Някой работещ с еконт с пощенски паричен превод може ли да ми помогне

mazoku

Member
Здравейте, някой който работи с тази услуга с еконт дали може да ми даде информация?
Струва ми се че пратките ми минават само като наложен платеж без въпросната добавка пощенски паричен превод. Т.е в онлайн кабинета им не ми излиза информация за паричен превод, само за наложен платеж.
Звънях им, но или се правят на приятно разсеяни или имат друг проблем, а на мен ми е важно.

От гледна точка на счетоводството какъв документ трябва да ми издадът?
На клиента не са издали разписка за прием на паричен превод както им пише че трябва да го направят? Сега как се процедира?
 
Привет, мога да ти съдействам с инфо за Паричния превод и разписката. Моля за твои контакти на лични
 
Трябва да имаш допълнително споразумение към договора си за услугата пощенски паричен превод. Сумите се изплащат по твоята банкова сметка. Възможно е изплащане и в брой в офис или на адрес.
 
Здравейте, някой който работи с тази услуга с еконт дали може да ми даде информация?
Струва ми се че пратките ми минават само като наложен платеж без въпросната добавка пощенски паричен превод. Т.е в онлайн кабинета им не ми излиза информация за паричен превод, само за наложен платеж.
Звънях им, но или се правят на приятно разсеяни или имат друг проблем, а на мен ми е важно.

От гледна точка на счетоводството какъв документ трябва да ми издадът?
На клиента не са издали разписка за прием на паричен превод както им пише че трябва да го направят? Сега как се процедира?

Пратки пуснати като пощенски ( само до офис ) са с пощенски паричен превод, пратки пуснати като колетни ( без значение дали са до офис или адрес ) са с наложен платеж. Сключваш договор с Еконт за изплащане на парите по банков път. На теб документ не трябва да ти издават, а само на клиента разписка за платената сума.
 
Като имаш споразумение, то си има номер, който ти се визуализира при избор на начин за изплащане.
И не, ако е колетна пак може да е с ППП на НП. И го казвам от опит. Пускам офис - врата, избирам начин на плащане номера на споразумение за ППП и те така влизат в сметката. Съответно клиента получава разписка.
 
Остава и да се упомене каква е разликата (освен цената) между:

Пощенска с ППП;
Куриерска с НП.

Тъй като 2011г. разликите са били:

Виж файлът 14754

За 6г. логично е да има още повече разлики при екстрите.

Шерифе, тва е старо инфо и неактуално. Пощенската пратка, която масово се ползва е от офис до офис на Екон с максимални размери 60/60/60 см и до 20 кг. Тя е освободена от Ддс. Разписката от ППп играе ролята на касов бон към получател и за тва се предпочита от онлайн търговците. Точното наименование е - Изплащане на Наложен платеж към подател на пратката чрез Пощенски паричен превод.
 
Абе опитвам се да разбера точно това, обаче от Еконт не ми помогат.
Като отваряш да попълваш споразумението за преводи по банков път има една опция - "Изплащане на наложен платеж с пощенски паричен превод"
Трябва ли тази опция да е включена, като си попълвам споразумението да получавам парите по банков път или не трябва, или път да направя второ споразумение за нея? какво да правя?
 
Абе опитвам се да разбера точно това, обаче от Еконт не ми помогат.
Като отваряш да попълваш споразумението за преводи по банков път има една опция - "Изплащане на наложен платеж с пощенски паричен превод"
Трябва ли тази опция да е включена, като си попълвам споразумението да получавам парите по банков път или не трябва, или път да направя второ споразумение за нея? какво да правя?

Разписката от ППП играе ролята на касов бон за получателя на пратката (стоката) и ако искаш да се издаде такава се чеква Изплащане на НП чрез ППП.
 
Последно пратките от офис до врата могат ли да минат като ППП? Споразумението го имам и се добавя автоматично каквото и да избера.

За счетоводството какъв документ се принтира от електронния кабинет? Т.е какво ми трябва като документ от счетоводна гледна точка?
 
Да добавя, благодаря много на всички включили се!
Какво се случва ако от еконт забравят да издадът бележка за ппп на клиента? Т.е това предполагам е техен проблем, не мой или бъркам?
 
Последно пратките от офис до врата могат ли да минат като ППП? Споразумението го имам и се добавя автоматично каквото и да избера.

За счетоводството какъв документ се принтира от електронния кабинет? Т.е какво ми трябва като документ от счетоводна гледна точка?
Май водещото е размера и кг за разлика между пощенска и колетна пратка, обаче аз съм имал случай в офис на Еконт да ми маркират един път колетна, следващия път за същата пощенска. При положение, че и двата пъти трябваше да е пощенска. За до адрес обаче мисля, че гледат да те набутат максимално затова го водят колетна, със сигурност цената е 2х на това до офис.
 
