малкото. Добре си се ориентирал към малка порода кучета. Със сигурност са по-вървежни, защото по-голям брой хора могат да си позволят и имат условия да ги отглеждат. RealMoney ти е дал страхотни насоки. ;)
 
От: Някой да гледа кучета ?

Ако искаш да печелиш добре, ти трябват кучета шампиони. С документи и родословие.
А освен това и доста, доста познания. С шепа гранули, на двора, се гледа дворно куче. Без особени претенции.

Цял живот съм имал кокошки. От миналата година си уредих имотите както трябва и взимам голяма рента в зърно. Реших да увелича рязко броя, да завъдя интересни породи - да превърна зърното в пари: яйца, месо, птици. Направих инкубатор.
Измътих много пилета, с ред перипетии, дето не са за кучешка тема. И като налегнаха болести... През ден си говорим с ветеринарния лекар по скайпа, веднъж седмично съм при него.
Сега изучавам кокошите болести, точно както преди години изучавах тези по доматите и другите зеленчуци.
 
От: Някой да гледа кучета ?

Ако искаш да печелиш добре, ти трябват кучета шампиони. С документи и родословие.
А освен това и доста, доста познания. С шепа гранули, на двора, се гледа дворно куче. Без особени претенции.

Цял живот съм имал кокошки. От миналата година си уредих имотите както трябва и взимам голяма рента в зърно. Реших да увелича рязко броя, да завъдя интересни породи - да превърна зърното в пари: яйца, месо, птици. Направих инкубатор.
Измътих много пилета, с ред перипетии, дето не са за кучешка тема. И като налегнаха болести... През ден си говорим с ветеринарния лекар по скайпа, веднъж седмично съм при него.
Сега изучавам кокошите болести, точно както преди години изучавах тези по доматите и другите зеленчуци.

За гледането ще ги изгледам, както казах баща ми ще помага. Проблема е, че не съм сигурен дали ще има пазар за такива кучета, сега гледах и други породи - примерно това чау-чау е много добро, буквално се влюбих в него. Но определено, ако се взима куче трябва да е от някой развъдник и родителите да са с някакво родословие.

Не знам вероятно сам трябва да взема подобно решение, благодаря на всички включели се и ще ми е интересно, ако някои има да добави още нещо :)
 
От: Някой да гледа кучета ?

Акита също е много интересна порода, разгледай ги. Ако мислиш, че можеш да им предложиш добри условия и имаш средствата да започнеш, мисля че ще е добра инвестиция.
 
От: Някой да гледа кучета ?

Малко е тъпо, но се чудя дали да не започна да гледам мопсове - имам двор където е баща ми и ще има кой да ги храни - ще се измайстори някаква колиба и така, но нямам идея дали въобще си струва да купя 2-3 кучета да ги изгледам докато станат готови за разплод и след това евентуално да ги продам. Ще ми бъде полезно ако някои сподели мнение .. просто искам да си вкарам някъде парите..

Тъпо е, ако мислиш да намериш занимание за родителите си.
Ако си решил сам да отглеждаш кучета е друго, но първо се запознай с породите, които могат да се гледат на двора и са по непретенциозни откъм грижи
Но пак трябва да те влече, а не да си убиваш времето
 
От: Някой да гледа кучета ?

Баща ми преди около година си купи бяло женско чао чао новородено, от Чехия го докараха точно с тази цел разплод, да продава кученца. Всичко си има - паспорти, родословно дърво и такива неща.
После тръгнаха разходите - ваксини, каишки против бълхи, ежемесечни прегледи и изстискване на някаква жлеза около задника на кучето. Поради голямата козина, понеже го къпаха често, кучето разви някаква екзема (не съхнеше козината бързо) и там разходи - стигна се до инжекции и мехлеми..
Накрая това куче стана нещо като член от семейството и се забрави първоначалната идея.
 
От: Някой да гледа кучета ?

Пробвай някаква или кифленска порода (като мопса м/у другото) или ловджийски кучета.

Сорри ако не съм много полезен 6-то мнение трянваше ми :)
 
От: Някой да гледа кучета ?

Пробвай със Чихуахуатата - такива кучета достигат 1000 лева без родословие или мини териерите.

Обаче тези породи не са за "двор" и имат особенности.
 
От: Някой да гледа кучета ?

Човек, ако ще ги гледаш навън по добре не ги гледай!
 

Горе