Обсъждане на Skrill/Moneybookers – лимити, такси, комисионни, верификации

lqllqlq

Well-Known Member
Здравейте,
Със сигурност е една от полваните системи, но не знам защо няма подробна тема за този вид разплащания. Нека започна от там какво правя, какво искам и не знам как да направя.

Имам бизнес акаунт там, който е от преди поне 2 години. Не ми се беше налагало да го последните доста месеци и тези дни се сблъсках с някой новости. Нека започна от начало:

1. Направих бизнес акаунт, минах верификации, вдигнаха ми лимити и тн, тоест тези неща са ок. Тръгнах да го минавам за мърчант и там леко нещатата закуцаха. Писах на съпорта, прегледаха сайта, одобриха го и трябваше да попълня доста документи. Да, но се случиха много други неща, което ме накара да го оставя на заден план за доста време и сега не помня - те ли ми пратиха бланките, аз ли ги теглих от сайта ми. Може ли някой да каже?

2. Както казах доста време не го бях ползвал и сега ми иска дата на раждане след парола като допълнителна верификация. Въпросът е, че не помня какво съм писал преди 2 години - моята/на съдружника? Каквото и да опитам - не става. Писах на съпорта, тъй като подобна тема в хелпа няма. Тук може ли да каже някой нещо ако се е сблъсквал с това?

3. Искам да чуя мнения за Skrill като цяло като разплащателна система. Мен ми трябва за приемане плащания с кредитни дебитни карти. Въпросът е до колко е позната в Европа, ползва ли се и тн? Впечатления? Мнения?

С две думи ако някой я ползва и му се занимава да даде повече инфо от-до. Тоест ползваемост, начини за верификации, ползи, недостатъци и тн.
 
Здравей,

Да, не е много добра процедурата, но поне не са никак лоша алтернатива. Бланките ти ги пращат по мейл, поне при мен бе така. И след като ги разпечаташ, попълниш, сканираш и пратиш, процедурата ти се задейства бързо, бързо.

Не съм се сблъсквал с такова нещо, това е може би някаква допълнителна отметка за сигурност, защото аз лично не съм се сблъсквал с нея. Системата е доста удобна за този вид плащания, които искаш да приемеш, удобна е, и определено е добра опция, освен другите налични като PayPal, банков или наложен, което няма как да се случи ако е за чужбина. Ползва се не малко, но не смея да кажа, че е топ предпочитана от другите, най-вече PayPal, може би идва като №2 или №3 след нея, но ще те излъжа. Но е удобна, защото в по-юзърски сфери (като дрехи, домашни любимци и др.) там повечето нямат PayPal, а до банката да нареждат им е неудобно. За това плащането с карта им е супер, и точно това е идеята тук. ;) Не е като в Америка, където PayPal ти обработва и карти. За това имаме алтернативи тук. ;) Ползата предимно са две - имаш опция за приемане на пари и по-ниски такси. ;) И като казвам опция, наистина е опция, защото другите подобни предлагащ са 2checkout и подобни. ;)
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Такааааа....Явно днес ми е за прозрения! :lol:
Да кажа какво туко-що открих. Явно защото не е влизано в акаунта от дълго време и иска тази верификация с дата на раждане. Аз обаче подходих заобиколно и изисках смяна на парола (reset password) с причина "забравена". Получих линк за ресет, смених паролата и спря да ми иска верификация за дата на раждане.

Сега съм на нова тема - смяна на име за контакт. И тук схемата е тегава като при PP, но пък по-разбираема. В хелп секцията има като отговор на въпроса как и линк, да качиш документите ако искаш смяна. За колко ще го обработят ще мога да кажа по-късно.

Успях да намеря и за верифицирането като мърчант. Да, и аз помнех, че ги пращаха по мейл след одобрение на сайта, но сега е променено и е поместено в хелп секцията в раздел интеграция с онлайн платформи. Куца работа е въпросника със питанки за сума ти му неща, но поне е лесен за намиране. Ще си го оставя за по-късно да го попълня.

Относно разплащанията - преди време им писах с въпрос не е ли по-добре ако приемам евро да имам еврова сметка, но отговора е, че те се базират на локацията ми и дори да е еврова щели да си начислят такса превалутиране и ме съветват да ми е левова сметката. Малко тъпо ми се струва. Някой с опит в тази насока?!
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

На мен автоматично ми направиха акаунта Merchant, без да съм го искал. И не са ми пращали никакви документи. По такси ме таксуват за Merchant, но никъде не намирам секретната дума която ми я иска плугина на опънкарта. Това означава ли, че плащането няма да е автоматизирано?

Иначе аз от скрилл съм предоволен. Не съм имал никакви проблеми за разлика от така популярно-смешения-и-сам-определящ-и-променящ-условията-си-по-собствено-усмотрените-и-прецакване-на-плащащите-потребители процесор наречен paypal.
 
