Някой ме обстрелва със спам

rak

Active Member
От няколко дни получавам поща, която се изпраща напосоки към вероятно съществуващи потребители на сайта ми. Тъй като такива няма, пощенския клиент ми препраща писмата към e-mail, който съм дала за получаване на поща към несъществуващи имейли. В сайта ми потребителите нямат възможност да си правят имейли, така че няма и кой да ги получи. Така всеки ден ми се изсипват по 30-40 писма и така нататък. Сега реших да не им давам връщане на подателя, а да ги пусна към yopmail.com - сега отиват там, да видим кога ще се уморят. Какво е това нещо - за първи път ми се случва такъв обстрел?
 
Последно редактирано:
От: Някой ме обстрелва със спам

На Радка Кръстева "PR мениджърите" или "SEO оптимизаторите" се опитват да си пробутат услугите в сайта ти.
Докладвай навсякъде, където можеш! Това е съвета ми. И сложи някаква captcha срещу ботове (ако нямаш).
 
От: Re: Някой ме обстрелва със спам

вземи си махни мейлите от поста, че утре може да се "радваш" на 3000-4000 съобщения дневно

Това май не са нейните мейли, а на спамерите. Или се лъжа?
 
От: Re: Някой ме обстрелва със спам

Не са мои мейлите. Ама как може да направят имейл адрес с окончанието на моя сайт????
ето такова нещо се получава:
Administrative Sales Support - Virtual Office
From : <fa4o@----------------->
Date : Tue, 27 Mar 2012 08:12:19 +0000
--------------
Как става тая работа? В пощенската кутия в контрол панела ми няма нито един имейл. Къде да докладвам, то кой какво може да направи, освен да пиша на суперхостинг, да не би и при другите потребители да се получава това нещо?
 
Последно редактирано:
От: Някой ме обстрелва със спам

На Радка Кръстева "PR мениджърите" или "SEO оптимизаторите" се опитват да си пробутат услугите в сайта ти.
Докладвай навсякъде, където можеш! Това е съвета ми. И сложи някаква captcha срещу ботове (ако нямаш).

Аз нещо не схванах, не е ли Радка Кръстева потребителката, която се оплаква за спама?
Проблема е доста странен, аз имах подобен, при който бот правеше регистрации в един от сайтовете ми. След както промених скрипта за регистрация всичко се оправи. Имаш модул за newsletter, в сайта?
 
От: От: Някой ме обстрелва със спам

Аз нещо не схванах, не е ли Радка Кръстева потребителката, която се оплаква за спама?
Проблема е доста странен, аз имах подобен, при който бот правеше регистрации в един от сайтовете ми. След както промених скрипта за регистрация всичко се оправи. Имаш модул за newsletter, в сайта?

Да, точно аз се оплаквам - странна работа, сега ще видя в джумлата, миналия ден се беше напълнило със спам коментари, ама регистрации, няма. Сега писах на съпорта на суперхостинг, да видим. Нямам никакви регистрирани пощи в контрол панела, нищо.
 
От: От: От: Някой ме обстрелва със спам

Да, точно аз се оплаквам - странна работа, сега ще видя в джумлата, миналия ден се беше напълнило със спам коментари, ама регистрации, няма. Сега писах на съпорта на суперхостинг, да видим. Нямам никакви регистрирани пощи в контрол панела, нищо.
Можеш ли да провериш от къде се изпраща имейла, в опциите трябва да има пълна информация за IP-то мисля, че те заблуждават, изпращат ти спам уж генериран от твоя сървър. Единствено сравни IP-то на твоя сървър с това от писмото и ако са различни слагаш бан.
 
От: Някой ме обстрелва със спам

Провери си версията на Джумлата, компонентите и модула за вход (ако е някакъв по-различен от стандартния)

Аз всекидневно получавам ей такива странни мейлове през формата ми:

Това е е-мейл запитване от:
aykwkzubds <[email protected]>

TqqJNb ucngiuclpdxg, kqdegpqhndep, [link=http://cqmgxipiyxcp.com/]cqmgxipiyxcp[/link], http://mfljdlfrrupr.com/

Не мога изобщо да разбера какъв е смисъла на тези имейли. Кой каква полза има от тях, тъй като нищо не рекламират и сайтовете не съществуват. Постоянно всеки ден получавам такива безсмислици.
п.с. Имам капча, сменях я няколко пъти... нищо не помага.
 
От: Някой ме обстрелва със спам

От няколко дни получавам поща, която се изпраща напосоки към вероятно съществуващи потребители на сайта ми.
При мен е така много отдавна. Става въпрос за БГ спам. Пращат напосоки до несъществуващи мейл адреси от домейна и аз ги получавам всичките, защото така е настроено. Обаче съм вързал пощата на домейна към Gmail и просто маркирам като спам наглеците и вече цялата им продукция отива директно в коша без да я виждам, тъй като робота на Google се научи да ги разпознава.
 
