Онлайн-аптека. Търся съдружници и съвети

Здравейте, от известно време обмислям създаването на онлайн-магазин за лекарства, помощни средства, хомеопатични средства и всичко свързано със здравето на хората..Целта е магазинът да не се ограничава само с територията на България, но и да покрива територията на Европейския съюз. За целта си търся съдружници, които са готови да инвестират основно знания, идеи и време. И най-важното да приемат този бизнес като свой, а не просто като място, от което ще получават допълнителен доход. Приемам и съвети, тъй като този бизнес е особен, предвид лицензионни режими, регулации и т.н. Благодаря предварително...
 
Записвам се за темата, понеже и аз съм мислил за създаването на такъв тип онлайн магазин. Това което ме отказа е голямата инвестиция която трябва да се направи за лекарства, такива онлайн магазини правят хора които вече имат физически аптеки.

Според мен за сериозен такъв проект ще са малко 100 000 лв.
 
Записвам се за темата, понеже и аз съм мислил за създаването на такъв тип онлайн магазин. Това което ме отказа е голямата инвестиция която трябва да се направи за лекарства, такива онлайн магазини правят хора които вече имат физически аптеки.

Според мен за сериозен такъв проект ще са малко 100 000 лв.

Здравейте, от известно време обмислям създаването на онлайн-магазин за лекарства, помощни средства, хомеопатични средства и всичко свързано със здравето на хората..Целта е магазинът да не се ограничава само с територията на България, но и да покрива територията на Европейския съюз. За целта си търся съдружници, които са готови да инвестират основно знания, идеи и време. И най-важното да приемат този бизнес като свой, а не просто като място, от което ще получават допълнителен доход. Приемам и съвети, тъй като този бизнес е особен, предвид лицензионни режими, регулации и т.н. Благодаря предварително...

Ще си остане само мечта а причините са хиляди за да не се сбъдне, няма смисъл да ги изброявам @zaicev e посочил някои от тях
 
Записвам се за темата, понеже и аз съм мислил за създаването на такъв тип онлайн магазин. Това което ме отказа е голямата инвестиция която трябва да се направи за лекарства, такива онлайн магазини правят хора които вече имат физически аптеки.

Според мен за сериозен такъв проект ще са малко 100 000 лв.

Може ли отнякъде да се намери бизнес-план за аптека, защото тази сума звучи стряскащо...Все пак ми се струва, че не е задължително да се вкарват пари в стока, ако съдим по обикновенните интернет-магазини. По-големият проблем е логистиката, ми се струва)))))
 
Трябва да имаш 2 торби лицензи за тази дейност - склад, който да не могат да го пипнат, отделно със сигурност не се пращат с еконт тези неща...

Ориентирай се към нещо друго, доста е тук, а картелите няма да ти помогнат с добри цени, за да избиеш инвестицията скоро.

Вярно, че всеки се друса с лекарства, но частта която поръчва в нета е най-вероятно под 5% и то само за екзотични неща, които ги няма при локалната аптека.
 
Може ли отнякъде да се намери бизнес-план за аптека, защото тази сума звучи стряскащо...Все пак ми се струва, че не е задължително да се вкарват пари в стока, ако съдим по обикновенните интернет-магазини. По-големият проблем е логистиката, ми се струва)))))

Прочети ТУК, а бизнес план за аптека ще ти пусна на ЛС.
 
Трябва да имаш 2 торби лицензи за тази дейност - склад, който да не могат да го пипнат, отделно със сигурност не се пращат с еконт тези неща...

Ориентирай се към нещо друго, доста е тук, а картелите няма да ти помогнат с добри цени, за да избиеш инвестицията скоро.

Вярно, че всеки се друса с лекарства, но частта която поръчва в нета е най-вероятно под 5% и то само за екзотични неща, които ги няма при локалната аптека.

Мда, има нещо вярно в добрите цени и пратките....
 
Трябва да имаш 2 торби лицензи за тази дейност - склад, който да не могат да го пипнат, отделно със сигурност не се пращат с еконт тези неща...

Първо - в онлайн аптеките се продават само лекарства и други продукти БЕЗ рецепта.
Второ - изпращат се чрез еконт и всяка друга куриерска фирма

Ти най-вероятно не си пазарувал от онлайн аптека, но това не е оправдание да се изказваш без да си сигурен във фактите!
 
...да покрива територията на Европейския съюз
Забрави затова. Освен административните проблеми, трябва да гледаш лекарствата който ще продаваш из Европа имат лиценз в съответната страна. Това, че сме ЕС не означава, че можеш да продаваш примерно ваксини в Германия или другате.
Всяка държава има собствени правила за определен вид лекарства, тук май сме на цветове - зелени и т.н
Може би последното и най-важното - как ще гарантираш конкуренти цени ? Реално наистина в България са по-евтини, но едва ли важи за всички продукти.
Звучи интересно и ще се радвам ако успееш да реализираш подобен проект.
 
