Онлайн магазин - на коя платформа е по-лесно за направа и оптимизиране, аа и да е фун

blaster

Well-Known Member
Онлайн магазин - на коя платформа е по-лесно за направа и оптимизиране, аа и да е функционален
Секцията на експертите да се изкаже
 
От: Онлайн магазин - на коя платформа е по-лесно за направа и оптимизиране, аа и да е

Това си е субективно - на всеки му е лесно различно нещо. Аз лично си ползвам OpenCart, заедно с някой СЕО модул и става лесен за оптимизиране. За мен той е най-добрия, но ако искаш да се учиш първо, ще трябва да направиш някои грешки в началото и да почетеш доста, за да направиш фукциониращ онлайн магазин...
 
От: Онлайн магазин - на коя платформа е по-лесно за направа и оптимизиране, аа и да е

На Опенкарт не е ли най-сложно, нека да включим и цена за направата във въпроса
Та въпросът ми е, кой онлайн магазин е най-лесен, оптимизиран и евтин,,, тъй да се каже народен :wink: шпек
 
От: Онлайн магазин - на коя платформа е по-лесно за направа и оптимизиране, аа и да е

Поогледай старите теми и постове. Сред тях ще забележиш и класация на най-оптимизираните carts.

Ех ено времи кът бех тинейджар как са хоптимизирах,,, да не пишем групости за ено времи :rolleyes:
 
От: Онлайн магазин - на коя платформа е по-лесно за направа и оптимизиране, аа и да е

Opencart 1.5.6.4

пиши ми на скайпа да ти обясня

Благодаря за отговора, ако наистина опенкарта печели баса ще те потърся :wink:
 
От: Онлайн магазин - на коя платформа е по-лесно за направа и оптимизиране, аа и да е

На опенкарт ще намериш най- голяма подкрепа от участниците във форума
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Онлайн магазин - на коя платформа е по-лесно за направа и оптимизиране, аа и да е

Изказване от секцията на експертите :)

Оптимизиране е много общо понятие.
Има оптимизиране на базата данни, оптимизиране на кода и сео оптимизация. Последната зависи и от първите 2.
За платформа аз лично ползвам Опенкарт и примерите ми са за нея, но мисля е валидно за всички платформи.
Искам да съм много ясна - оптимизация се прави за конкретна инсталация, а не общо. Няма вилшебен бутон да го натиснеш и да ти го направи.
Например в robots.txt трябва да се отворят определени файлове за да може Г да индексира страниците и тези файлове са конкретно за този сайт.
Също в базата данни се индексират таблиците и ако имаш къстом добавени, скрипта се пише различно от стандартния(самият стандартен код трябва да се добави, няма го изначално).
За кода - пагинация, каноникал, снипети и пр пък съвсем е индивидуално.
И най-важното - всичко това се прави от самото начало за да не се налага после да се опрвят индексирани грешки.


Към момента препоръчвам Опенкарт 2.1.0.2. Има по-нова версия, но е много сурова и бъгава.
За сео оптимизация 2 е много по-добра от 1 версия, защото повечето он пейдж сео елементи са добавени.
 
От: Онлайн магазин - на коя платформа е по-лесно за направа и оптимизиране, аа и да е

Мерси за изчерпателния отговор от секцията на експертите:)
Разбирам, че в опенкарта нема вилшебен сео бутон, но да не би да има в други платформи за магазини, яне знаю
Сакам дасам валшебник, па лошо нема,,, нишо не тарся само са забавлявам,,, ясом старо куче
Интиресно ми било видим заступници иза други платформи ма опинкарта май е баш у форумо, айдонт ноу
 
От: Онлайн магазин - на коя платформа е по-лесно за направа и оптимизиране, аа и да е

Opencart 1.5.6.4

пиши ми на скайпа да ти обясня


Батенце, направо ме шокира! Моля те - дай аргументи!

(Аз лично също съм ползвал само ОС...)
 
От: Онлайн магазин - на коя платформа е по-лесно за направа и оптимизиране, аа и да е

Бате ...!
Аргументирал съм се сумати пъти в други теми

Точно сега съм, уморен и не ми се пише толкова.
Но обещавам скоро да го направя.


Батенце, направо ме шокира! Моля те - дай аргументи!

(Аз лично също съм ползвал само ОС...)
 
От: Онлайн магазин - на коя платформа е по-лесно за направа и оптимизиране, аа и да е

Разбирам, че в опенкарта нема вилшебен сео бутон, но да не би да има в други платформи за магазини, яне знаю

Специално по случай първи април ти намерих вълшебен бутон.
Малко е на руски, ама ти си схванато момче и ще схванеш.
Magic button. Волшебная кнопка "Сделать всё хорошо"
 
От: Онлайн магазин - на коя платформа е по-лесно за направа и оптимизиране, аа и да е

Ах ты, дай мне больше иронию, леб наш насушний :beer:
 

Горе