Някой може ли да ми обясни това и защо се прави?

account-bg

Active Member
Вижте тази страница от тиксото: http://www.tyxo.bg/catalog/?ID=5
Първите два сайта в класирането - до преди 3-4 дни правеха по 1-2-3 хиляди посетители с нормални импресии - 3-4 на уникален посетител. От тогава насам започнаха да правят по безброй уникални посетители, като на всеки има по една импресия (почти). Как да се направи това ми е ясно. Въпроса е защо го правят? Ако някой има идея - да каже.
 
От: Някой може ли да ми обясни това и защо се прави?

Първо тиксото отдавна е бъгаво и си показва каквото си иска. А ако сложиш 2,3..5 кода на брояча, съответно ще ти отчита по 2,3..5 пъти посещения и толкова импресии. Чийтват тия, явно не знаят че тиксото никой не го брои за слива.
 
От: Някой може ли да ми обясни това и защо се прави?

То как се прави е ясно. Въпреки, че ако сложиш 2-3-5 брояча, ще ти увеличи импресиите, но не и посетителите, но няма значение. Въпроса е защо го правят, а не как.
 
От: Някой може ли да ми обясни това и защо се прави?

Защото са глупаци, затова.
Отдавана не се използва този уеб каунтър. Важното е да имат някаква полза от този чиит, иначе не виждам какво толкова са постигнали, освен класация в топ 3 на категорията в тиксото. Някои и на малко са доволни. :) И ако забележете махна ли са линка към тиксото. Май терикатията е повече от това, което е споменато. :)
 
От: Някой може ли да ми обясни това и защо се прави?

То как се прави е ясно. Въпреки, че ако сложиш 2-3-5 брояча, ще ти увеличи импресиите, но не и посетителите, но няма значение. Въпроса е защо го правят, а не как.
Елементарно, Уотсън.
Слагаш фрейм с размери 1px x 1px да се зарежда в един или няколко по-посещавани сайт. Така всеки път, когато някой отвори страница от сайтовете с фреймове, генерира "неволно" посещение и на чийтващия сайт.
По-простия вариант е брояча да се разположи директно в кода на няколко други сайтове, а не да се извиква оригиналният сайт с фрейм. Така е по-лесно, нои пък в статистиката на Tyxo се вижда, че посетените страници са от друг домейн.
А файдата... файдата наистина е никаква.
 

Горе