Някой занимава ли се с Mail Marketing?

Doctor_BG

Active Member
Като че ли Mail Marketing-a е най-слабо застъпен като тема в този форум, а според много източници води до най-голям ROI.

Така че има ли хора тук, които редовно се занимават с изпращане на Mail кампании?

Особено такива използващи Amazon SES?

Мисля, че можем да си бъдем полезни и имаме конкретни оферти.

Ако проявявате интерес - пишете лично съобщение.
 
Да, слабо застъпено е, наистина. Може би защото всеки си прави лично мейл кампаниите от техни си листи. Но ще се радвам да има повече информация кой как се справя. Дори наскоро един приятел с неговия магазин ще почне мейл кампании,разбира се когато има за какво да им пише. ;)
 
Преди 3 месеца правихме рекламна кампания на медицинска услуга, както си му е реда - лендинг страница, lead magnet, autoresponder.

Събрахме доста мейли и досега имаме около 600% ROI.

P.S. Ако ползвате Mail Chimp, Get Response или която и да е друга услуга с месечен абонамент, вероятно харчите повече, отколкото е необходимо.
Има много евтини варианти през Amazon SES, но за настройването му се изискват малко по-задълбочени знания.

Ако някой проявява интерес да обменим опит да пише лично съобщение.
 
И аз преди години започнах с Mail Chimp (добрият стар forever free plan до 2k събскрайбъра).

След това постепенно започнах да правя аутореспондери на месечните им планове, но с нарастването на list-a стана скъпо.

Така се наложи да търся алтернативи и Amazon SES е услугата, която използвам активно и до днес.

Като имам време ще гледам да направя по-голяма тема по въпроса.
 
Много ще ти бъдем благодарни. Мейл маркетинга (собствени листи най-вече) дава супер голяма успеваемост. ;) Не го казвам, защото съм го чел някъде, а съм го виждал с очите си. Наистина има голям смисъл. Щом и на моя човек му подсказах а това, и той се зариби. Явно има смисъл. :)
 
f5jbn.png


2u5gt5h.jpg
 
74 е Reminder за уебинар като кампанията я изпращам 1 час преди началото.

Показвам статистика от различни кампании, както начални, така и follow-up.
 
Странна теза, правя луди ROI (предполагам имаш не лощ марж), а не искаш да си платиш за услугата 30-40 долара на месец ...
 
30-40 долара, ако имаш 2500 събскрайбъра. Ако имаш 10к ти е 75 долара в мейл чимп.

След това още скачат цените.

Защо да плащам и 30 долара като мога да мина с пренебрежимо малка сума с малко технически познания?
 
30-40 долара, ако имаш 2500 събскрайбъра. Ако имаш 10к ти е 75 долара в мейл чимп.

След това още скачат цените.

Защо да плащам и 30 долара като мога да мина с пренебрежимо малка сума с малко технически познания?
Малко работата да ловим с трици маймуни - да гониш дивото, вместо ефективното питомно не ми се вижда голямо решение - ако все пак не искаш да "спестиш" някой лев - защото видимо си губиш времето да търсиш някой, после да ти взема пари да го направи и всеки път да ти струва пари за промяната, отвъд времето, което ще губиш. За мен не е удачно решение, но всеки сам взима решенията си.
 
Кой ми взема пари "да го направи" и "за промяната"? Това въобще не го разбрах.

Ти ползваш ли месечен абонамент за Mail Marketing? Ако да, колко голям ти е листа?
 
---
 
Последно редактирано от модератор:
Мейл маркетинга наистина много продава, дори и да реализира около 10-15% отваряемост на мейлите. Това са стандартни цифри при изпращане до хиляди потребители, например абонати на магазин. От този процент на отворили мейла само още 10-15% да кликнат на линка и половината от тях да купят....цифрата наистина ще бъде голяма относно оборота. Занимавам се и с мейл маркетинг и мога да потвърдя, че щом настройки, информация, оферта и всичко около изпращането на една кампания е изпипано работи адски добре.
Има редица големи магазини, които пращат мейли на 2-3 дни, но списъкът на отписаните е малък, точно защото офертите си заслужават. Няма смисъл давам за пример едни румънци, нали ;)

А Amazon SES може да се ползва не само за мейл маркетинг, но и за хостинг решения. Който е запознат с това ще знае за какво говоря, който не е - потърсете малко информация в нета :)
 
Кой ми взема пари "да го направи" и "за промяната"? Това въобще не го разбрах.

Ти ползваш ли месечен абонамент за Mail Marketing? Ако да, колко голям ти е листа?
Мисълта ми беше, че Мейлчимп е специализиран продукт, явно не ти се плаща за него, за това искаш на по-евтино решение(лошо няма, ако и то нямаше своята цена), но пък трябва си наемаш човек да ти настройва нещата и ако няма да въртиш една и съща кампания пак ще трябва да наемаш хора - като цяло спестяваш ужким малко пари от Мейлчимпа, но губиш в пъти повече време, за което пак си плащаш на някой, ако не можеш сам.

Amazon SES дава изключително много, но си трябват умения за него, Мейлчимпа е интуитивен и лесно се борави с него. Честно не виждам защо след като правиш видимо пари от мейл маркеитнг, искаш да спестиш някой друг долар, за повече време в настройки и да си плащаш за тях - не излиза ли пак същата сметка?

Иначе ползвам, но моят е много по-малък от твоя - но горе долу имам подобна конверсия. А твоята конверсия е доста силна!
Само не разбрах 600% РОИ как ги калкулира - услугата на месец за мейлчимп спрямо 1 кампания или спрямо всичките ти месечни кампании?
 
Последно редактирано:
Всичко си настройвам сам.

600% беше за конкретната кампания - ако съм инвестирал 100лв в реклама (трафик към squeeze page), после печеля 600лв.

За тази кампания не ползвах MailChimp, а Amazon SES, съответно разходите ми бяха главно за Adwords.
 
Ясно, а колко са ти общо мейлите?
 

Горе