Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

kakafon

New Member
Здравейте,
нужна ми е помощ и в тази връзка имам много конкретни въпроси. Сигурно сте се досетили, че става дума за онлайн магазин. Ето и условията:
1. Магазин с голям обем артикули - над 1000
2. Админска част възможност за създаване на допълнителни админски профили и различни нива на достъп
2 Блог
3.Български интерфейс
4. Отчитане на точки за клинеите Reward points с които да пазаруват след натрупване.

След прочуване се спрях на тези двете. Моля за съвет и за коментар за което ви благодаря предварително.
Освен това, търся човек който да се занимае с инсталацията и пускане в експлоатация след като бъде направен изборът. Проявяващите интерес да ми пишат на лично съобшение.
Поздрав и много интеренет мангизи ви пожелавам.
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

От скоро се занимавам с Опен карт и съм доволен - Другият магазин за първи път го чувам и не съм виждал да се коментира във форума което означава че ако избереш него може да няма кой да ти помогне.
Нещата които си написал са възможни в опенкарта
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

Още един глас за Опънкарт - изключително лесен за инсталация и администрация. Лек и бърз. Ако не ти трябват некви сериозни или изчанчени функции върши страхотна работа. Основният минус е, че няма готини темплейти за него. Има импорт-експорт система, с която лесно си вкарваш/коригираш много артикули

Shopper press-a е теймплейт за онлайн магазин към Уърдпрес. Не съм го ползвала и не мога да кажа нищо за него
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

Според моите скромни наблюдения опънкарта е в топ 3 на безплатните платформи. Имаха малко проблеми със кода преди половин, една година, за това ако се спреш на него, гледай да е възможно най-пресен. Имат също така пропуски в оптимизацията, но със съвсем малко корекции в кода, може да се получи прилично магазинче. И както Caprice каза - няма темплейти.
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

РАзбирам ви, тайничко се нядявах да ми предложите Shopperpress, защото харесах него поради две причини
1. Изглежда ми по-добре.
2. Имам един блог на WP и знам, че е много добре оптимизиран спрямо търсачки.
3. WP e повече име, отколкото Opencart
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

Изглежда както си го направиш
Имам един блог на УП който от една седмица не може да се индексира
S класата може да е по бърза и по комфортна но като ходиш в планината се качваш на G класата - УП може де е повече име в някои области но когато става въпрос за онлайн магазин или за сайт за обяви предпочитам да ползвам софт специално правен за това.
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

Ако уордпреското решение има всички функции дето ти трябва, единственото евентуално слабо място дето ми идва на акъла е секюритито. Уордпреса е популярен и хакерчетата го познават. Има начини да минимизираш шансовете им с малко четене.
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

Ми не :) .
Сега погледнах Шоперпрес - щом е платено значи с него върви и съпорт. А и за вордпреса лесно ще намериш инфо и помощ.

С Опенкарт си сам. Захвърлен и изоставен. Увиснал на настроенията и месечния цикъл на единствения му разработчик.
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

Няколко неща много ме интересуват обаче:
Има ли БГ това чудо
и могат ли потребителите да трупат точки с които после да могат да пазаруват. Reward points видях че има опън карт и БГ, което актиуално струва към 20 $. За ShopperPress никъде не видях това.
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

Опенкарт има официален представител за БГ - които срещу заплащане предполагам че биха ти оказали съпорт както и във форума има доста хора които използват тази система и ще ти помогнат ако могат безплатно.
УП е доста популярен, но тук почти никой не е ползвал тази тема и ако в нея няма това с точките нищо добро не те очаква от финансова гледна точка.
Може да не взимаш за особено меродавни мненията ми защото съм пристрастен: Органически не понасям УП
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

Според моите скромни наблюдения опънкарта е в топ 3 на безплатните платформи. Имаха малко проблеми със кода преди половин, една година, за това ако се спреш на него, гледай да е възможно най-пресен. Имат също така пропуски в оптимизацията, но със съвсем малко корекции в кода, може да се получи прилично магазинче. И както Caprice каза - няма темплейти.

темплейти има колкото искате, ....с лопата да ги ринеш, ...пък и лесно се правят, ...условието е средни познания по CSS
www . algozone . com
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

Здравей на всички . интересува ме дали мога да премахна точки за пазаруване ваучер за отсъпка и купон, защото никой не ги използва а пък и без това затрудняват клиентите при пазаруване Балгодаря предварителни ето и снимка цък тук.jpg
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

можеш ....
ЦМС? Версия? Тема?
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

:( колега малко съм скаран с тая работа но до колкото разбрах това дане ще рече да местя сайта ? ако може малко по-подробно ще съм много благодарен !
 
Последно редактирано:
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

Здравей на всички . интересува ме дали мога да премахна точки за пазаруване ваучер за отсъпка и купон, защото никой не ги използва!
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

Веднъж е предостатъчно да питаш ;) Който може и има време за това, отговаря

По въпроса ти: видях, че ползваш опънкарт. За премахване на reward points (точките за пазаруване), използвай този или този екстеншън. Първо инсталираш VQMOD и след това един от двата екстеншъна, който ти хареса. Как да инсталираш vQmod пише тук

Но за купоните не е предвидена възможност да се махнат от административния панел. Няма и екстеншън, който да го прави. Решението, малко хардкор, е да се коригира директно кода на системата. Щом не си наясно как става това, съветът ми е да го оставиш така, или плати на някой да го направи.
 
От: Онлайн магазин с ShopperPress или Opencart

дублаж....
 
Последно редактирано:

Горе