Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

Synthetic

Active Member
"Googlebot не можа да обходи URL адреса ви, защото сървърът ви изисква вход за достъп до страницата или блокира достъпа на Googlebot до сайта ви. "

Грешката - > saita.com /wp-app.php/service
във връзка saita.com/xmlrpc.php?rsd


От 28-ми септемврия мой сайт падна от първите позиции в google, yahoo и бинг, като започнах да си мисля, че е в следтвия на т.н гугъл ъпдейти, пингвини и всякакви животни. Винаги съм си преглеждал g. webmasters-а , като до този момент не бях имал никакъв проблем, но предполагам съм инсталирал някой плъгин, който е объркал нещата, както се дискутира в темата тук:

http://productforums.google.com/forum/#!msg/webmasters/o9VYAneofdM/8Y57avFmBO8J

Колегите, които са се сблъскали с този проблем са писали по какъв може да се реши този проблем, а и в следствие на какво се предполага, че е възникнал. Все пак, реших да се допитам и до мнението на колегите от предприемач...
Нещото, което ми направи впечатление е , че СЕРП-а ми е паднал драстично, точно по една и съща дата, когато Г. е започнал да отчита въпросната грешка. Четох в темамата на колегите от по-горе , че както мен, то така и при тях се е получило същото...


Добавих Disallow: /wp-app.php/service в роботс.тхт, но според вас трябва ли да сложа дисалоу и за saita.com/xmlrpc.php?rsd ??

Знам, че е трябвало по-рано да чекна в webmaster tool-а, но тъй като до този момент съм бил "изряден" , то чак днес го направих, уви... М/у другото, от както паднаха позициите ми съм правил какви ли не екстра оптимизация, сошъл субмити , артикъл маркетин и всякакво "whitehat" seo , a позициите ми така и така не се връщат... Ще изчакам да видя как ще се развие СЕРП-а ми, след като коригирах тази грешка, благодарение на посочените инструкция от по-горния линк... Дано да си върна така скъпите за мен позиции на първа страница...

Вие как мислите..? Сблъсквали ли сте се някога с този проблем.. ? И ако да , то какво е било вашето решение.. ?


Поздрави!:)
 
Последно редактирано:
От: Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

Ако темата не е за тук, то нека някой от модераторите да я премести:)
 
От: Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

А защо не оправиш достъпа до тази страница, вместо да лимитираш google бота?
 
От: Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

Как да стане това... Ако знаеш пиши...? :)


Да сложа ли в haccess-a redirect 410 /wp-app.php/service ? Четох, че това също било решение ->
http://blog.unixy.net/2012/10/wp-app-phpservice-401-403-crawl-error-webmaster-tools-resolved/ - При мен отметката на Atom Pub си беше unchecked...

Aко не стане с горното (oт 1вия ми пост) ще пробвам с htaccess-a .... но засега изчаквам 24 часа да минат за да видя какво ще покаже g. webmaster tools... :)
 
Последно редактирано:
От: Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

Ти сигурно си го прочето това.. Но не знам дали си го пробвал:

User-agent: *
Disallow: /feed
Disallow: /*/feed
Disallow: /xmlrpc
Disallow: /wp-
Disallow: /?p=
Disallow: /*trackback
Allow: /wp-content/uploads/

Това като роботс.тхт файл ?

По форумите пише, че след добавянето на това:
User-agent: *
Disallow: /wp-app.php/service

Било решавало проблема, обаче след това направи ресъбмит на картата в GWT ;)
Пиши после да кажеш какво се случва.

Поздрави
 
От: Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

Meрси братле.. Някакви други идеи / съвети!? :)

Поздрави!
 
От: Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

Оправих проблема, като изтрих всичко от роботс-а и го оставих така, както си беше в оригинален вид.

Сложих това в .haccess-a :

redirect 410 /wp-app.php/service

Проблемът ми беше решен, но преди няколко дни ъпдейтнах няколко плъгина и отново се появи този гаден crawl error, който в случая ми показва отново

wp-app.php/service / 403

Прегледах .haccess и виждам, че редиректа си стои, но този път страницата не се зарежда като 404...

Наистина този ерор ме изкара извън нерви, още повече, че ми се показва за втори път и отново ранкът ми в Гугъл се изгуби... Някой има ли предложения?


Поздрави
 

Горе