Няколко въпроса относно "Стартиране на онлайн магазин"

AngelPetrov

New Member
Знам, че има доста подобни теми, но се нуждая от по-актуална информация, защото системите се развиват, а повечето от темите са доста стари.

Искам да пусна свой онлайн магазин, в който да продавам определени продукти (главно дрехи и подаръци). До тук добре, но не мога да избера система, която да ползвам. Разгледах Zen Cart i OsCommerce и двете ми се струват добри, но не знам на коя да се спра.
  • Забелязах, че инсталацията на дизайн за OsCommerce става като се инсталира системата на ново, а Zen Cart имат система за подмяна на темплейтите.
  • Чудех се и коя е по-добра в СЕО отношение?
  • И двете системи ли имат готови модули за разплащания (например paypal, epay etc.)?
  • Коя от системите е по-сигурна?

Имам и още няколко въпроса свързани с онлайн магазина:
  • Трябва ли да имам регистрирана фирма, за да развивам подобна дейност? И проблем ли ще бъде ако фирмата е регистрирана в Испания, а не в България? (Продуктите ще се изпращат по-пощата)
  • Какви начини на разплащане да поставя? PayPal е ясно, българската версия ще има и Epay, но какво още да поставя?
  • Доходите на магазна в началото няма да са големи. Нужно ли е да се декларират?

Знам, че темата изглежда малко хаотична и глупава, но нещата, за които съм питал наистина ме интересуват и са важни в момента.

Благодаря предварително.
 
От: Няколко въпроса относно "Стартиране на онлайн магазин"

аз имам такива магазини - епей пейпал не върви тук :)
плащане на куриера при доставката - това е :)
фирма трябва нали си търговец освен ако не минеш между капките което не е проблем - нали си в българия - тук всичко е възможно :)
то по закон трябва и бакщиша да си декларират сервитзьорите ама...
ос комерс зенкарт всичко е едно и също за мен - аз съм пробвал досега 4-5 вида
стоя си на оскомерс и ако нямаш много стоки ползвай quick card
 

Горе