Никакъв шанс!
Също така ИМЕТО е първостепенна важност. В нета има сериозни платформи, които няма да можеш да пребориш и след 20 години и с 500К лв..
Клиентите/Пациентите търсят мега сериозност, когато става въпрос за здраве и изобщо всичко производно от него.
За пример виж фрамар, онлайн аптеката е ултра подплатена със сериозен форум, с професионални статии, с отличен каталог, пишат и консултират ИСТИНСКИ лекари и тн.. и това се развива и доказва с години. Има и други, но да не правим реклама.
Ще оцелееш максимум една година и ще си 100% набутвация от всякъде.
 
Ако предлага лекарствата на малко по ниски цени, може би и партньорство с някой сериозна верига аптеки със доказано име, отиват сериозни суми за реклама в интернет/телевизия и СЕО. Така като гледам посещенията на фрамар.бг са 75% от търсачки. Сериозен екип за онлайн магазина.. както StillMad каза консултации в форума от истински лекари.. може да се получи след някой друга година, но става на въпрос за големи суми. :)
 
"В Република България единствено лекарствените продукти без лекарско предписание могат да бъдат разпространявани по интернет съгласно Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина.

Продажбите на лекарствени продукти без лекарско предписание чрез интернет е разрешено само за аптеки, които притежават разрешение за търговия на дребно с лекарствени продукти и за дрогерии, притежаващи удостоверение за регистрация на дрогерия.

Дейността на тези аптеки и дрогерии е уредена в Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина и Наредба № 28 на МЗ за устройството, реда и организацията на работата на аптеките и номенклатурата на лекарствените продукти."

Източник

Както вече се каза в темата - това начинание ще струва много пари и също така:
Трябва да имаш 2 торби лицензи за тази дейност - склад, който да не могат да го пипнат...
 
Аз предпочитам лекарствата да не ми се ламбуркат по складове на еконт. Какъв е смисъла да се държат в чист склад отговарящ на изисквания и всичко, като пътуват заедно с кой знае какви химии, боклуци и седят в складове и палета с тях... Нищо, че са запечатани...

А, мерси!

Все едно да си поръчаш яйца по еконт... - ще дойдат, ама искаш ли ги...
 
Аз предпочитам лекарствата да не ми се ламбуркат по складове на еконт. Какъв е смисъла да се държат в чист склад отговарящ на изисквания и всичко, като пътуват заедно с кой знае какви химии, боклуци и седят в складове и палета с тях... Нищо, че са запечатани...

То зависи от аптеката. Ако е локална - например само за София - и си предлага собствена доставка и доставя само за своя град, защо да не поръчаш смело. Обикал някой младеж със скутера и доставя. Въпрос на организация. Само поръчки да има.
 
RealMoney , в случая дървения философ си ти. Интересувай се и пиши тогава. Сега разрешителното за аптека го издава ИАЛ . КАто получиш разрешение ( а то се издава ако имаш магистър ) , след това ги уведомяваш и те включваш в списъка.
Като си толкова умен си поръвай лекарства без лекарско предписание от Стинг, Либра, Софарма , и те ще ти кажат да ходиш да се прегледаш.
С всеки изминал ден се убеждавам , че в този форум е пълно с безрасъдни хора
 
Последно редактирано:
нямаш право да продаваш лекарства по интернет. в тези 13 теми повечето написани неща за глупости.

Как категоричното ти твърдение цитирано по-горе кореспондира с реалността?


Продажбата на лекарства по интернет в България е разрешена при няколко условия :
  1. Става въпрос само за лекарства, които се отпускат без рецепта /без изрично лекарско предписание /, но имат разрешение за употреба. Пълният списък на тези лекарства може да се открие на сайта на Изпълнителна агенция по лекарствата, раздел “Лекарства без рецепта “
  2. Продажба на лекарства по Интернет могат да се продават само от аптека или дрогерия, получили разрешение . Списък на лицата, предлагащи лекарствени продукти за продажба по интернет, както и адресите на техните интернет страници може да се открие на интернет страницата на ИАЛ, раздел “Регистри на търговци “ . Пак там има и информация относно целта на общото лого , както и обща информация относно рисковете и лекарствената безопасност.
  3. Аптеките и дрогериите съответно трябва да имат интернет страница, на която да са качени : трите имена на ръководителя на аптеката или дрогерията; номенклатура и цена на предлаганите лекарствени продукти; стойността на транспортните разходи, невключени в цената ;начина на плащане, доставка и изпълнение на договора; правото на потребителя да се откаже от договора и условията, при които лекарственият продукт може да не бъде приет; Информацията трябва да бъде предоставена по ясен и разбираем начин, да подчертава търговския характер на предложението и да бъде в съответствие с принципа на добросъвестност при търговските сделки и добрата търговска практика
Link

Както казах - поредният дървен философ. :cool:
 

Горе