Обаждаме се от Гугъл

Maverick

Well-Known Member
Колежката току що ме информира, че се е обадил Димитър Табаков от гугъл и искал да продължим някакъв абонамент който бил изтичал, а сега имало промоция и много хубава отстъпка. Колежката ми даде номера му 0884351526 и след едно бързо търсене в нета: http://borislav.ideabg.com/podr.html?id=560

Просто информирам за всеки случай, да си знаете.

Имам някакви спомени, че тоя сайт official-portal . com се е подвизал тук. Но може и да бъркам.
 
От: Обаждаме се от Гугъл

Преди няколко дни и на мен ми звъня някаква жена, искаше да ме "постави на първо място в гугъл", но я отрязах още в началото, та не разбрах подробности.
 
От: Обаждаме се от Гугъл

На брат ми му звъня една дама дето, дето доста разтревожено, го уведоми че му изтекъл безплатния период и ще бъде изтрит от Г мапс.
Ама ако си плати няма да има проблеми ще си седи там.
 
От: Обаждаме се от Гугъл

И на мои клиент се случи същото преди време. Ама хората като не разбират, иди им обясняваи какъв е шанса да им се обади някои от гугъл и за 120 лв да им изкара саита на първа сграница :)
 
От: Обаждаме се от Гугъл

Това не може ли да мине като измама или опит за измама и да го окошарят този?
 
От: Обаждаме се от Гугъл

На такива им искайте официален договор с условията (че ще ви изкарат на първа позиция) и неустойки, ако не спазват условията си. Много бързо се отказват всички :)
 
От: Обаждаме се от Гугъл

По принцип аз имам проект, в който на повечето местни търсения изкарвам фирми на първа страница по конкурентни ключови фази и може лесно да се провери това, като цената е 130 лв. еднократно за такова участие, но засега не го обявявам тук официално, тъй като чакам да се вкарат от програмиста някои неща и да направя една силна рекламна кампания за популяризиране.

Но продажбата не се прави по този начин, а просто се прави предложение към фирмите за реклама в сайта, която ще им е много полезна и ще има много интерактивни опции. Иначе съм доста добре запознат с този тип продажба, при положение, че работя в рекламна агенция :)

Всъщност обаче да се направи Google My business профил на фирма не е много лесна задача и няма никакъв проблем това нещо да е платено и да се прави от професионалисти, ако хората не разбират сами. Лошото е, ако им се взимат пари за изтекли регистрации и т.н., дето нямат нищо общо с реалността и е чиста проба измама.
 
От: Обаждаме се от Гугъл

Всъщност обаче да се направи Google My business профил на фирма не е много лесна задача и няма никакъв проблем това нещо да е платено и да се прави от професионалисти, ако хората не разбират сами. Лошото е, ако им се взимат пари за изтекли регистрации и т.н., дето нямат нищо общо с реалността и е чиста проба измама.
Пич я се осъзнай, баба ти Пена за 10 мин. ще си направи такъв профил. От Г са направили процедурата като за малоумници. Достатъчни умения са да може да пишеш и да знаеш как се цъка с мишката!

По темата. По принцип няма нищо лошо в този вид услуги, но предлагането им става чрез неверни или подвеждащи твърдения.
 
От: Обаждаме се от Гугъл

Пич я се осъзнай, баба ти Пена за 10 мин. ще си направи такъв профил. От Г са направили процедурата като за малоумници. Достатъчни умения са да може да пишеш и да знаеш как се цъка с мишката!

По темата. По принцип няма нищо лошо в този вид услуги, но предлагането им става чрез неверни или подвеждащи твърдения.

Брат, повярвай ми, че около 80 % от фирмите, с които контактуваме нямат никакво, ама никакво понятие какво се случва в интернет пространството. Скоро направихме сайт на един човек, който не можеше да си отвори мейла, камо ли да си направи профил там. Преди да дойда на работа тук и аз си мислех като теб, но реалността е доста по-жестока, за съжаление.
 
От: Обаждаме се от Гугъл

На брат ми му звъня една дама дето, дето доста разтревожено, го уведоми че му изтекъл безплатния период и ще бъде изтрит от Г мапс.
Ама ако си плати няма да има проблеми ще си седи там.

