Някой има ли сайтове на...?

brad1985

New Member
Здравейте!

Интересно ми е дали някои от вас имат сайтове на турски език,
които са насочени към аудиторията в Турция и / или
турскоговорящите гастарбайтери?
Ще съм благодарен, ако споделите впечатления,
пък и съм любопитен за този "интернет пазар" как се развива.:rolleyes:
 
От: Някой има ли сайтове на...?

Да аз имам. Ако разбираш турски съветвам те напрао да почваш на техния пазар. Абсолютно по-бързо ще се развиеш и ще стигнеш до много по-големи печалби.
Аз лично имам 3 агрегатора на оферти и един онлайн магазин насочени към Турция и да ти кажа всичко се купува толкова бързо, че няя смогнеш сам :Д
 
От: Някой има ли сайтове на...?

А ако нямаш нужните знания аз мога да ти изработя сайт напълно на турски (вкл. и Общи правила на сайта)
просто цъкни на линка в подписа и се свържи чрез контактната форма.
 
От: Някой има ли сайтове на...?

Да аз имам. Ако разбираш турски съветвам те напрао да почваш на техния пазар. Абсолютно по-бързо ще се развиеш и ще стигнеш до много по-големи печалби.
Аз лично имам 3 агрегатора на оферти и един онлайн магазин насочени към Турция и да ти кажа всичко се купува толкова бързо, че няя смогнеш сам :Д
Имам човек, който ще ми пише статии за сайтовете и наистина мисля да се ориентирам натам.:)
Ако не е проблем, моля те, пусни ми на лични малко насоки за теми за сайтове - тип медиа като начало.
За агрегатор на оферти не се бях сетил и благодаря за подсказката.
 
От: Някой има ли сайтове на...?

http://www.haberturk.com/
Можеш и да им продаваш почивки в техни курорти Анталя Измир Бодрум Мармарис...
Само със самолетни билети не се занимавай защото конкуренцията ти има такава технология, че 5 човека да хваниш няя могат да ти го напрая.
Жените им купуват платове и също много чанти и обучвки. Зарибени са по таблети и телефони много здраво, но иди си съсдай фирма там иначе ще те сгащят както сгащиха мене преди 2 години. :Д
 
От: Някой има ли сайтове на...?

Благодаря ти много! Имам идея, а като съм готов ще ти пиша да погледнеш как е,
пък може и да разменим линкове.:)
Междувременно можеш да ми пишеш за скрипт на агрегат за оферти на турски,
ако имаш за продаване. И да не е на турски пак става,
защото само такъв скрипт нямам още.:)
 
От: Някой има ли сайтове на...?

И аз скоро се интересувах от турските сайтове. Как става номера с онлайн магазините. Може ли БГ фирма да се продава за Турция? А и също възможно ли е безпроблемно да се прекарат стоките по митницата, примерно изпращане по пощите, или винаги ги задържат пратките за проверка?

П.П. Владея турски отлично и затова се интересувам.
 
От: Някой има ли сайтове на...?

И аз скоро се интересувах от турските сайтове. Как става номера с онлайн магазините. Може ли БГ фирма да се продава за Турция? А и също възможно ли е безпроблемно да се прекарат стоките по митницата, примерно изпращане по пощите, или винаги ги задържат пратките за проверка?
Според мен е трудна работа, защото Турция не е в ЕС и при тях би трябвало хората да плащат мито,
освен, ако не е като при нас до еди колко си пари без мито:?:
Ама те пък и всичко си имат, та какво ще им продадем от БГ?:)
А нета е в пъти по-скъп там и не всички имат...
 
От: Някой има ли сайтове на...?

Аз ако знаех добре немски език бих се замислил за сайтове на немски,
защото това там се цени и според мен не са им хубави сайтовете на германците.
Не ги правят добре и не всеки може да прави сайтове като у нас или в Русия.:)
 
От: Някой има ли сайтове на...?

Ти виж испанските сайтове на какво приличат... Сетих се, че имам приятелка от Испания, която може да ми помогне като преводачка и затова сега правя онлайн магазин насочен към Испания. За съжаление никъде в нета не намерих информация, испанците какви разплащателни методи използват. Като гледам всеки онлайн магазин предлага различни методи. Май нямат такива универсални, които да използват всичките. Е поне не са като нас масово да плащат с наложен платеж...
 
