Онлайн инвестиционно злато

wessly

Active Member
Здравейте,
търся да закупя злато (инвестиционно), но да остава в банката, от която да го купувам. Може да онлайн, най-добре продавача да има общо с .de/.ch, да е известна фирма, с история и тнт. Също така да мога физически да разполагам с това злато, когато имам нужда, или поне да мога да го продавам.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Райфайзен банк предлага подобна услуга, обаче имат голяма разлика между "купува" и "продава". И въпреки това има клиенти (може би си мислят, че е по-сигурно да ползват услугите на банка вместо да си купят злато от търговец на злато като Тавекс и да си го държат в сейф или на друго място).

Като алтернатива виж Делтасток и Бенчмарк какви договори за разлика върху борсово търгувани фондове (или борсово търгувани фондове) предлагат. Тук писах по темата.

Имай предвид, че златото може да се движи в доста широки граници както нагоре, така и надолу (спрямо днешната цена). Това, което го спира да падне до нула е полезността му в електрониката и други области - може да замести медта и среброто като проводник на топлина и електричество. Така че под цената на медта или среброто няма да падне. Обаче може доста опасно да я доближи.

Това, че добива е скъп изобщо не ограничава цената да падне под себестойността на добива (защото може да спре да се добива, ако търсенето спадне - продавачите, които вече са купили могат да осигурят достатъчно количество на купувачите, няма нужда да се копае).
 
Последно редактирано:
От: Онлайн инвестиционно злато

Всчико различно освен физическа покупка, е измамно на този етап.

П.С Да падне до цената на медта или среброто, трябва да се увеличи производството 20 пъти - но това технологически е невъзможно, а залежите все по трудно се намират и са свързани с по-големи разходи.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

За да падне цената на златото не е задължително добива му да нараства. Добива може да падне почти до нула и въпреки това цената му да пада.

Цената се определя не само от предлагането, но и от търсенето. Ако хората в един момент решат, че златото струва по-малко могат просто да отказват да го купуват на тези цени. Това ще доведе до падане на цената.

А дали в близко бъдеще цената ще се движи нагоре или надолу няма как да се прогнозира. Въпреки това е добре който има излишни пари да си купи малко злато - като застраховка. Ако е на загуба - това ще е цената на застраховката.

Златото на ПИБ е изключително скъпо. Вижте в Тавекс и другите търговци специализирани в търговия на злато. Банките дерат кожи, защото има достатъчно неинформирани клиенти, които си мислят, че при банките златото е на най-изгодна цена.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Защо искаш да не напуска банката? Може да излезе по-изгодно да го купиш от търговец на злато и да го дадеш на някоя охранителна фирма да го пази в сейф. Макар, че да се съхранява в Швейцария или Германия си има предимства.

В близките години има голяма вероятност да има скандали с липсващо злато...
 
От: Онлайн инвестиционно злато

За да падне цената на златото не е задължително добива му да нараства. Добива може да падне почти до нула и въпреки това цената му да пада.

Цената се определя не само от предлагането, но и от търсенето. Ако хората в един момент решат, че златото струва по-малко могат просто да отказват да го купуват на тези цени. Това ще доведе до падане на цената.

А дали в близко бъдеще цената ще се движи нагоре или надолу няма как да се прогнозира. Въпреки това е добре който има излишни пари да си купи малко злато - като застраховка. Ако е на загуба - това ще е цената на застраховката.

Златото на ПИБ е изключително скъпо. Вижте в Тавекс и другите търговци специализирани в търговия на злато. Банките дерат кожи, защото има достатъчно неинформирани клиенти, които си мислят, че при банките златото е на най-изгодна цена.

За 5к години този момент не е настъпил, а и като гледам какво е търсенето, на фона на чудовищната манипулация с хартиеното злато само е въпрос на време се изчерпа златото от продавачите и тогава ще настане интересно. Е в един момент, ако нещо измести златото и най-вече като форма на реални пари, може и да го има този спад - но на този етап това е само в сферата на теориите.

А за банките ясно - злато се купува само във физическа форма и никаква друга форма.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

От последната графика (в черно) се вижда, че всяка от унциите злато в хранилищата на Comex има 57.8 “собственика”. С други думи има много контракти и малко физическо злато.
http://istinski-pari.com/news0913.php
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Съгласен съм, именно за това казах само във физ. форма.

Ето и разлика в търсенето:

Каква е разликата в търсенето между физическо и хартиеното злато

Ето и защо, ще се спука балона на хартиеното злато, само един Господ знае една унция колко 0-ли ще струва

Ще станем ли свидетели на краха на измамата наречена хартиено злато?
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Ако си купиш договор за разлика върху борсово търгувани фондове, които инвестират във физическо злато, какво може да се обърка?

Не съм запознат дали борсово търгуваните фондове държат златото си в собствени трезори или само са подписали хартии с "твърде големи за да фалират" банки, че притежават злато в трезорите на банките. Ако не е в техни трезори - лошо.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

И една лоша новина да ви обадя. За малка касетка в трезора на БНБ се чака година и половина - две! Държал съм на няколко места - тия са най-аристокрация. Не, че остана какво да вардя освен документи, но си е спокойствие, че ценните неща не са ми в къщи.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Има свободни места по някои частни банки и по трезорите на охранителните фирми.

