Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

redrum

Well-Known Member
На българо-катарския бизнес форум, който беше открит днес сутринта от икономическия министър Трайчо Трайков в катарската столица Доха, не дойдоха бизнесмени от емирството, предаде специалният пратеник на Дарик радио. По предварителна информация от прес службата на Министерсикя съвет форумът трябваше да бъде открит от премиера Борисов и емира шеих Хамад бин Халифа Ал-Тани.

Българската страна беше представена от над 100 български компании, които пътуваха специално с чартърен полет, за да представят своите продукти и услуги на евентуално заинтересувани катарски компании и инвеститори.

В зала "Цюрих" в хотел „Мьовенпик" в центъра на Доха дойдоха обаче само българи. Форумът беше открит от министър Трайков на английски език, което малко обърка присъстващите.

Прочетете цялата статия тук - http://money.bg/news/id_1426409975


И коментирайте. Аз мога да кажа само - :shock::shock::shock::shock::shock:
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

Ами много забавно...
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

За канарчета го взели
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

Стандартно..
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

Цъ.
Младшите спецове от МВнР иззели организационните неща от ръцете на МИЕТ. И решили, че някакви си араби там няма да им обясняват как се прави българско-катарски икономически форум.
Иначе е забавно - да броиш 1200 евро, за да слушаш наш министър на английски в Катар. Пак добре, че не е било на арабски! Тогава сигурно е щяло да струва повече. Но пък в спокойна, нашенска обстановка е било.
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

То като ти се навъдят спамери просяци, които се чудят как да ти пробутат нещо и да ти задигнат някой друг лев (не се сещам как е катарската парична единица), как да им отидеш на "конференцията"? И аз да съм катарски бизнесмен и аз няма да дойда.
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

Не разбрах честно казано.
Снощи по телевизора нещо ми се счу, че ония не отишли зарад жегата..

И ко - те били само българи, а министъро им заговорил на инглийски :) .
И ония гледали така :shock: .

И в крайна сметка в кое точно се състои драмата?
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

И в крайна сметка в кое точно се състои драмата?
Че срещата се е прецакала. Не можеш да считаш за успешна среща такава, в която присъства само едната страна. Ако толкова им се конферентваше по български, можеше и тук да си го организират. Само дето нямаше да има от кого да просят пари. Не, че и там е имало кой да ги слуша.
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

Че срещата се е прецакала. Не можеш да считаш за успешна среща такава, в която присъства само едната страна. Ако толкова им се конферентваше по български, можеше и тук да си го организират. Само дето нямаше да има от кого да просят пари. Не, че и там е имало кой да ги слуша.

Да бе тук, така хем командировка, хем почивка за няколко дни. И на всичкото отгоре те дават по ТВ :lol:
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

Да бе да, ша са дигна аз от шатрата докат си пия шербета и ханъмите ми въртят гюбеци,
да ода на конференция с някакви източно-балкански прошляци...
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

Някой PR много много, ама изключително много е спал при организирането на събитието... колко министри наши са отишли.. как пък никой не е установил по-рано от екипите им, че никой няма да отиде от катарците... как никой не е проверил, че с такива високи температури никой няма да отиде сутрин и просто да се премести следобед събитието и т.н... ако съм аз организаторът бих си направил публично сепуко...
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

За канарчета го взели

не дошли а... туй пак от плана за унищожение на българия а :)

Дреме им на катарчетата за татарчетата...
тук пари нема да направят.
дребни сме ние... кеф ти да ни заобиколиш, кеф ти да ни прескочиш...
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

Иначе опитът за връзка с подобряване на връзките с арабите е добра идея. Ако имаме връзки с Европа, Русия и арабския свят, няма да бъдем зависими чак толкова от американците както и от изброените (Европа, Русия и арабския свят). Когато има конкуренция, има качество. Като те резнат едните, караш с другите и те губят. Не е като Украйна да спре кранчето на газа и ние тук да се вайкаме.
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

не дошли а... туй пак от плана за унищожение на българия а :)

Дреме им на катарчетата за татарчетата...
тук пари нема да направят.
дребни сме ние... кеф ти да ни заобиколиш, кеф ти да ни прескочиш...

Ти остави го това, последните няколко години тези инвестици във ВЕИ бяха №1, катарците може са ги изтървали :D ама освен внос на футболисти др не знам кво може им се даде, е може и те като Китайците преди да налеят в земя, и да се обработва това е като цяло бъдещото с тази хипер инфлация дет ще ни чака.

Иначе вчера гледах репортажа те везли жени деца любовни всичко де що може на излед :D
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

Абе те арабелките въобще знаели ли са тази конференция. Или всичко е кьорфишек само да лапнат кинтите на нашенските "бизнесмени".
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

Абе те арабелките въобще знаели ли са тази конференция. Или всичко е кьорфишек само да лапнат кинтите на нашенските "бизнесмени".
Може би при тях (катарците) телевизионните мозъчни промивки нямат чак такъв ефект, а нашите депутати друг рекламен номер, май, не знаят. На такъв бизнесмен е важно да му докажеш какво ще спечели от инвестициите си, а не колко ти трябват парите му. Важен е подходът. Болшинството от нашите бизнесмени нямат бизнес подход. Арабите много ги бива в пазаренето и далаверите и бързо забелязват некадъртните в този бранш.
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

Българската страна беше представена от над 100 български компании, които пътуваха специално с чартърен полет, за да представят своите продукти и услуги на евентуално заинтересувани катарски компании и инвеститори.

Как пък от 100 компании, нито една не е разбрала, че ще има липса на ''заинтересувани катарски компании'':). Овчарят Трайков е подсвирнал да си събират куфарите и тия веднага са се втурнали да си предлагат лайняната продукция.
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

Прекалено повърхностно разглеждате нещата - В арабският свят жестовете са от изключително голямо значение - самият факт че нито един не е отишъл говори не за слаба организация нито за големи жеги - Това говори за целенасочен дипломатически шамар - За което явно си има защо като си спомним какви бяха резултатите от предишната подобна визита - Тогава с месеци се пишеше как катарците ще изградят писта за Формула едно в София.
Явно за пореден път ББ и компания са се издънили и сега катарците си им го върнаха доста назидателно.
 
От: Нямата такъв резил - пълен провал на бизнес форума в Катар

Прекалено повърхностно разглеждате нещата - В арабският свят жестовете са от изключително голямо значение - самият факт че нито един не е отишъл говори не за слаба организация нито за големи жеги - Това говори за целенасочен дипломатически шамар - За което явно си има защо като си спомним какви бяха резултатите от предишната подобна визита - Тогава с месеци се пишеше как катарците ще изградят писта за Формула едно в София.
Явно за пореден път ББ и компания са се издънили и сега катарците си им го върнаха доста назидателно.
Чудно ми е кой балък го е организрал :D или грешка в превода. И БТВ-то ме изпълни вчера някак си ей така деликатно м/у другото викат стана гаф къв гаф бе те направо ги остфирили :D
 

Горе