Икономичната услуга в Еконт е пощенска пратка, която отговаря на следните показатели: пътува от офис на Еконт до офис на Еконт, максимални размери 60/60/60см на всяка от страните, до 20 кг. Ако пратката не влиза в тези три показателя, то тя вече е колетна или карго ако е над 50 кг.

Отделен е въпроса с начините за изплащане на Наложения платеж по пратките. Ако искате да се издава разписка играеща ролята на касов бон, то чеквате Изплащане на наложения платеж с пощенски паричен превод, ако не искате да се издава разписка, не го чеквате.
 
За счетоводството какъв документ се принтира от електронния кабинет? Т.е какво ми трябва като документ от счетоводна гледна точка?
Нищо не издавам. Само фактури за продажби предавам.

Какво се случва ако от еконт забравят да издадът бележка за ппп на клиента? Т.е това предполагам е техен проблем, не мой или бъркам?

Не те касае. Клиента звъни, църка, ти го пращаш в Еконт да им набие канчетата и да си го вземе. Най-абсурдното е, че въпросната разписка се печата автоматично при предаване на пратката и ВЪПРЕКИ това масово не се дава от служителите на Еконт. Аз тези ги лекувам с рекламация за услугата.
 
Нищо не издавам. Само фактури за продажби предавам.



Не те касае. Клиента звъни, църка, ти го пращаш в Еконт да им набие канчетата и да си го вземе. Най-абсурдното е, че въпросната разписка се печата автоматично при предаване на пратката и ВЪПРЕКИ това масово не се дава от служителите на Еконт. Аз тези ги лекувам с рекламация за услугата.
И клиента накрая го отдава на твоята "некадърност" и не си пазари повече от тебе. Ако примерно (както се случва) пишат пратката колет вместо пощенска, винаги се чудя този дето праща ли им е казал така или в Еконт са решили да се циганеят. Във всички случай, клиентите си искат да си получават нещата и това да ходят да се разправят с Еконт едва ли им е най - приятната част от "пазаруването".
И рекламацията им е знаем, камерите им (понеже са ниско-бюджетна фирма) нямат звук, и клиента може да твърди, че си е поискал разписката, а тез от Еконт да кажат, че е отказал. Отдела за рекламации го играе ние само виждаме, ама не чуваме, така че си е между Вас и служителя.
 
И клиента накрая го отдава на твоята "некадърност" и не си пазари повече от тебе. Ако примерно (както се случва) пишат пратката колет вместо пощенска, винаги се чудя този дето праща ли им е казал така или в Еконт са решили да се циганеят. Във всички случай, клиентите си искат да си получават нещата и това да ходят да се разправят с Еконт едва ли им е най - приятната част от "пазаруването".
И рекламацията им е знаем, камерите им (понеже са ниско-бюджетна фирма) нямат звук, и клиента може да твърди, че си е поискал разписката, а тез от Еконт да кажат, че е отказал. Отдела за рекламации го играе ние само виждаме, ама не чуваме, така че си е между Вас и служителя.

Що ми говориш глупости не мога да те разбера?!

Първо имат изискване към камерите да са мин 1.3 мегапиксела с 960р резолюция и повярвай и пъпките ти се виждат от 2м.

Второ и ОТНОВО ще го напиша, този път бавно, защото явно четеш трудно: РАЗПИСКАТА ЗА ППП СЕ ПЕЧАТА АВТОМАТИЧНО ПРИ ИЗДАВАНЕ НА ПРАТКАТА!
И няма значение дали е до офис или адрес!
Това, че клиента не е получил разсписка е само и единствено в следствие на ЕКСТРА усилието ДА НЕ МУ БЪДЕ ДАДЕНА от куриера. Защото няма как да е усилие да даде нещо, което е отпечатано. Не на последно място НЕДАВАНЕ на разписка е процедурно нарушение на куриера или предаващ служител, тъй като товарителницата в случая с подпис удостоверява предаване на пратка, но не и събиране на пари.

Трето: няма как да ти кажат дали се чува или не, защото няма какво да се слуша! Разписката с подпис на клиента трябва да се сканира и качи наред с товарителницата в системата и там се пази.

Всъщност ти сигурен ли си, че си ползвал Еконт някога?!

EDIT: А и да не пропусна да отговоря на чуденето ти за пощенска или колетна: Ако е врата - офис или офис - врата ЕДИНСТВЕНИЯТ тип пратка е КОЛЕТЕН. Тоест ако получаваш по един от двата типа не ти знам какво има да му се чудиш! Освен ако не смяташ, че търговеца ТИ Е ДЛЪЖЕН с нещо и ТРЯБВА да пуска офис - офис, защото ТИ ИСКАШ/СМЯТАШ, че ТРЯБВА/Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да минеш тънка лайсна.

А относно
камерите им (понеже са ниско-бюджетна фирма) нямат звук
микрофона е отделен компонент на системата. Ако искаш камера със звук - бегом към Технополис и сходни, купуваш си handycam за сватби/кръщенета и всякакви поводи за напиване и утоляваш жаждата си да си като на телевизора...
 
