Онлайн търговия с фирма ЕТ

Здравейте!
Баща ми има фирма ЕТ, чрез която извършва офлайн търговия на градински аксесоари. Искаме да разширим търговията, като започнем да продаваме и дрехи онлайн(с които ще се занимавам аз). Възможно ли е да стане това? И ако да, какви са данъците които се плащат, как се процедира с фирма Еконт и т.н... Ако има някой запознат с този случай, моля да ми помогне.
Благодаря !
 
Що пък да не е възможно? Каква е разликата между градински аксесоари и дрехи, че не се сещам? Все е стока, с която търгуваш. Данъците и условията са същите, като при градинските неща.

Щом вече има работеща фирма, носите касовия апарат в обслужващия сервиз, правят му един бутон "наложен платеж" и си изпращаш пратките с наложен платеж. Ако не, правиш договор с еконт и целия онлайн оборот минава през банка, всичко е законно и в реда на нещата.

Здравейте!
Баща ми има фирма ЕТ, чрез която извършва офлайн търговия на градински аксесоари. Искаме да разширим търговията, като започнем да продаваме и дрехи онлайн(с които ще се занимавам аз). Възможно ли е да стане това? И ако да, какви са данъците които се плащат, как се процедира с фирма Еконт и т.н... Ако има някой запознат с този случай, моля да ми помогне.
Благодаря !
 
Може и така, след като от сервиза на апарати ти направят бутон "наложен платеж", може и да подпишеш договор с еконт и да ти изплащат наложените платежи по банка. И двата варианта стават, въпроса е как ти е по-удобно на теб.

Трябва ли да да издавам касова бележка и да я слагам в плика на дрехата която ще изпращам или как ?
 
Здравейте!
Баща ми има фирма ЕТ, чрез която извършва офлайн търговия на градински аксесоари. Искаме да разширим търговията, като започнем да продаваме и дрехи онлайн(с които ще се занимавам аз). Възможно ли е да стане това? И ако да, какви са данъците които се плащат, как се процедира с фирма Еконт и т.н... Ако има някой запознат с този случай, моля да ми помогне.
Благодаря !

Само едно уточнение: ЕТ - търговия на дребно: на патент ли е ЕТ-то на баща ти? Ако е на патент вече няма да е на патент, а ще мине облагане по общия ред.
/предполагам ЕТ-то не е регистрирано по ЗДДС/
 
А не мога ли например когато изпратя нещо с наложен платеж, и на другия фен като получа парите от Еконт,тогава да изкарам касова бележка? И така пак всичко ще си е както до сега,само че ще де увеличи оборота?
 

Горе