Оборота на едно кафене

Какъв оборот на ден прави Вашето кафене?

  • под 50 лв

    Votes: 0 0.0%
  • от 50 до 100 лв

    Votes: 1 10.0%
  • от 100 до 200 лв

    Votes: 3 30.0%
  • от 200 до 500 лв

    Votes: 2 20.0%
  • от 500 до 1000 лв

    Votes: 1 10.0%
  • над 1000 лв

    Votes: 3 30.0%

  • Общо гласове
    10

N.Georgiev

Member
Здравейте,
пускам тази анкета, тъй като ми е интересно, какъв оборот (горе-долу) на ден правят кафенета. Предполагам, че на всички ще е интересно :)

Тук искам да вметна, че се абстрахираме от големината на заведението, града, пътникопотока и др. Просто чисти цифри.

Поздрави,
 
Последно редактирано:
"Тук искам да вметна, че се абстрахираме от големината на заведението, града, пътникопотока и др. Просто чисти цифри." ... просто цифри.. просто темата е за кофата...

В един бизнес, в примера кафе.. цифрите са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНИ - както и къде се намира, колко е голямо и т.н... без тях...

На село кафето е 40ст...
В starbucks e 5лв...
 
При лелката от кварталното магазинче, с чашка от 5ст., бъркалка и 150мл. вода - 50 стотинки. Просто цифри. :D
 
Явно не съм се изразил правилно.
Въпросът не е "колко, според Вас ще прави заведение на Витошка", а, "колко е оборота на Вашето кафене". Темата е за хора, които се занимават с този бизнес и, ако искат да споделят, какъв им е долу-горе дневния оборот. Написах, че се абстрахираме, за да няма "еми моето кафене на плажа прави по 5000 лв", "а пък моето, в село еди кое си, прави по 100 лв". Това е целта на упражнението ;)
 
Аз имам заведение от 16 години и няма да казвам колко оборот правя, а ще ви кажа колко е минимума, за да съществувате с бизнеса си и да ви остават някакви пари за харчене - на кафене с около 50 места, за да поддържаш персонал, да си легален отвсякъде с осигуровки и т.н. минимума оборот на ден е 600 лв и за да ти остане и на теб една хубава заплата в края на месеца. Иначе, ако е само за съществуване - да си плащаш храната и сметките може и с 500 лв на ден да изкараш месеца спокойно.
 

Горе