Последно редактирано:
EDIT: А и да не пропусна да отговоря на чуденето ти за пощенска или колетна: Ако е врата - офис или офис - врата ЕДИНСТВЕНИЯТ тип пратка е КОЛЕТЕН. Тоест ако получаваш по един от двата типа не ти знам какво има да му се чудиш! Освен ако не смяташ, че търговеца ТИ Е ДЛЪЖЕН с нещо и ТРЯБВА да пуска офис - офис, защото ТИ ИСКАШ/СМЯТАШ, че ТРЯБВА/Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да минеш тънка лайсна.

А относно микрофона е отделен компонент на системата. Ако искаш камера със звук - бегом към Технополис и сходни, купуваш си handycam за сватби/кръщенета и всякакви поводи за напиване и утоляваш жаждата си да си като на телевизора...
Ако ми пуснеш от твоята врата до моя офис на Еконт и съм ти клиент, директно ще си платиш обратния транспорт на пратката, тъй като няма да я докосна, тарикат такъв, ти да има едно лесно като в Ибей искаш да ми кажеш, че трябва да го обърнеш, 5 паунда продукт, 15 паунда шипинг. Ако ти се струва нормално на тебе, на мене не ми се струва нормално да набутвам хората срещу мен с оскъпена доставка.
Те може и пишката да ми виждат на камерата на Еконт, макар че не са толкова добри колкото ти се струва камерите им, обаче ако аз поискам нещо и те ми откажат, или обратното ако те ми поискат и аз им откажа, как ще докажа/докажат че това се е случило, след като се вижда, че само си приказваме.
 
Ако ми пуснеш от твоята врата до моя офис на Еконт и съм ти клиент, директно ще си платиш обратния транспорт на пратката, тъй като няма да я докосна, тарикат такъв, ти да има едно лесно като в Ибей искаш да ми кажеш, че трябва да го обърнеш, 5 паунда продукт, 15 паунда шипинг. Ако ти се струва нормално на тебе, на мене не ми се струва нормално да набутвам хората срещу мен с оскъпена доставка.
Те може и пишката да ми виждат на камерата на Еконт, макар че не са толкова добри колкото ти се струва камерите им, обаче ако аз поискам нещо и те ми откажат, или обратното ако те ми поискат и аз им откажа, как ще докажа/докажат че това се е случило, след като се вижда, че само си приказваме.

Има момент, в който ако спреш няма да станеш смешен. Изпусна го.
Не си мисля, аз ЗНАМ КАКВИ СА ИЗИСКВАНИЯТА НА ЕКОНТ ЗА ТЕХНИКАТА ЗА ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ!

Сега слушай ти, малък паляк!
На теб и дребното ти пишле, което и камери на 1.3 мегапиксела не фиксират, НИКОЙ С НИЩО НЕ МУ Е ДЛЪЖЕН! ОЩЕ ПО-МАЛКО ДА ТИЧА ПО ОФИСИ НА КУРИЕР, САМО ЩОТО ТИ ТАКА СИ РЕШИЛ, ЧЕ ТРЯБВА!

Вземи си паундувете, шипинга и сите купежки приказки и си бий камшика към дупката, от която изпълзя. Това тук не е тийн проблем форум, нито бг-мама да ми ревеш кое скъпо и кое не. Като си скъсан, бате, за 1лв разлика в доставката по-добре тичай при циганката със семките, не да бродиш по онлайн магазините.
Има си секция "Доставки" във всеки себеуважаващ се магазин и ако паляци като теб ги мързи да четат си е само тяхна грижа.
 
Има момент, в който ако спреш няма да станеш смешен. Изпусна го.
Не си мисля, аз ЗНАМ КАКВИ СА ИЗИСКВАНИЯТА НА ЕКОНТ ЗА ТЕХНИКАТА ЗА ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ!

Сега слушай ти, малък паляк!
На теб и дребното ти пишле, което и камери на 1.3 мегапиксела не фиксират, НИКОЙ С НИЩО НЕ МУ Е ДЛЪЖЕН! ОЩЕ ПО-МАЛКО ДА ТИЧА ПО ОФИСИ НА КУРИЕР, САМО ЩОТО ТИ ТАКА СИ РЕШИЛ, ЧЕ ТРЯБВА!

Вземи си паундувете, шипинга и сите купежки приказки и си бий камшика към дупката, от която изпълзя. Това тук не е тийн проблем форум, нито бг-мама да ми ревеш кое скъпо и кое не. Като си скъсан, бате, за 1лв разлика в доставката по-добре тичай при циганката със семките, не да бродиш по онлайн магазините.
Има си секция "Доставки" във всеки себеуважаващ се магазин и ако паляци като теб ги мързи да четат си е само тяхна грижа.
Цяло чудо е, че олигофрен като тебе се е задържал толкова дълго тука. Още по чудно е, че си правиш изводи за хората по 2-3 поста, явно си доста просто момче, извинявай предприемач трябваше да напиша.
 

Горе