Да, наскоро разбрах, че има една такса от 12 евро, която се начислява всеки месец, а след като минеш оборот от 400 евро на месец, реално изчезва. Нали, говорим за Мършант акаунти. Не са никак лоши като алтернатива, но това малко ме изненада.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

На мен автоматично ми направиха акаунта Merchant, без да съм го искал. И не са ми пращали никакви документи. По такси ме таксуват за Merchant, но никъде не намирам секретната дума която ми я иска плугина на опънкарта. Това означава ли, че плащането няма да е автоматизирано?

Иначе аз от скрилл съм предоволен. Не съм имал никакви проблеми за разлика от така популярно-смешения-и-сам-определящ-и-променящ-условията-си-по-собствено-усмотрените-и-прецакване-на-плащащите-потребители процесор наречен paypal.

Щом нямаш секретна дума зналчи не си мърчант, а бизнес. За да имаш думата минаваш преглед на магазина/сайта/попълване на въпросници и тн, и едва тогава ти се визуализира въпросната дума.

Да, наскоро разбрах, че има една такса от 12 евро, която се начислява всеки месец, а след като минеш оборот от 400 евро на месец, реално изчезва.

Къде го видя това? 12 евро са си сериозни, когато говорим за стартиращ проект, който може и 3 месеца да няма приход
Is there a monthly or annual fee to use Skrill?

Provided your Skrill account isn’t dormant for a year or more, there is no monthly or annual fee for Skrill Personal accounts. Fees may be applied on Business accounts depending on additional agreements.

taksi_skrill.jpg
 
Re: От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Щом нямаш секретна дума зналчи не си мърчант, а бизнес. За да имаш думата минаваш преглед на магазина/сайта/попълване на въпросници и тн, и едва тогава ти се визуализира въпросната дума.



Къде го видя това? 12 евро са си сериозни, когато говорим за стартиращ проект, който може и 3 месеца да няма приход


Виж файлът 10968

https://www.skrill.com/en/business/merchant-fees/

в допълните такси е 19.95 това е геитуеи фии нещо като мърчант акаунт фии но е по нискък ако ползваш някой от партниращите им системи ( такасата е ако събраните такси са по ниски от 19.95 ...

таксата е по ниска ако ползваш партниращите им система

ако си опън карт преста ит тнт таксата е 9.95 (ама си провери) и се взима остатъка до 9.95 ако са по малки таксите (ако имаш оборот иначе не става на минус)

https://www.skrill.com/en/business/industry-sectors/ecommerce-solutions/


и да не се плашите пейпал също ги има тези такси даже и по висока за геитуеи само че не се вижда на версията която се отваря от бг ипта защото така или иначе не ни разрешават да ползваме гейтуеи за процесване на карти а само пейпал акаунти

payflow.png
 
Последно редактирано от модератор:
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Намерих го: https://www.skrill.com/ecommerce-solutions/fees-overview

Ако ползваш и натрупаш под 10 евро такси - доплащаш, ако минеш - не плащаш. Въпросът е, че не разбрах какво става ако нямаш никакви разплащания през месеца...
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Така! Сега ще се пробвам във възможно най-кратък и стегнат вид да обобщя до тук какво се иска за Murchant account:
1. Трябва да имате акаунт тип - бизнес. Както при всички и Скрил имат лимити, но повярвайте е в пъти по-лесно верифицирането и повишавенто им, дори премахването им.
2. Трябва да минете верификация за мърчант.

Това става като:
1. Заредете се с търпение
2. В хелп секцията си попълните формата за кандидастване, принтирате и сканирате. Към нея прилагате всичко: лична карта (цветно сканирана), копие от ТР, попълненно/ принтирано и сканирано Murchant Agreement
3. Пращате всичко до тук до посоченият мейл и се зареждате с търпение/

На мен до тук ми отнема вече над 14 дни в размяна на мейли с едно и също искане от тяхна страна за документи и пращане на същите, които още изначално съм им пуснал.

След като мине всичко това, започват преглед на сайта, данни за фирма, данни за контакт, ОУ, периоди за връщане на стока - ако някое от нещата липсва или не е както те искат се пригответе за 3-5 дни размяна на мейли с едно и също, по схемата описана по-горе.

Минете ли този етап тържествено ви уведомяват, че са ви предали към следващият отдел, който всъщност прави същото като тези преди тях, иска пак документи, които сте пратили. До тук аз загубих 4 дни по старата, но пък вече позната схема.

Изключително дразнещо е, че губят време в искания на неща, които сте им дали, правят се на бюрократи, а да не говорим, че въпреки факта, че им гледам БГ ИП-тата като влизат в магазина се държат като партизани и се крият, че съпорта е тук. Факт, който едва ли учудва някой в този форум, но явно е някаква адска тайна.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Здравейте,

И аз от вчера съм тръгнала по пътеката на регистрацията си в Скрил. Изпратени ми бяха всичките тези неща да попълвам, сканирам,изпращам, но от изискванията едно не разбраь. Тъй като сайтът, за който глася разплащанията, ще оперира в Сърбия, на какъв език трябва да бъдат всички политики на връщане, сигурности и всичко, което се изисква да присъства на сайта, за да го одобрят? Т.е въпроса ми е - знаете ли дали трябва да има 2 езични версии на всичко това (в случая сръбски и английски), или една е достатъчна?