От: Някой ме обстрелва със спам

Относно този проблем, който и при теб го има в момента, а и при други, преди време писах до екипа на АБВ.бг да ги питам как мога да се справя с този проблем.
Ето и отговора от екипа на пощата, копирам го целия, понеже в него няма лична информация, а в същото време може да бъде полезен и на други хора:

"Здравейте,
Писмата са изпратени от компютър заразен с вирус, който се самоизпраща
до автоматично генерирани адреси или такива записани в адресни книги.
Писмата със съобщенията за вирус или за недоставени писма се връщат във
Вашата поща, понеже вирусът маскира като адрес на подателя Вашия адрес.
Писмата реално не са изпратени от Вашата кутия. Това не е вирус,
който се разпространява чрез уеб-базирани пощи като АБВ, а чрез меил
клиент от типа на Outlook Express. Не отваряйте и не записвайте
прикачените файлове от писма, които не очаквате да получите.
Съветваме Ви да обновите антивирусната програма, която използвате.
За съжаление, при разпространението на вируси съществуват фактори,
чието отстраняване е извън възможностите ни за намеса.

Поздрави,
екипът на АБВ"
 
От: Някой ме обстрелва със спам

А хостинг-а ти не предлагат ли спам филтри и тн. ?
 
От: Някой ме обстрелва със спам

Има спам филтри, обаче в контролния панел имам три пощенски клиента, в тях няма нито едно писмо. Получих отговор от суперхостинг, съветват ме да включа спам филтрите. Писмата се изпращат от бот, който всъщност има опция да променя името си като в полето from напишат какъвто си искат домейн. Аз няма как да спра бота, обаче проблема не е в спама при мен, а дали тоя бот не обстрелва със същия спам целия нет и накрая да ми баннат сайта отвсякъде и да го докладват като спамерски. Абе гадост.
 
Re: От: Re: Някой ме обстрелва със спам

абе жена, стига публикува свои мейли независимо дали съществуват или не

има си ботове за прихващане на мейли от нета. после ще те залеят със спам а доколкото разбирам имаш включено препращане към основния мейл - просто ще те удавят със спам. ако толкова държиш да публикуваш мейл прави го нещо от сорта на това edikvosi [at] moidomain [dot] c o m или нещо от сорта

Не са мои мейлите. Ама как може да направят имейл адрес с окончанието на моя сайт????
ето такова нещо се получава:
Administrative Sales Support - Virtual Office
From : <****>
Date : Tue, 27 Mar 2012 08:12:19 +0000
--------------
Как става тая работа? В пощенската кутия в контрол панела ми няма нито един имейл. Къде да докладвам, то кой какво може да направи, освен да пиша на суперхостинг, да не би и при другите потребители да се получава това нещо?
 
От: Re: От: Re: Някой ме обстрелва със спам

абе жена, стига публикува свои мейли независимо дали съществуват или не

има си ботове за прихващане на мейли от нета. после ще те залеят със спам а доколкото разбирам имаш включено препращане към основния мейл - просто ще те удавят със спам. ако толкова държиш да публикуваш мейл прави го нещо от сорта на това edikvosi [at] moidomain [dot] c o m или нещо от сорта
Махнах ги от темата. Сега промених настройката, направих я да връща писмата до невалидни имейли на изпращача. Гадост просто. Като гледам в yopmail през пет минути писмо се получава. Писмата реално се изпращат от този адрес [email protected] като на from изписват измислен имейл с моя домейн. Всъщност сега като гледам, то всички писма са от различни адреси, абе както и да е, сега системата им ги връща обратно и вече аз няма да ги получавам.
 
Последно редактирано:
От: Някой ме обстрелва със спам

Значи, все пак познах. Въпрос на време е някой, да провери, че бота не си върши работата и да сменят тактиката. Махни си си имейла от сайта много лесно се индексира там.
 
От: Някой ме обстрелва със спам

Отдавна получавам фалшифицирани е-мейли с окончанието на домейна ми. Вече не им обръщам внимание - използват с*амерски софтуери. Директно в с*ам пощата заминават.
 
От: Някой ме обстрелва със спам

Значи, все пак познах. Въпрос на време е някой, да провери, че бота не си върши работата и да сменят тактиката. Махни си си имейла от сайта много лесно се индексира там.
На сайта ми не е този имейл, аз изобщо не ползвам имейл клиентите в хоста ми. Явно че си харесват случайни домейни, като им приписват несъществуващи имейли.
 
От: Някой ме обстрелва със спам

Аз не съм казал, че използваш тези. Имейла ти е в mail.bg просто са го сканирали и си измислят имейли с името на домейна ти, за да те заблудят и почти винаги успяват.
 

Горе