От: Някой има ли сайтове на...?

Плащат сигурно с карти и пейпал, но основно с карти може би...

Алооо, колеги от балкона, защо само четете, а не пишете?:)
 
От: Някой има ли сайтове на...?

Ако мислиш да вадиш пари - без фирма от там няма да стане. А стоката винаги има мито, но повярвай ми дори и 50% да е пак няма да го усетиш. Аз не пращам от тук а от турция и затова не мога да ти кажа как ще трябва да процедираш но мисля че има много куриери който ще ти свършат работа.
Отностно скрипта имам един закупен който не го ползвам в момента защото е много голяма боза бъгва постоянно.
Използвам Друпал за тази цел но ако не си бачкал с тази CMS не се захващай защото ще ти отнеме минимум 1-2 месеца до кат схванеш как работи.

Не се занимавайте с тези испанци гърци и италянци. Смело инвестирайте в Турция Румъния и Германия. На стария континент само тези се развиват другите вървят назад
 
От: Някой има ли сайтове на...?

Прав си, но аз не виждам празна ниша в търговията с Турция. Конкретно аз изучавам маркетинг и нямам интерес от тези сайтове за новини и разни скриптове. Повече ме влече да продавам нещо, а Турция е вече пренаситен от стоки и нямам никаква идея какво може да се пласира успешно там...
 
От: Някой има ли сайтове на...?

Ти виж испанските сайтове на какво приличат... Сетих се, че имам приятелка от Испания, която може да ми помогне като преводачка и затова сега правя онлайн магазин насочен към Испания. За съжаление никъде в нета не намерих информация, испанците какви разплащателни методи използват. Като гледам всеки онлайн магазин предлага различни методи. Май нямат такива универсални, които да използват всичките. Е поне не са като нас масово да плащат с наложен платеж...

В Испания Paypal е доста разпространен начин за плащане.Виждал съм доста рекламни кампании на Paypal.
Също така и картите са доста разпространен начин на плащане.Интересното е че когато плащаш с карта те вкарва в онлайн банкирането на банката която е издала картата.
Не знам как е направено но така испанците имат по-голямо доверие в плащането.Има една особеност с която трябва да се съобразиш.Политиката на испанските банки е да връщата парите на клиента а после продавач и клиент се разбират.Например ако купя нещо от даден сайт после мога да се обадя в банката и да поискам да ми възтановят сумата в сметката а аз после да се разправям с продавача.
 
От: Някой има ли сайтове на...?

И как се възстановява тази сума, ако не е налична в сметката на продавача? Тоест клиента ми плаща и аз веднага след плащането поръчвам нови продукти за магазина ми и в сметката остават налични 10 евра, а клиента е платил 100. Да няма да тръгнат да ме съдят, че съм изхарчил парите от собствената си сметка... Иначе няма доверие да плаща с Пейпал и после поне диспут може да отваря. А дали да вкарам уестърн юнион и мънибукърс?
 
От: Някой има ли сайтове на...?

Как точно работи системата нямам представа но това ти го казвам от личен опит.
 
От: Някой има ли сайтове на...?

Само 2 неща ..
1- Забелязал съм че там е нещо по различно купуват много (просто се въртят парите с огромна скорост)
2- За Турция да не земете да използвате Paypal нищо няма да продадете. Само наложен платеж и Кредитни карти
 
От: Някой има ли сайтове на...?

Само 2 неща ..
1- Забелязал съм че там е нещо по различно купуват много (просто се въртят парите с огромна скорост)
2- За Турция да не земете да използвате Paypal нищо няма да продадете. Само наложен платеж и Кредитни карти


Здравейте, искам да продавам в турския Ebay обаче незнам как става номера с плащането. Колега написал си, че с PayPal не става, а аз до сега само PayPal съм използвал.С наложен платеж мисля, че няма как да стане понеже живея в България, а с кредитните карти незнам как става. Много ще съм ви благодарен ако някой ми разясни как точно става плащането с кредитните карти, понеже аз сега се опитах да публикувам обява в турския Ebay, но като стигна до начин на плащане и забозвам и незнам какво да напиша. Показва ми опции само на турски банки и нищо друго (нито PayPal, нито каквото и да е друго).Възможно ли е изобщо българин да пусне обява в турския Ebay и как мога да получавам плащанията? Моля помогнете :)
 

Горе