Междудругото, съпорта наистина е тук, защото имам няколко приятели, които работят за тях, но адски интересно, че човекът, стоящ зад майлите, които получавам, ме предупреди, че ако не им пиша на английски няма да ми отговарят. :)
 
От: Re: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Не стават на минус акаунтите (нямаш таски демек излиза) - поне такова ми е наблюдението

Аз го ползвам от месец и за сега нямам платена такава такса, т.е. имам но е 0, защото акаунта ми е занулен, изтеглих парите от него преди да таксуват. Дали няма да си ги вземат при следващо зареждане? Според мен няма как да не ги вземат...
 
Здравей и добре дошла при нас. :)

Кое не разбираш? Политиките трябва да са на езика, които говорят и самите потребители, за който пазар е. Ако е мултиезичен - на всеки език. ;) Показваш страницата, която е пълна и те си имат човек, който ще го види и прегледа. Все пак има доста българи, работещи там. Няма да се учудя и сърби да има. ;) Смятам, че един е достатъчен, този който е официалния за сайта и пазара.

Компанията си държи на хамериканския, защото все опак са тежка компания, имат си процедури, правила, куалъти контрол. Как супервайзъра му в някой офис извън БГ ще види какво се случва, ако нещо има проблем или се закучи нещо и се стигне до проблеми. Не че ще се случи, но превантивно така са го направили. :)
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

И му се видя края!
Тъй...След прекарани средно по 4-5 дни в спорове чете ли се или не документа, който пратих взехме да стигнем до консенсус с тези хора! Дори накрая получих мейл с име кой ми го е пратил, явно защото накрая се изнервих писах мейл на английски, който в средата рязко продължих на БГ. Изнервих се защото те държат на cooling-oof period дефиниран в ОУ на сайта, аз им пращам линк към ОУ, но в няколко мейла спорим има ли го или не. Факт, е че го имаше, което ме издразни. Другото бе тяхното твърдение, че Murchant Agreement е неактуално. Оказа се, че pdf-а на техният сайт не е бланката за Европа - нещо, което аз няма как да знам, а и те не знаеха. Поеха ангажимент да си го оправят.

В крайна сметка се стигна до това да "стиснем ръцете", те ми пратиха правилната бланка, аз им я върнах попълнена, а акаунта бе одобрен. Оказа се, че цялата борба е да ми активират един допълнителен таб в акаунта, в който да впиша въпросната "secret word" и така да мога да ги интегрирам.

Факт, че целият процес бе леко напрягащ, но въпреки това продължавам да смятам, че те са по-разумният избор пред алтернативата - Пейпал. И таксите са им по-приемливи, и преди, когато съм разплащал с тях съм останал с добро впечатление от курсове, скорост на транзакции, скорост на зареждане и актуализация на баланси. Та това е в общи линии, сега остава да докарам и клиентите с кредитните карти.... :)
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Не прочетох нищо конкретизирано за защита от fraud транзакции (както бе упоменато лятото, след което темата остана безмълвна :)). До колкото им чета в PDF-а, то става въпрос за типичните базови уж защити. 7.9% Standard chargeback rate (не става ясно включено ли е в цената тази екстра или при всяка транзакция ще си я вземат; а ако не вземат тея 7.9%, то значи екстрата логично не е включена). Тея за такъв висок % ми дават „Standard“, а аз например търся от „Advanced“ и „Expert“, не баламска защита…

Chargeback Fee: €25.00 for credit and debit cards
€7.00 for direct debits
За измамна транзакция, при която се връщат кинтите, освен, че се връщат, НО и бонус – €25. Кеф. При PP май беше $12, като и те имат базова защита, което реално не върши работа.

По-скоро остава да хвърляш боб да НЕ получаваш транзакции и с чорени карти, плащания през „чорапи“ и други методи и техники, които използват злонамерените люде.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Привет,

Знаeте ли дали има някакъв период, в който парите ти остават блокирани в акаунта ти в Skrill? При Paymill (с които до скоро се разправях) беше от рода на 6-8 седмици за да може банката, с която работят да направи някакъв risk assessment... При 2checkOut (с които в момента се разправям) до колкото разбирам преди време е имало подобен период от около 90 дни...

П.П.
Благодаря на @Blinky, че ме насочи към тази тема! :)
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

14 дни е....................
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Blinky благодаря за поясненията! :)

Вече ми одобриха Merchant accaunt-a и сега следва да погледнат сайта и да видят дали всичко е ок с него (силно се надявам да сметнат, че е).

Това, което сега не разбирам е, когато клиентът започне да купува и да си вписва номера на картата, води ли го към страницата на скрил, където да създаде акаунт, или плащането минава директно. Защото говорих със бивш служител там - той каза, че заради 3D secure се прави това и не може без него. От друга страна, support-a ме уверяват,че няма нищо такова. От друга страна, някъде четох, че трябва, ако работиш със скрил да минаваш и през някоя БГ банка, за да се избегне този момент със създаването на акаунт.
Моля ви, кажете кое от тези трите е истината, защото вече тотално се изгубих. :)
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Така е, току-що го тествах. Ще опитам с тях, надявам се да не изплаша по-подозрителните клиенти. :)
 

Горе