Онлайн продажби без фирма ?

Здравейте!'
Обръщам се към вас с няколко конкретни въпроса и моля за разбиране и помощ, ако е възможно.
От известно време започнах да се занимавам с онлайн търговия във фейсбук главно, капитала с който започнах беше нищожен, а в същото време заделен от личните ми средства с голяма трудност.
Започнах дейността с голямо желание, но много бързо стигнах до трудностите - много малък приход и големи разходи, в крайна сметка работя почти на загуба.
За момента все още извършвам дейността си без регистрирана фирма и се притеснявам какви са последствията и кога настъпват.
Дълго проучвам темата, но не мога да открия точно това, което ме интересува,а именно:
1.По смисъла на закона, кога се водя търговец?
2.Какъв оборот трябва да реализирам, за да нося съответната наказателна отговорност за извършване на търговска дейност без фирма?
3.Имате ли представа какви са финансовите или други санкции, които мога да понеса и при какви обстоятелсва?
4.Има ли значение за санкциите дали реализирам под или над 50 000лв годишно, при положение, че съм физическо лице?
5.Повечето търговци онлайн работят с Еконт, доколкото знам данъчните следят оборотите там. Според вас дали се гледа сумарно оборота за годината или за месец?
Тоест дали всеки месец имам по 3хил или 6хил или един месец имам 20хил, един 100лв.
6.При положение, че нямам получени фактури за стоката си, при една евентуална санкция прави ли се разлика межу реализиран оборот и реална печалба?

Благодаря!
 
Интересна тема.
Честно казано продавах доста дълго като физическо лице и не ми се е налагало да плащам данък печалба.
Трябва законово да се изясни въпроса над каква сума вече доходите ти ще бъдат облагани с данък, за момента не е ясно така, че ако не предвиждаш някакви крупни обороти моят съвет е да си продаваш както 95 процента от клиентите на еконт, т.е. без фирма.
На фирма данък печалба е 10%.

Поздрави!
 
Link (постовете по-горе, че и цялата тема + самият post #93).

Следят се от 2015г., за 2015 може и да няма изгърмяли, но за 2016 ОПРЕДЕЛЕНО има.

Също от 01.01.2016г. всички IBANs са достъпни за ясно кого.

От 01.01.2017г. не само за „ясно кого“, но и за тонове други институции също, вкл. сейфове. Важи и за български, и за европейски IBANs, скоро и за off-shored countries.

Онлайн профили в разплащателни системи отдавна изискват верификаци. Те подават данни на ясно кого на интервали.

Или кратка версия: задънена улица, въпрос на време е.
 
Съвременните дисаги с мускалчета са по зле от А. Константиновия герой...
 
1.По смисъла на закона, кога се водя търговец? - когато извършваш дейността по занятие. Ако определена дейност е инцидентна, не може да се каже че си търговец.
4.Има ли значение за санкциите дали реализирам под или над 50 000лв годишно, при положение, че съм физическо лице? - дори и ФЛ следва да се регистрира по ДДС ако прави над 50 000 лв. за година назад.
 

Горе