Последно като проверявах цените бяха отказващи.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Ако си купиш договор за разлика върху борсово търгувани фондове, които инвестират във физическо злато, какво може да се обърка?

Не съм запознат дали борсово търгуваните фондове държат златото си в собствени трезори или само са подписали хартии с "твърде големи за да фалират" банки, че притежават злато в трезорите на банките. Ако не е в техни трезори - лошо.

Хепи, CFD на ETF е дериват на деривата :)

CFD по своята същност ти не притежаваш активи, това е договор който сключваш и отместваш разликата между покупката и продажбата, това се нарича и договор за разлика :)
По своята си същност това е дериват, стойността зависи от стойността на базовият актив. Както ти е ясно тук е без физическа доставка, но ти не притежаваш дори нищо като собственост, просто се както писах отместваш цената и плащаш или получаваш кинти.

ETF-a от своя страна е доста интересен продукт - ценна книга, която следи даден активи или кошница от активи. Красивото за създателите на ЕТФ-те или борсово търгуваните фондове, че дават улеснението като при търгуване на акции и огромен асортимент от продукти за клиентите си. Тук идват и златните ЕТФ-и, При тях за да следят цената на златото се казва, че за всяка акции, която ти си купиш има златно обезпечение, но дали може да си го вземеш и какво може се обърка ей тук е интересният въпрос. Работа е там, че уж имаш златно обезпечение, но уви!

За да си вземеш златото или по-точно да обмениш акциите си за злато, давам пример за един от най-големите ЕТФ а именно GLD, е нужно:
1. Да си "лицензиран/оторизиран участник" това е място за големите брокерско-дилърски къщи. Като посредник при изплащането е Уолстрийт. Другите участници, са маркет-мейкърите или пак други големи институционални инвеститори.
2. GLD както и другите златни ЕТФ-и, разменят златото на блокове акции - като минималният блок е 100к акции. За GLD всяка акция представлява 1/10 от унцията или трябва да имаш акции на стойност 13 милиона минимум, че да си вземеш златото.
3. GLD има правото при определени случаи, ти изплаща задълженията си в кеш.
4. За капак като сложиш разходи по транспорт, съхранение, охрана, застраховка + редица административни и оперативни разходи от 0.4 до 1% за всяка акция нещата стават много интересни.

Спекулира се, че ЕТФ-те нямат пълно обезпечение, а и аз съм съгласен с това - като виждам, каква е масовата манипулация с хартиеното злато. Като цяло ЕТФ е частен златен резерв. Плащаш си за фиктивни услуги.
Но красотата е че ти мислиш, че притежаваш нещо, като реалността притежаваш нищо освен едни хартийки.

Така, че при CFD на златен ETF, имаш същото притежание, колкото над въздуха.

Същата работа е с банките и техните златни сертификати, който издават. Човек отива и си купува такъв сертификат, като си мисли че притежава златото, но пък си и плаща за това си право и не малка сума. В БГ като гледам кви са маржовете над борсовото злато чак ми става лошо, кви хора с какъв акъл отиват купуват такива хартийки. За капак, като си искаш кинтите по-договор банката пак има клаузи да ти го изплати в кеш, а дори има и договри директно ти го разплаща в кеш. Но ти пък си мислиш, че имаш златото :D

Затова златото се купува само в една форма и тя е физическа. Злато се купува защото това е единствената форма на пари от хилядолетия насам. То по своята същност не може да инвестиция, просто защото е пари :) Но мерно, къмто фиатна понци схема, наречена долар - хората се лъжат, че е инвестиция. Който притежава злато във физическата му форма, ще е подготвен за интересното бъдеще което ни се подготвя - само тези в злато ще защитят богатството си и ще се възползват от възможността. Ще настане един ден, в който златото ще се спре да се мери във фиатни знаци - пак ще имаме златна монетарна система. Повече по темата и за златото тук от колегите ми:

Идва ли златният век?
 
От: Онлайн инвестиционно злато

То по своята същност не може да инвестиция, просто защото е пари Но мерно, къмто фиатна понци схема, наречена долар - хората се лъжат, че е инвестиция. Който притежава злато във физическата му форма, ще е подготвен за интересното бъдеще което ни се подготвя - само тези в злато ще защитят богатството си и ще се възползват от възможността. Ще настане един ден, в който златото ще се спре да се мери във фиатни знаци - пак ще имаме златна монетарна система. Повече по темата и за златото тук от колегите ми:
Ако утре златото вземе, та се изпари - имаш ли идея какво го чака неподозиращото човечество? Нищо! Голяма част от хората са на кредити, и дори не ги вълнуват тия теми. Може и да се появи някаква читава криптовалута, и златото да остане в историята. Едно време алуминият е бил много по-скъп, преди да се научат да го извличат от руда, боксит ли беше... Бяха се изредили някакъв сериозен процент мислители, че златото ще надхвърли 5000$. Чак не мога да повярвам, че от 1900 и нещо слезе по едно време на 1100 и нещо. Ни се яде, ни в колата да го налееш!
 
