Няколко въпроса за Панда-та

ka64ei

Member
Здравейте.
Ето конкретния случай: онлайн магазин, на който не е правено СЕО се позиционираше по ключови думи след 17-18 страница в доста хард ниша.
Почнахме с постепенен линкбилдинг и за около 4 месеца го докарахме до 2-ра страница /по-конкретно 12-14та позиция/ в SERP.
До тук добре, но хората които администрират продуктите и съдържанието не си взеха грам поука, как да оптимизират описанията на продуктите, заглавията, мета описания и т.н.
През тези 4ри месеца не си мръднаха пръста за on-page оптимизацията и до днес сайта си е зле.
Само за пример ще кажа че програмистите са направили така че, ако полето мета описание не се попълни ръчно, там автоматично се вкарва цялото описание на продукта, което е в табличен вид... приказка ви казвам... няма такава мусака просто!
Та след това въведение в нещата, логично дойде и шамарът от лапата на Пандата.
Преди три-четири дни сайта изпадна от 2ра страница на 10та, а към днешна е вече на 12та.
Сега разбира се ще ходя отново при онзи лумпен и дано шефът да го уволни. След всички обяснения преди месеци, в понеделник намирам 2 продукта с еднакви описания и мета дескрипшън 1:1 с описанието на продуктите. Колко още такива страници има ме е страх да си помисля.
Питането ми е следното. Да спра ли за известно време с линкбилдинга, докато сайта заприлича на нещо.
Или да продължа ли с умерения линкбилдинг, или напротив да форсирам малко и да го измъкнем от блатото.
Какъв е вашия съвет.
 
От: Няколко въпроса за Панда-та

Аз съм на друго мнение. Спри с умерения линкбилдинг. Или по-точно не го форсирай, нека си изглежда, че добавянето на линкове идва по естествен път. Но в никакъв случай не го форсирай.
И се заеми с онпейдж оптимизацията. Това ти е главната цел - направи каквото трябва. А под това разбирам и наказание за тоя, който поддържа сайта и неговата заплата - на теб! :) За това просто се договори с шефа, обясни му какво става, какво е станало, как от това губи поръчки и пари. И след това когато измъкнеш сайта шефа ти би трябвало да разбере, че си прав и си заслужаваш парите.

Не подценявай онпейдж оптимизацията. Само с нея, и ако я направиш правилно може не само да си върнеш старите позиции, но и да ги разминеш.
 
От: Няколко въпроса за Панда-та

@Странникът, ако спре с линк билдинга изведнъж... на Пингвинга ще му светне една лампа... ;-)
@ka64ei, продължавай си с линк билдинга, както е бил правен досега. Нито повече, нито по-малко. И в това време обърни OnPage SEO-то на 180 градуса. направи всичко, което е липсвало до момента и подобри това, което е направено до момента. Веднага ще започне да се усеща разликата.
 
От: Няколко въпроса за Панда-та

@Странникът, ако спре с линк билдинга изведнъж... на Пингвинга ще му светне една лампа... ;-)

Това имам предвид, да не спира да го прави. Но го посъветвах да не залага на него, както той пита:

Питането ми е следното. Да спра ли за известно време с линкбилдинга, докато сайта заприлича на нещо.
Или да продължа ли с умерения линкбилдинг, или напротив да форсирам малко и да го измъкнем от блатото.

Както и обясних - на мнение съм, че не трябва да прави агресивен такъв, трябва да продължи с умерения линкбилдинг, даже може и с една-две идеи по-бавно да го прави. Но да не го спира в никакъв случай.
 
От: Няколко въпроса за Панда-та

Благодаря на всички. И аз смятах че това е най-правилното в настоящата ситуация, но няколко мнения в повече винаги са от полза.
 
От: Няколко въпроса за Панда-та

Та след това въведение в нещата, логично дойде и шамарът от лапата на Пандата.
Преди три-четири дни сайта изпадна от 2ра страница на 10та, а към днешна е вече на 12та.

Това не е Панда. Може да е някакъв лек автоматичен филтър, а може да е просто активизирала се конкуренция.
 

Горе