Никога няма да забравя наскоро един случай във фирмата - някакъв се обажда на търговка от екипа ни и изключително бесен и възмутен заявява: Защо ме сложихте в тоя глупав сайт на Гугъл, никога не съм искал да плащам да съм в тоя сайт, искам да ме махнете от там веднага :D Плакал съм като малко дете от смях...
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Обаждаме се от Гугъл

"Ало, Google ли е?"
"Не, тук е Bing."
"Абе и на вас да ви *** майката..."
:lol:
 
От: Обаждаме се от Гугъл

И на мен скоро някакъв ми званя и се представя че бил от Гугъл, и аз си мисля "Или съм станал супер известен без да знам", или "Гугъл яко са го закъсали щом са опряли до мен и ми се молят по телефона да си пусна реклама" , но в действителност нито едното нито другото се оказа вярно, човека просто си хвърля въдицата а в морето риби колкото искаш.
Друг е въпроса, че това е подсъдимо.
 
От: Обаждаме се от Гугъл

Истината е че това е много голяма нива.
Идват ми какви ли не клишета на ума.... докато има овце ще има и стригачи.... и тнт.

Според мен е неморално да се постъпва тъка и това са кофти пари. Мошеници на дребно като но пък заработват добре. Трябва да се изобличават, обаче не става и да "нахраниш" девойката по тел, те често не знаят също за какво иде реч, те са почнали работа като телефонистки, научили са един текст А4 и го повтарят.

Има място за коректни фирми и услуги... Което ми дава повод да се замисля да направя нещо подобно.

Някой ако има интерес ще имам нужда от помощ.


Брат, повярвай ми, че около 80 % от фирмите, с които контактуваме нямат никакво, ама никакво понятие какво се случва в интернет пространството. Скоро направихме сайт на един човек, който не можеше да си отвори мейла, камо ли да си направи профил там. Преди да дойда на работа тук и аз си мислех като теб, но реалността е доста по-жестока, за съжаление.
 
От: Обаждаме се от Гугъл

Преди няколко дни...

Някои са много долни, ако тръгнеш да си говориш с тях:
"Ама господине, вие НАИСТИНА ме учудвате! Защо не искате да излизате на първо място в гугъл???"

:D
 
От: Обаждаме се от Гугъл

И на мен ми звъняха. Като казах, че искам да се срещна с Гугъл лично и да им дам парите и ми затвориха. Другия път трябва да съм по-убедителен.
 
От: Обаждаме се от Гугъл

Момчета обажданията от Гугъл не са мираж, само дето на мен ми се обажда кака Гита от Индия трети пореден път точно поради мой проблем с тази им услуга. И мейлчето и имам вече на гаджето, каза бил съм приятен човек за комуникация :).

Иначе да, това си е услуга, и ако се разработи може да е много полезна на малкия бизнес, занаятчии и.т.н. защото дет се вика това може да мине и за техния сайт направо - има си работно време, описания на услугата и.т.н.

Може да се предлага в два варианта - с и без управление на репутацията

Варианта без е ясен - правиш листинга и толкоз, варианта със следиш за мнения и оценки и отговаряш както и организираш нещата клиентите на бизнеса да попълват мнения. Цените за първия вариант си мисля, че повече от 100на лв би било обир, за втория вариант вече се минава на месечен абонамент. Като освен това може да има допълнителни услуги за да се качват нови снимки текст и.т.н

За тези които ще кажат ааа как 100лв, ще кажа, че не е проблема с листинга да се направи, то е за бързо, ама да им обясниш какво трябва да събереш снимките и.т.н. това къса нерви. А може да се печели и от снимки, а някои са лицензирани от Гугъл за виртуални обиколки ама там вече цените са солени.

Относно маркетинга яко търговски агенти на място и по телефона, друг начин няма.

Мислил съм го ама с клиенти не ми се работи, с търговки екипи също.
 
От: Обаждаме се от Гугъл

И на мен са ми се обаждали на времето от гугъл адлърдс и беше българин. Но не ми искаха пари, а да ми кажат, че еди коя си реклама била много успешна и дали имам нужда от някакво БЕЗПЛАТНО съдействие във връзка с използването на услугата им. Плюс една кратка лекция за това как да пускам успешни реклами.

П.С. Под успешна за тях означаваше че има по-голям % показвания на по-ниска цена на клик спрямо другите рекламиращи.
 
От: Обаждаме се от Гугъл

На мой клиент се обаждали по същата схема - ще го изкарат на 1-ва страница в първите 3 места. Само дето сумата беше колосална, а човека си се интересува от нещата. Казал на девойката "- Ми той сайт ми и сега е на първа страница, ама искам да го има на 3-та, на 5-та и на 7-ма страница по средата някъде.". Девойката му казала, че предлагат само на първа страница в първите 3 места. Та не станала сделката. Много се смях, като ми го разправяше. :)
 
От: Обаждаме се от Гугъл

При мене на място са идвали такива, бях го споменал случая в една друга тема. Не стига, че са нахални ами и нищо не разбират, пълен цирк, пратих ги да си ходят замислени, просто останаха без думи .
 

Горе