Някой от/около Велинград?

vaskoa

New Member
Как са пътищата в района? Чистят ли изобщо? Мисля да ходя за уикенда, но малко се чудя дали изобщо да потеглям в това време. По новините само лоши неща говорят, направо ме депресират ...
 
От: Някой от/около Велинград?

Абе, ако успееш да излезеш от София, ще е добре. Чувам, че на Тракия има техка катаствофа, на 107-мия километър. Наложило се е да отклонят движението да минава през Пазарджик, което си е малко филм, като се има предвид и там колко са чистили. Но иначе по радито ни уведомиха, че всичко е под контрол. Не знам, но аз драпах днес по булевартите, ако това е увладяно положение, не ми се мисли какво е бедствено. :)

Ако си от София, да го имаш предвид, че нали се минава по тази магистрала - Пловдивската. ;)
 
От: Някой от/около Велинград?

Преди малко ходих от студентски до надежда - зле е положението, това ако го имат за "почистено". Кюстендил - София(международен път) на места беше почистена само едната лента и се изчакваше .. Накъм Велинград може и по-тежко да е
 
От София ще пътувам, да. Имам някакви надежди до утре след обяд да го разчистят малко, ама май само с тях ще си остана.
 
От: Някой от/около Велинград?

В София сутринта беше свинщина. Бяха наръсили и всичко беше киша и гняс, но не беше изчистено. Както всяка година.
 
От: Някой от/около Велинград?

И сега е свинщина и то голяма, да ти кажа. Имаш чувството, че грам не се чисти. Всяка година едно и също, не знам какви фирми печелят тези концесии и конкурси, но е факт, че всеки път е едно и също и си ядем снежния. Аз ходех от центъра до Младост 1 за 30-40 мин, като целия път ми беше по Цариградско шусе. Всичко с по 10-20 км/ч. Ако някой може да си отложи днес ангажиментите, включващи превоз с кола, да го направи, така посъветваха и по радиото, което слушах във виелицата.

Най-лошото в цялата ситуация беше, че някои коли си се носеха, други закъсваха и ей такива интересни и забавни случки. Може да умектне времето, но като гледам как се справят в столицата, никак не съм оптимист за провинцията. Но дано всичко си е ОК утре. ;)
 
От: Някой от/около Велинград?

Аз към 10 изчистих терасата , направих и една пъке пред входа ... 30 - те см сняг от колата ... ама сега положението си е същото , пак ще трябва да чистя .. все едно не съм пипнал :(
 
От: Някой от/около Велинград?

Положението е много тежко, а уж са подготвени и висчо работи на 6. Сутринта видях един снегорин да се бута из колите и да се мъчи да чисти, направо не ми се говори
 
От: Някой от/около Велинград?

То като има силен снеговалжен и навявания, ич не се работи иначе на вятъра;/ то не само в БГ така, поне да фърлят тука при нас е по леко, направо приказка сравенение с Русе и др места
 
От: Някой от/около Велинград?

Във Велинград е изчистено перфектно. И дефилето е ОК
 
Re: От: Някой от/около Велинград?

Във Велинград е изчистено перфектно. И дефилето е ОК

Точно това исках да чуя :).
 
Re: От: Някой от/около Велинград?

По новините обаче даваха точно обратното :))

За пореден път се убедих, че журналистите са просто една долна, мръсна, лъжлива сган.
Пътят беше общо взето като през лятото. На магистралата асфалта е сух даже, а после пътя си е напълно изчистен. Тук там имаше малко сняг, но е опесъчено. Аз чак вериги си купих, въже за теглене, завивки взех, ако се наложи да спим в колата :lol:

А по новините преди малко казаха, че бедственото положение във Велинград продължавало видиш ли.
В София в квартала ми положението е няколко пъти по-бедствено.
 
От: Някой от/около Велинград?

Във Велинград има ли ски писта и дават ли ски екипировка под наем?

Над Велинград под връх Сютка щяха да правят най-голямата ски писта в България или най-бързата май беше но нещата се замразиха паради натиска на селските мутри от Банско което щеше тотално да западне защото не може да стъпи и на малкия пръст на Велинград нито като климатични условия нито като леглова база.

На Чигов чарк също щяха да правят ски писта но и там нещата се отложиха за неопределено време, макар че направиха нещо подобно на писта но едва ли става за спускане.

Някой ако има информация за развитието на проектите да продължи по въпроса
 
От: Re: От: Някой от/около Велинград?

За пореден път се убедих, че журналистите са просто една долна, мръсна, лъжлива сган.
Пътят беше общо взето като през лятото. На магистралата асфалта е сух даже, а после пътя си е напълно изчистен. Тук там имаше малко сняг, но е опесъчено. Аз чак вериги си купих, въже за теглене, завивки взех, ако се наложи да спим в колата :lol:

А по новините преди малко казаха, че бедственото положение във Велинград продължавало видиш ли.
В София в квартала ми положението е няколко пъти по-бедствено.

Ако знаеш колко резервации има отменени заради "информацията" по телевизиите... тежки клетви са отнесли от хотелиерите в района
 
От: Някой от/около Велинград?

Във Велинград има ли ски писта и дават ли ски екипировка под наем?

Няма ски писта. На Цигов чарк и Старина (по пътя за Белмекен) има две малки, които стават само за супер начинаещи и деца
 
От: Някой от/около Велинград?

Над Велинград под връх Сютка щяха да правят най-голямата ски писта в България или най-бързата май беше но нещата се замразиха паради натиска на селските мутри от Банско което щеше тотално да западне защото не може да стъпи и на малкия пръст на Велинград нито като климатични условия нито като леглова база.

Проекта Сютка е тотално провален. Дори и по време на избори вече не се сещат за него...


А ето така изглеждаше Банско вчера (снимката е от лифра между Шилигарника и Козела):
418532_10150525984423692_779063691_9041510_1464645583_n.jpg
 

Горе