От: Онлайн инвестиционно злато

В историята и най-вече в икономиката - златото и среброто са истински пари и това е факт, за последните 5к. И то не защото някой е казал, а защото пазара е оценил, че това е най-доброто средството както по-свойства така и по функции, който да задоволи на пълно нуждите за търговията. Как градиш теза на нещо имагинерно, ако се изпари? Ако се изпари пазарите, ще намерят някакво разменно средството, което да е най-близкото до съвършенството на златото и парите, но няма да е фиатната система. А за криптовалутите има много време, нека се наложат и ще видим, но за жалост криптовалутата има точно нулева вътрешна стойност, за разлика от златото. То това е част от свойствата - трябва има висока ценност и вътрешна стойност, неща сами по себе си, който критповалутите ги нямат. А какво ще стане, ако го няма ли до 1 година ще имам чудовищното печатане на пари и респективно хиперинфлация и връщане към бартер после ще видим. Това, е мечтата на Централните Банкери да няма злато и на държавниците защото, златото им поставя златни окови и не мърдат. Не случайно правиха всичко по силите си да падне златният стандарт, да се наложат централните банки и днес не случайно най-манипулираемата стока е златото по-манипулируема е от LIBOR.

И да видиш колко е несъстоятелна твоят аргумент, утре ако няма нет какво правим? Викаш не може? Но пък утре ни удари свръх мощно слънчево изригване и спре тока, много ми е чудно какво ще кажеш за криптовалутите :) Вероятността до 2020 ни удари такова нещо е 1 на 8. Кой според теб ще прокопса, този актив с вътрешна стойност и висока ценност, широко доказала се хилядолетия с голяма ликвидност или нещо което от 2-3 години с нулева стойност и много ниска ликвидност? Хайде да не бъркаме нещата :)
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Като се разбута цената на злато спрямо долар - такива диви маржове ти люскат, че за момент забравяш дали е пари, или произведение на изкуството. Ако в тоя момент ми потрябват пари - какво правя, пълня гагата на Тавекс ли?
Единствено, което го различава от стока е липсата на ДДС. Пляснат ли му ДДС като на среброто - купи си и си дръж златце, и му се радвай!
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Като се разбута цената на злато спрямо долар - такива диви маржове ти люскат, че за момент забравяш дали е пари, или произведение на изкуството. Ако в тоя момент ми потрябват пари - какво правя, пълня гагата на Тавекс ли?

Ами утре, като ти затворят всички биткойм борси какво ще направиш :)

Златото много лесно се разбира злато ли е или не и на много места можеш го замениш дори и да не си при тавекс, Да не кажа на село, как можеш размениш много неща за него. А това, че в БГ има големи маржове, това не значи, че по света е така. А за да нямаш такъв момент си държиш транзакционни пари. Но като настъпи краха на фиатната монетарна система после да не ревеш що нямах злато?

Златото само по-себе си е разпознаваемо, а и ти ще купуваш не нумизматика, не бижута(макар че на дребно се разменят и по села и паланки и в градовете) а ще вземеш инвестиционно - определена форма, дизайн, грамаж и т.н, това е с огромна ликвидност над останалите форми злато. Не забравяй, че златото е суровина за златарите, а те хората без злато все едно нямат нищо. Не забравяй, че златото не е забранено разменно средство, нещо което в Русия не могат се похвалят за койна.

Предпочитам да имам 100к в злато от колкото 100к в койни и да настъпи некой сериозен проблем. Винаги предпочитам реалното пред имагинерното, ти ако си на другият полюс твоя воля :)
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Виждам, че малко хора са изобщо наясно с фундамента т.е. какво е златото и защо е пари и защо всичко това е непроменено от хилядолетия на сам.

Предлагам да видите тази поредица, не е толкова техническа смятам, че ще я разберете и ще разберете много други неща и какво ни чака(огромен трансфер на богатства):

[video=youtube;DyV0OfU3-FU]http://www.youtube.com/watch?v=DyV0OfU3-FU&feature=c4-overview-vl&list=PLE88E9ICdipidHkTehs1VbFzgwrq1jkUJ[/video]

Единствената пари, истински пари това са - златото и среброто.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Със злато съм се занимавал, койни не съм имал. Биткойн е много недомислена работа, и вече се вижда ясно. Много от горните неща не са баш така. Нумизматичното злато е с доста по-висока цена, не върви да го претопяваш. За опасенията от фиатните валути съм съгласен. Има и други форми на съхранение на състояние. Не съм наясно и как се пренася по митниците в по-значими количества от монетка. Как точно разбираш дали е истинско, то и златарите не ми дадоха еднозначен отговор. Волфрамът е със същата плътност, и по-евтин.
Златото ще стане пари като отидеш да си купиш кафе и вестник с него. Засега е стока, освободена от ДДС.
 

Горе