Опит с реклама в petel . bg ?

ElenaEC

Member
Добър ден.

Бих искала да попитам.
Някой от Вас (собственик на онлайн магазина) правил ли реклама (банери) в петел бг?
Има ли смъсл? Какви са резултатите? :?::(

Благодаря предварително.
 
От: Опит с реклама в petel . bg ?

Добър ден.

Бих искала да попитам.
Някой от Вас (собственик на онлайн магазина) правил ли реклама (банери) в петел бг?
Има ли смъсл? Какви са резултатите? :?::(

Благодаря предварително.

За резултати не мога дати кажа, но много хора като мен които са от Варна го четат редовно, тия адски бързо се изстреляха към върха, не знам как го направиха но ми харесват, според мен ще има смисъл, но нека експертите си кажат думата
 
От: Опит с реклама в petel . bg ?

но много хора като мен които са от Варна го четат редовно,
Въпросът е, че виждам статистиката за посещения (и брой е голям на деня), но не съм сигурна, че Читател от този сайт се превръща в Купувач лесно :)))) Каква е аудиторията на петел, какив е среден възраст, какви са средни приходи на читател, колко клика по банер през деня, и още доста въпроси ) В Фейсбука и Гугл е полесно (и, може би, поевтино) да правиш таргет и каниш подходящата аудитория в магазина.
 
Ами попитай ги, при положение че искаш да рекламираш при тях, едва ли ще ти скрият тази информация. Кой по добре от тях ще ти каже какви са читателите и т.н.
 
От: Re: Опит с реклама в petel . bg ?

Ами попитай ги,

Ще попитам задължително, сега же интересувам, дали има ли някой реален опит с реклама при тях и какви са резултатите. Може би някой има отрицателен опит и ще каже, защо опит е отрицателен. Ами, може друг ще се споделя с положителен опит.
 
От: Опит с реклама в petel . bg ?

Преди време се опитваха да ме зарибяват.

1. ПР материал. Съдържа около 2000 знака и доста снимки. Цената е 195 лв.с ДДС. Статията започва от рубриката На гребена, постепенно слиза надолу във Варна сега, България, Варна и 15 дена стои в "най-важното от седмицата".

2. Два вертикални странични банера. Банерите са статични, при скролиране на екрана, те стоят неподвижни. Цената е 450 лв. без ДДС.

3. Хоризонтален, голям банер (в прикачения файл там е онлайн магазин Симол), цената е 409 лв. без ДДС за 10 дена.

4. Банер в мобилната версия, цената е 250 лв. без ДДС за 10 дена.

5. Брандиране на сайта (както е БГ меню в прикачения файл). цената е 600 лв. без ДДС за 10 дена, като може да се вземе за няколко дена.

Има и други варианти за банери, но тези са с най-много кликове.

Сайта ни е единствения във Варна писан от журналисти. На ден имаме повече от 40 000 уникални посещения от цяла България и 6 групи във фейсбук с общо над 300 000 фена. Мисля, че наистина ще бъде доста ефективна реклама и се надявам да работим заедно. В прикачен файл Ви изпращам данни за влизанията в сайта за последния изтекъл месец от различни области на България и влизанията на 29.09. когато имахме 42 000 уникални посещения.

На тези цени може да си рекламираш доста време във фейса и в гошо. Отделно ме съмнява, колко им е реален трафика. Мирише ми на някоя такава схема.
 
От: Опит с реклама в petel . bg ?

Петела е гнусен сайт, който пуска предимно лайняни новини и разчита основно на FB трафик
Според мен ще изгориш ако рекламираш при тях, но не пречи да пробваш с някоя по-малка сума
 
От: Опит с реклама в petel . bg ?

Петела е гнусен сайт, който пуска предимно лайняни новини и разчита основно на FB трафик

точно казано, точно преди 1 час се изнервих и му бих хикса завинаги в Facebook т.е да не ми се появяват публикации от него, дори и някои да ги шерне и т.н


по темата, по добре рекламирай чрез таргетирана реклама в facebook, защото въпросния сайт си прави потребители точно от там
 
От: Опит с реклама в petel . bg ?

Не знам какви журналисти пишат, ама съдържанието им е копи-пейст от големите....главно е ФБ трафик. Честно казано според мен няма да изкараш много, ама пробвай с по-малка сума примерно за 5 дена..Сигурен съм, че ще се навият.
 
От: Опит с реклама в petel . bg ?

Според SimilarWEB, петел имат 58% трафик от социални мрежи, 23% директен трафик.
 
От: Опит с реклама в petel . bg ?

Кажи какво продаваш и как го продаваш и ще ти кажа има ли смисъл. Като цяло банер рекламата вече е отживелица освен ако не е фийд с постоянно сменящи се продукти и то таргетирани приблизително за аудиторията. Може и да има смисъл от ПР публикацията ако паднат в цената, статията остава на сайта, имаш изходящи линкове и успееш да превърнеш читателите в абонати, даже направо ако си сложиш формата за абонамент директно в статията най-добре.
 
От: Опит с реклама в petel . bg ?

то при тях май е по добре да спамиш в коментари и да си докараш едни 100-200 посещения на ден
 
От: От: Опит с реклама в petel . bg ?

Кажи какво продаваш и как го продаваш и ще ти кажа има ли смисъл. Като цяло банер рекламата вече е отживелица освен ако не е фийд с постоянно сменящи се продукти и то таргетирани приблизително за аудиторията. Може и да има смисъл от ПР публикацията ако паднат в цената, статията остава на сайта, имаш изходящи линкове и успееш да превърнеш читателите в абонати, даже направо ако си сложиш формата за абонамент директно в статията най-добре.

Изпратих на лично.
 
От: Опит с реклама в petel . bg ?

Ами....а какви сайти/форуми са добри за реклама? бг мама? мобайл бг?
 
От: Опит с реклама в petel . bg ?

Общо взето при тези цени само ще се набуташ, потърси други варианти за реклама
 
Това е един от най- идиотските сайтове, които съм виждал . Не се учудвам, че е толкова популярен. Хората в България масово харесват гнусното и жълтото. По възможност с повечко статии за убийства, катастрофи или напълно безлични неща като: "Ексклузивно: Големи облаци надвиснаха над Варна"
 
Последно редактирано:
От личен опит: от въпросния сайт, посетител да го превърнеш в купувач на продукт е възможно само ако продаваш мозъчни клетки. И то изгодно...

Рекламирай там, най-вече ако проекта/услугата/продукта/сайта ти е пряко обвързан с интрига. Напълно сериозно говоря.
 
От личен опит: от въпросния сайт, посетител да го превърнеш в купувач на продукт е възможно само ако продаваш мозъчни клетки. И то изгодно...

Рекламирай там, най-вече ако проекта/услугата/продукта/сайта ти е пряко обвързан с интрига. Напълно сериозно говоря.
Каква е точно аудиторията там, защото като съм го чел сайта и гледал коментарите отдолу не съм останал с впечатлението, че там виреят някакви потенциални купувачи на каквото и да е. :) По-скоро някакви хора, които работят някъде където с тях и без тях нещата вървят и имат време да четат и драскат глупости. :)
 
Blinky, абсолютно правилно. И най-вече хората там търсят и обичат интригата - за справка FB страницата и коментарите там.
 

Горе